DEHB testler hakkinda rahatsiz edici gerçegi

DEHB test için Incil DSM (Mental Bozukluklarin Tanisal ve Istatistiksel El Kitabi) denir. Amerikan Pediatri Akademisi DEHB testleri yapmak gerekebilir tüm çocuk doktorlari, psikologlar ve psikiyatristler için bu kilavuzda belirtilen kurallara uymayi uygulayicilari önerir.

Ilk bakista ama DEHB için hiçbir klinik test yoktur oldugu gerçegini de ve bu kilavuzun anket kullanimina dayanir bu güven bu sesler bazi süpheler uyandirmaktadir. Bu noktada çok sik DEHB tanisi yanlis ya da sadece üzerinde teshis oldugu rahatsiz edici gerçegi kadar yüzlesmek zorunda.

DEHB test belirtiler çok sik DEHB olanlar taklit tüm diger olasi kosullari ortadan kaldirmak için bir ilk fiziksel ve klinik muayene ile baslar. Bu bile DEHB ile hiçbir ilgisi olmayan zorluklar, alerji, gidalara asiri duyarlilik, isitme güçlügü ve görme ile ilgili sorunlar ögrenme, alerji olusur.

Sonra bir nörolojik muayene ve daha sonra anket doldurulur. Ebeveynler DEHB belirtileri fark ettim ve genellikle mevcut olan ne kadar uzun süre istenir ne siklikta hakkinda sorulur. Bu belirtiler tüm ayarlari, ev, okul ve oyun hazir olmasi gerekir. Ortalama alti ay ya da daha uzun bir süre dört ya da bes DEHB test için uygun degildir yasin altinda en az zaman ve çocuklar oldugu kabul edilir. Üç yasindan bu çocuklarin ragmen DEHB tanisi ve psikostimülan konur!

Daha sonra bu çocugun ögretmeni, TOVA (Dikkat Degiskenler Testi) için diger tarama testleri, anketler takip eder. Bir kez tüm bu bilgiler toplanir, çocuk doktoru veya psikiyatrist orada belirlenen kriterlere göre tüm bilgileri DSM bakin yukarida belirtilen ve ölçer. Simdi bu kriterleri normal çocuklara nasil davrandigini dayanmaktadir. Bütün bunlar tüm süreç çok fazla öznellik oldugunu disinda oldukça basit görünüyor.

Biz çocugun gelismekte olan beyindeki kimyasal bir dengesizlik ariyor gibi, siyah beyaz bir cevap aramak için o kadar kolay degildir.

DEHB test pozitif oldugunda, anne-babalar tedavisi için çesitli seçenekleri bakmak zorunda. Onlar psikostimülanlar ve davranis terapisi ya da her ikisinin kombinasyonu arasinda seçim yapabilirsiniz. Zihin yapici ilaçlarin (bagimlilik riski, bu tür uykusuzluk ve istah kaybi gibi yan etkileri ile) ile tedavi bütün alan bir çok süpheli ve birçok anne çok ilaç sirketlerinin üzmek için, bu sorguluyorlar.

Eger DEHB testlerinden olumlu sonuç ile yüzlesmek için çalisiyorsaniz, neden bir DEHB homeopatik ilaç düsünmüyoruz. Hiçbir yan etkisi ve hiçbir saglik riskleri ve bütün tedavi çok daha ucuz. Bu Utopia oldugunu düsünüyorsaniz, neden asagidaki linke tiklayin ve bu pratik, hayir saçma çözüm oldugunu ögrenmek degil.