bas biti kontrolü ve tedavi seçenekleri

Lice enfeksiyon özellikle küçük çocuklar, okula baslamadan olanlar arasinda çok yaygindir. Bitleri sik hatta diger çocuk veya yetiskin için kisi neden olmasidir. Bas biti yasam yeri olarak saçli insan kafalari tercih ederken, bu bir tibbi hastalik bu bitleri enfeksiyon bilmek önemlidir. Lice insan kani ile beslenirler. Ama onlar bile bakteri gibi hastaliklar yayildi ve virüsler yapmayin. Basinizin üzerinde bit olmasi onlar kaldirilabilir gibi yaklasik dehsete almak için bir sey degildir.
Ancak, bir sikinti vardir. Onlar itch.Then, bu utanç kurtulmak için bir yol, çünkü bas biti ile enfekte insanlar bitleri rahatsiz edilir? Evet, salginlar kurtulmak için pek çok yöntem vardir. Eger yetiskin bitleri kurtulmak bile, sorunu kendi yumurta, sirke adi verilen, çok kaldirilir kadar bitmedi. Yani, bitler ve bit yumurtalari kurtulmak için nasil? Soaping ve sampuanlama miktari ne olursa isinizi görecektir.
Bas biti ve bit yumurtasi bulmak ve öldürmek için bir manuel arama etkili olabilir ama, yavas zahmetli ve sinir bozucu olacaktir. Medikal sampuanlar onlari öldürmek yardimci olacaktir. Onlar bertaraf böylece islak saç üzerinde bir bit taragi kullanilarak saç bitleri ve nit disari zorlar. Birçok bitleri simdi onlari öldürmek için kullanilan kimyasal tedavi mevcut tüm biçimlerine bagisiklik oldugu için Aslinda, bu tür sirke tarak, bazen denir olarak, çogu tibbi tedavi daha etkilidir.
Bit taragi kullanarak tarama sonra, tarak tüm enkaz kaldirmak ve, akan suyun altinda tercihen ilik su tutarak yikayin ve iyice kurulayin. Hafif bir mesafeden sicak hava üflemek için üfleyici saç kullanabilirsiniz. Yikama ve kuru kafa ve penye tüm rutin tekrarlayin. Sadece bir kere tarama yeterli degildir ve tüm nit ve bas biti ortadan saglamak için tekrarlamak zorunda.
Nasil yenilenmis bir istila önleyebilirim? Yikanmis-havlu olabilir bir sey, yatak çarsaflari, giysileri yikayin, ve saire-sicak kurutma makinesi sicak su ve kuru (isi bitleri öldürür). Onlar yikanmis edilemezse, o zaman bit daha gün-uzun en az üç insan kani bulmak beslenme olmadan yasayabilir için uzak kapatilmalidir. Giysi ve musallat kisi ile temas halinde baska bir sey ayni sekilde tedavi edilir emin olun.
Simdi musallat bas dokunmadan sey temiz-taraklar, firçalar, kapaklar, saç tokasi ve benzeri oldugundan emin olmak gerekir. Çocuklarin kendi firça, tarak ve yastik kullanmanin önemini bildiginizden emin olun. Bu ürün renk kodlamasi etkili oldugu gösterilmistir. Tüm süreç istilasi gerçekten iyi gitti emin olmak için yaklasik bir ay boyunca her yedi gün tekrarlanmalidir. Lice üç hafta bir yasam döngüsü var, bu protokol biraz daha uzun daha takip edilmesi gerekmektedir bu yüzden.