bullies_ çocugunuza anlasma yardimci olmak için ipuçlari

Onlarin erkek veya kiz kardesi gelen ara sira alay geçmesi ya da oyun alaninda bir arkadasi ile bir anlasmazlik olmasi bir çocuk için dogal olsa da, alay kabul edilemez düzeye diger örnekleri vardir. Zorbalik fiziksel, duygusal ya da sözlü zarar vermek amaci ile baska bir karsi kasitli bir eylemdir. Bazen birkaç kaba sözlerle baslar, ancak kolayca çok farkli sekillerde kendini gösterir sabit bir aliskanlik haline kartopu olabilir.

Zorbalik genellikle daha sonra, shoving vurmak, ve diger tehditlere dönüsme potansiyeline sahip isim arama ile baslar. Zorba para elde (özellikle ögle yemegi ödenekleri) veya kisisel esyalarini almak sindirme çesitli taktikler kullanabilirsiniz. Bazi çocuklar söylentiler yayarak hedef es dislamaya yollar bulmak gibi Bazen, zorbalik bile, yüz yüze temas dahil zorunda degildir. Bu gün ve yas, zorbalik, ögrencilerin giderek artan miktarda Sohbet, e-posta, anlik ileti ve iletisim popüler bir yöntem olarak diger sosyal ag siteleri kullanimi gibi, World Wide Web içine tasmis durumda.

Bir zorbalik çocuk digerleri ile saglikli iliskiler sürdürülmesi ile düsük benlik saygisi ve gelecekteki sorunlari sansini artirir ciddi sosyal engeller, ugrar. En ciddi vakalarda, zorbalik dogrudan, okul çekimleri ve intihar gibi, vahim sonuçlar yol açmistir.

Zorbalik âyetlerini saptayarak

Çocuklar nadiren bu olay hakkinda açmak sik sik, bir zorbalik çocuk belirlenmesi, oldukça zordur. Görünür morluklar, çizikler veya diger yaralanmalar varsa, birçok anne genellikle gündeme getirmesi için bir neden göremiyorum. Sonunda, zorbalik ilerledikçe – birkaç uyari isareti yüzey baslar. Bazi çocuklar farkli hareket ya da endiseli bir tavir göstermek için baslar. Onlarin yeme aliskanliklarini degistirmek olabilir ya da uykuya dalmakta zorluk karsilasabilirsiniz. Gecenin ortasinda kabuslar da yaygindir.

Bir zorbalik çocuk çesitli ruh hali geçmesi ve üzgün veya sabirsiz olmak için hizli olabilir. Bir zamanlar sevinç bulunan seyler artik ilgi kazanmak olabilir. Bir çocuk gibi okula otobüs sürme gibi düzenli rutin, önlemek için basladiginda zorbalik en söylüyorum isaretleri biridir. Bu genellikle zorbalik gerçeklesir ortak bir yer (oyun ile katildi) ‘dir.

Okulda zorbalik çocugunuzun süphelenmeye baslar ama konusma açik görünmüyor ise, diyalog olusturmak için baska yollar vardir. Bazen, bir televizyon programi mükemmel bir firsat sunuyor. Sen ne programi hakkinda düsünmek ve nasil cevap olmalidir isteyebilir. Onlarin yanit Hiç zorbalik (ya da hiç ayni seyi yasadi) ne gördük olmadigini sormak için tesvik edebilir. Daha derin bir konusma tesvik etmek, size (ya da baska bir akrabasi) ayni yasta karsilasmis olabilirsiniz ki benzer bir deneyim paylasabiliriz. Her zaman bir zorbalik çocuk için orada yardimci oldugunu vurgu önemlidir.

yardim saglayan

Çocugunuz zorbalik ediliyor kez bulmak, eylemin ilk satiri destegi ve güven verici kelimeleri yükler saglamaktir. Birincil tepki öfke olabilir, ama durum ya da olaylari açiklamak için bir girisim olarak bu sadece çocugunuzun isteksizlik cins olacaktir. Utanç ve utanç zorbalik çocuklarda sik tepkiler ve onlar hayal kirikligina ya da ebeveynleri için zayif görünmek istemiyorum. Bu tür durumlar ortaya çiktiginda takip birkaç ipucu içerir:

1) Çocugunuzun zorbalik onlarin suçu olmadigini bilir emin olun.

2) Çocugunuz kadar açtiginda övgü verin ve o zorbalik yasamaya tek olmadigini onlara hatirlatmak.

Durum yerlesmis kadar 3), çocugunuzun kabadayi önlemek için bir arkadas sistemi kullanmanizi öneririz.

4) nasil böyle 10 sayma veya derin nefes alma gibi öfkelerini, tutmak için çocugunuza ögretin.

5) Çocugunuzun cesur hareket etmek tesvik, yürüyüs, ve zorba hiç dikkat.

6) zorbalik okul gerekçesiyle gerçeklesir, ögretmenler ve ana dikkatine olaylari getirmelerini söyleyin.