otizm belirtileri ile basa çikma oyun faaliyetlerinin önemini

Otizm belirtileri çocuklarda sosyal etkilesim ve iletisim becerilerinin düsüklügü oyun faaliyetleri ile daha belirgin hale gelir. Sosyal etkilesim ve konusma eksikligi bazen ev ortaminda (tüm çocuklarin benzer yasta ayni seviyede seslendirmek ve etkilesim degil) cevapsiz edilebilir olsa da, benzer yastaki diger çocuklu yoksul etkilesim potansiyeli otizm önemli bir göstergesidir.

Toplumsal bilinç eksikligi nedeniyle, otistik çocugun tek basina oynamayi tercih gibi görünebilir. Bir nesne üzerinde odaklanmak için otistik egilimi, örnegin, bir oyuncak kamyon ile oynamak gibi basit bir aktivite belirgin olabilir. Bu çocuk gerçekten gerçekte, kamyon mücadele verecek görünürken o da tekerleklerin dönüm daha fazla ilgi olabilir.

Gerçekten de, otistik çocugun az ya da çok tipik törensel oyun, spontan interaktif oyun için izin vermez rutin bir degisiklik olarak uygun olmayan bir patlama tetikleyebilir. Kendiligindenlik eksikligi ayni zamanda herhangi bir rol yapma ya da diger çocuklarin içeren oyun “gibi davranarak” tipi engeller.

Ayrica, öfke nöbetleri egilimli otistik çocuk çok zor diger çocuklarla etkilesim bulabilirsiniz, kim çünkü onu önlemek olabilir. Ayrica, baskalarina sahip ekstra uyarilmasi gürültüye ekstra hassas olabilir çocuk, mahçup olabilir. Nesnelere Uygunsuz ekleri de diger çocuklarla paylasimi oyuncaklari engel olabilir. Kendiliginden gülümsemeye yetenek eksikligi gibi baskalariyla göz temasi yapmak için kendi yetersizlik veya isteksizlik, diger çocuklarin onu önlemek için neden olacak kadar endise olabilir.

Baskalarinin duygu ve faaliyetlerinin faaliyetlerine ilgi eksik, otistik çocugun yaratici sosyal oyun türetilen sevinç duygulari üzerinde özlüyor. Ayrica, oyun etrafindaki dünya hakkinda ögrenme önemli bir araçtir ve otistik çocuk bu hayat dersleri üzerinde özlüyor.

Daha çok kaynak ve otizm belirtileri, belirtileri, tedavi ve kenar tibbi arastirma kesme hakkinda bilgi vardir, Otizm: Her sey Ebeveynler ve Bakicilar Bozuklugu Hakkinda Bilmeniz Gerekenler