Bir genç is plani yazmak için nasil

Bu ilginç ses olmayabilir, ancak bu bile bir genç girisimci bir is plani olmalidir. Onlar kadar yazmak zor degil, ve onlar çok yararli olabilir bulacaksiniz. Bir SBA kredi veya yatirimcilarin bir yönetim kurulu ariyor gerekmez. Ama is fikri saglam bir taslak baslamaniza olarak size yardimci olabilir. Bu is için bir yol haritasi gibi. Ve yaklasik yarim saat sürer.

Bir genç is plani bu sorulara cevap vermelidir:

Ne is teklif edecek?
Is için pazar ya da izleyici nedir?
Eger çalisanlar veya personel gerekiyor?
Ne kar ve maliyetleri tür beklemeliyim?

Ilk soru tam bir is tanimi ve ne yapmaniz plani olusturmaniza yardimci olacaktir. Tüm bu uzun olmasi gerekmez, ancak tanimi, potansiyel müsterilere sadece birkaç cümle ile sunuyoruz ne anlatmak için yeterli olmalidir. Kisa, ancak kesin dogrulugu. Bu adim ayni zamanda giderek isinizi yapiyor olmasi ne kendiniz için açikliga kavusturmak yardimci olabilir.

Bir sonraki önemli detay pazar kim oldugunu. Kim hizmet veya ürün ilgi olacak? Bir evcil hayvan bakiciligi hizmeti sunan veya kisiye özel iPhone durumlarda satan olsun, size ulasmak isteyen kim oldugunu bilmek gerekir. Eger müsteri ögrendikten sonra, o zaman müsteri ve nasil is sunmak için satmak için en iyi yolu üzerinde çalisabilirsiniz. Sizin belirli bir hedef kitleye de çok ürün veya hizmetin fiyati nasil belirleyecektir. Müsterilerinize olacak kim bilmeden bir sey etrafinda bir is kurma hiçbir anlami yoktur.

Eger piyasada yerinizi anladim sonra, kendi basiniza yapabilirsiniz karar için biraz zaman alabilir. Eger tüm büyük görevlerini yerine planliyor olabilir ragmen, temsilci verebilecek küçük islerin bazi göz ardi yok. Isiniz için bir web sitesi olusturmak, ya da tesvik etmek el ilanlari kadar koyarak gibi seyler. Eger yerden is almak için yapmaniz gereken her seyi gerçekçi bir yapilacaklar listesini yapin. Bu liste üzerinde 50’den fazla ürün ile, uzun almaya basliyor, o zaman küçük bir yardim ise çalismalisiniz.

Ve is plani olmasi gereken en son sey paradir. Nasil kar olusturmak için gidiyoruz? Isletim maliyetleri nelerdir ve müsterileriniz için dogru fiyat nedir? Eger maliyetlerini hesaplamak zaman, çalisma süresi, herhangi bir nakliye veya tasima, stok ve tedarik maliyetleri de eklemeyi unutmayin. Isinizi yardim için karar verdik, çok bu maliyetleri unutmayin.

Tamam, simdi çalisti tüm temel bilgilere sahip, bu yüzden kagida almak zamani. Eger karar, ve daha sonra gerekli olabilecek tüm bilgileri oldugunuz her seyi yazin. Bu yolda herhangi bir iyi fikirler birkaç ay kaybetmek istemiyorum. Her seyi yazin.

Iyi bir baslangiç ??yaptirmak genç is basarili olmasini saglamak için en iyi yoldur.