Çocuklarin saglikli yardimci olmak için oyuncak seçmek için nasil

Oyuncaklar genellikle çocuklarda saglikli yardimci olmak için araç olarak görülebilir degildir. Yetiskin oyuncaklar eglendirmek ve dikkatini dagitmak için oldugunu düsünüyorum. Oyun bu yetiskinlere daha çocuklar için çok farklidir. Bu en büyük araç çocuklar çevrelerindeki dünyayi anlamak zorunda ve kendileri için güvenlik, anlayis, büyüme ve saglik olusturmak için araçlar gibi oyuncaklar kullanmaktir. En iyi oyuncaklar hayal gücü, hissi ve fiziksel aktivite olusturmak.

hayal

Küçük çocuklar daha fazla bilgi itmek için bir arayis içinde, oyuncak giderek elektronik ve karmasik hale gelmistir. Bu uzak çocuklar yaratici oyun belirli bir miktar alir. Çocuk bilgi sahibi onlara itti tarafindan ögretilen, ancak bir oyuncak bir çocuk, düsünüyorum deneme ve olusturmak için gerektirdiginde, ögrenme kendi basina ve iç büyüme neden olan bir sekilde olur olabilir. Basit oyuncaklar, eski moda oyuncaklar ve ahsap oyuncaklar tüm yaratici oyunculari bu tür tesvik edebilir.

duyu

Görme, isitme, tat, koku ve dokunma: Insanlar bes duyu ile tanidik. Bu besinci anlamda içinde, çocuklar, gelistirmek büyümeye yollarini etkileyen diger duyu yalan ve hareket ettirin. Propriyosepsiyon seyler kendine göre nerede bir duygusu. Vestibüler anlamda dengeyi bulabilirsiniz. Basinç derinligi ile basa dokunsal duyulari da vardir. Çocuk genç iken bu duyulari yeterince tesvik edilmiyor, bu büyüme ve gelismesinde sorunlara neden olabilir. Oynat Bu duyulari gelistirmenize yardimci olabilir. Çocuklar dogal olarak, çalistirmak atlama, spin ve çökme kendilerini uyarmak için. Dogru oyuncak seçimi bu süreçte yardimci olabilir. Wheely Hata her yöne hareket eden bir ride-on oyuncak. Wheely Bug gibi bir oyuncak oynamak denge, vestibüler saglik ve kaba motor becerileri gelistirmelerine yardimci olur.

Fiziksel aktivite

Büyük oyuncaklar çocuklar tasimak için tesvik ediyoruz. Bu “spin ve çarpisma” çocuklar hareketli tutmak çagrisi ve dogru oyuncak tesvik etmek ve ihtiyaçlarini bu tür için bir çikis saglar. Wheely Bug gibi oyuncaklar çocuklar, hareket eden aktif ve fiziksel olarak saglikli tutmak.

Saglik vücudun içinde ve disinda ne ile ilgilidir. Dogru oyuncak seçin, ve çocuklarinizin zengin, saglikli ve eglenceli bir hayat var yardimci olacak.