ocd belirtileri nelerdir

Obsesif Kompulsif Bozukluk ya da OKB en erken belirtileri, normal korkular, çaliskanlik ve tavirlari ayiran sadece ince bir çizgi vardir. OKB belirtilerinin gücü, sikligi ve yogunlugu yavas yavas artirmak, onun bu nedenle onun zaten çok geç zaman oldugu gibi anne ve etkilenen bireylerde kendilerini sadece OKB belirtileri tanimak.

Obsesif Kompulsif Kisilik Bozuklugu tanisi insanlarin davranislari hakkinda genelde etkilenmez, bu gereksiz OKB belirtilerinin önceden farkindalik yapar, çünkü insanlar da OKB ve OKKB arasindaki farki bilmeniz gerekir.

1. OKB olan kisilerin ortak özellikleri

OKB belirtileri gösteren insanlarin eylemlerinin yogunlugu degil sadece yaptigini götürecekler ne degil, ayni zamanda rahatsiz. Ayrica ikincil kaçinma davranisi göstermek, ya da onlarin OKB kaynagini önlemek yardimci olacagina inaniyoruz tekrar edilen hareketlerin olun.

2. OKB belirtileri Türleri

kir ve kirlenme

Insanlar kirli veya kontamine olma kaçinarak saplanti zaman, sik sik, elleri ve ayaklari yikamak temiz ve vücutlarini banyo. Bu islemler genellikle az ya da deneyim bakmak igrenç çünkü bedensel atik ve idrar hakkinda rahat hissetmiyorum. Ayrica hemen hemen her ayari korkunç hastaliklar sözlesme hakkinda son derece makul ve endiseli hissediyorum.

düzen ve simetri

Bu insanlar her zaman son derece düzgün bir ortamda yasamak istiyorum. Onlar kir hasta alma hakkinda takintili degil, onlar kendi görünüsü hakkinda çok bakim yapmak. Onlar her zaman bakmak ve temiz hissetmek istiyorum. Bu nesneler siparis ve hizalama gelince onlar mükemmeliyetçi vardir. Onlar sadece kendi seylerin hassas konumlandirma elde etmek için saat geçirebilirsiniz.

tutmak seyler

Ileride kullanmak için bir seyler tasarrufu konusunda OKB belirtileri tanisi insanlar gelecekte yararli veya gerekli olabilecek bir sey atma korkusu, seker sarici bile bir parça herhangi bir nesne atma aciz. Bu insanlar çevrelerini temizlik ya da mal sirasini hakkinda uncaring vardir. Yaptiklari için bakim Tüm her seyi saklamak oldugunu. Bu özel OKB olan kisiler de burada gider nesne hakkinda titiz olabilir.

cinsel konularda

Bu insanlar genellikle cinsellik konusunda son derece rahatsiz. Bunun arkasinda psikolojik nedenler olabilir, ama yine de, onlarin rahatsizlik kendi kafasinda son derece cinsel görünen herhangi bir durum ile karsi karsiya kalirken onlari birkaç OKB belirtileri görüntülemek için yol olabilir. Böylece, onlar bunu yapmak için hiçbir arzusu olsa bile, özellikle herhangi bir diger bireysel, çocuk ve masum herhangi bir kötü niyetli cinsel niyet sahip suçlaniyor çok korku vardir. Ayrica hatta hiç cinsel çagrisimlari var konularda, çok sey ekstra-muhafazakar tutum gösterecektir.

aliskanliklarina belirtileri

Bir kisi hiç bir nedenle bazi aliskanliklari veya eylemleri OKB belirtileri gelisebilir. Bu durumda, onlar ve tekrar tekrar bu görevleri yerine de saplanti haline. Bu teslim etmeden önce sorulari birkaç kez tekrarlayarak ya da tekrar tekrar para sayma kadar saçma bir sey olabilir.

Gida ve agirlik

Çogu durumda, insanlar ne kadar onlar kazaniyor degil, kaybetme konusunda OKB belirtileri vardir. Onun neden bu insanlar yeme karsi davranislari üzerinde digerleri çilgin sürücü. Onlar kendilerini yemek için izin vermeden önce tam kalori ve her yemegin kolesterol içerigi bilmek, örnegin, isteyebilirsiniz. Onlar en standartlarina göre ince kabul olsa da, yine de yag ve hantal hissediyorum. Bu nedenle, gida ve kilo OKB belirtileri olan insanlar da anoreksiya nervoza ve bulimia gibi yeme bozukluklari muzdarip olabilir.

din ve ahlak

Onlarin din dogma göre yasam söz konusu oldugunda bazi gayretli kisiler OKB belirtileri vardir. Onlar ahlak tüm konularda çok kesin görüslere sahip, onlar asla yanlis her zaman dogru olma konusunda takintili ve vardir. Onlar da theyve bir günah yapti hissediyorum, ya da herhangi bir küfür ya da kötü düsünce eglendirmek zaman son derece rahatsiziz.

Uygun tedavi ile, etkilenen bireylerde OKB belirtileri ile bas ve hastaligin etkili bir tedavi olusturuluncaya kadar kalmak oldugunu kabul ögreneceksiniz. Son bir not olarak, bir birey hakkinda bir sey OKB belirtileri gelisebilir akilda tutmak gerekir. Bu nedenle, OKB belirtilerinin listeleri sadece bireyler hakkinda OKB egilimleri olabilecegini genel alanlarin iyi bir fikir verecektir.