ilk kez yaz kamp için ev özlemi ele

Herhangi bir yasta ortaya çikabilir ragmen, gurbet evden uzakta ilk döneminde çocuklarda yaygindir. Çogu zaman çocuklar ilk yaz kampi deneyimi sirasinda gurbet acisi hissedeceksiniz. Onlarin kalp yalniz onlari render, veda sonra arabaya yürürken anne veya baba gördügünüz gibi lavabolar. Ev dostu sinirlari vardir geride kaldi.

kimse bagisladi

“Ayrilma anksiyetesi” gurbet için bir klinik vadede en yakin seydir. Bir yetiskin, üniversite ögrencisi ya da çocuk olsun, herkes izolasyon ve yalnizlik duygulari yasayabilirsiniz tanidik ortamlarda kendi kaldirma sonucu. Yeni yüzler ve farkli çevre ortasinda kendimizi bulma belirsizlik duygusu yol açabilir ve konfor bölgesi bizi nakavt olabilir.

Hayat gibi bosanma gibi degisiklikler, ailede bir ölüm, baska bir sehre bir hareket ya da bir is kaybi bizi zaman yalniz kayip duygu ve birakabilirsiniz stresli olaylar olabilir. Bu kesinlikle gençlik yaz kamplari çocuklar için özel duygular degildir. Yetiskinlerin basa çikma becerileri daha fazla hayat tecrübesi sayesinde gelistirilen ragmen, kaygilari ve ayrilik neden olabilir duygusal zorluk kurtulmus degildir. Ancak, bu kaygilari evden ilk birkaç gün boyunca sorun ayar olabilir ilk kez yaz kamplari gitmeden çocuklarda büyütülmüs.

basa çikma ve yardim bulma

Bir ana temel amaçlarindan biri bagimsiz olmak için çocuklarinin ögretmektir. Kampa göndererek onlari özgüven ve hayatlarinda ilk güven duygusu gelistirmeye yardimci bir yoludur. Gurbet ile ilgili ilk korkulari ve endiseleri asmak karakter ve benlik saygisi binasinda bir çocuk için büyük bir adim olabilir.

Bu amaçla, Adirondacks yaz kamplari ülkenin en popüler bazilaridir. Bu hayal edilebilecek en güzel sahne bazi ortasinda bulunmaktadir uzun gelenekleri ile kamplari. Bu kamplarda Personel genç ilk kez kamp gurbet ile mücadele üstesinden yardimci olan engin deneyime sahip.

Bu çocuklar yeni ve yabanci ayarlari ile bas yardimci olmak için programlar gelistirmek için bu kamplari yol açmistir. Böyle bir strateji, “büyük agabey” veya “abla” sistemidir. Yeni kamp güleryüzlü ve deneyimli yaz kampi danismanlar veya mezunlar kamp ile eslestirilmis yerdir. Bu “Big Brothers & Big Sisters” yeni kamp ile en iyi tomurcuklari olmak, yeme, sosyallesme, kamp sarki ve alkis ögretim ve kamp yasama geçislerini kolaylastirmak için onlarla faaliyetlerine katilan.

Kampina çocugunuzun göndermeden önce büyük olasilikla hissedeceksiniz anksiyete için onlari hazirlamak için her seyi yapmak istediginizden emin olun. Onlar hasreti olmak tamamen normaldir ve birkaç saat ile birkaç gün için herhangi bir yere sürebilir, ama daha da baskalari ile katilmak, daha hizli bu duygulari ortadan kalkar biliyorum emin olun.

Hiç olusmadan önce çocugunuzun ev özlemi ile basa çikmak için baska bir yol arkadaslarinin evleri (degil akraba veya aile) da sleepovers için daha fazla firsat saglamaktir. Bu, çocugunuzun yavas yavas evden uzakta olmak ve uzun vadede sadece ev özlemi ile yardimci olmaz fikri ile rahat olmak saglayacak, ayni zamanda güven ve benlik saygisi insa edecek.

Gurbet derece degisir ve bir çocuk yaz kampi içinde çevre tarafindan belirlenir birçok kez. Dost yüzler ve faaliyetlerin tam bir program genellikle kaygilari bir çocugun zihin çikarmak yardimci olacaktir. Hala orada burada bir sanci deneyim, ama onlar çok mesgul yüzme, yürüyüs, el sanatlari ögrenme ve arkadaslar edinmek iseniz, ayrilik ve yalnizlik duygulari üzerinde durmak için bir firsat olmaz sansi olabilir.