Çocuk kabadayi ile basa çikmak için 9 eylem adimlari

Ben bana çocuk bir çocuk kabadayi, ya da çocugum bir kabadayi kurbani oldugunu isitme oldugunu en, ilk durusmada etkileyecek hangi emin degilim! Her iki durum da çogu anne dehset hiç çocuklarinin duymak zorunda olanlardir. Henüz farkli, benzer. Henüz farkli sekillerde çocugun etkileyen, ayni sosyal sorun içeren. Seyler Baska bir deyisle, çocugun av ya da avci ya olarak sosyal siralamasinda rolünü üstlenmistir.

Bir ebeveyn olarak, bu bizim çocuk diger çocuklara iskence ve korkutucu suçlaniyor oldugunu ögrenmek gerekir harekete geçmek bizim sorumlulugumuzdur. Biz böyle korkunç telefon okuldan arama, polis, ya da mahalle araciligiyla isitme baskasi, disari bulmak zorunda önce, bir davranis sorun olabilir gerçegini içine bazi bilgiler olabilir eger Ideal yararli olacaktir “dedikodu”. Bu potansiyel davranis sorunu tanimlamak için bazi yararli çocuk kabadayi kurallara ihtiyacimiz nelerdir.

Çocugunuzun bir kabadayi bu sorunu üzerinde sizin ve çocuk arasinda gelecekteki tüm iliskilerinde için sesi ayarlar oldugunu bu tatsiz haber nasil tepki. Öfke ve tehdit çogu durumda tek sey daha kötü hale ve sizin ve çocuk arasinda açik ve dürüst iletisim çok gerekli satirlari sever olacaktir. Bunun yerine, derin bir nefes alin zihninizi açik ve bir sonraki hareket dikkatle planliyoruz. Ileriye tasimak için degil, kalp daha, zihninizi kullanin.

Çocugunuzun baskalarina zorbalik ise ne emin degilseniz asagidaki “eylem adimlari” düsünün.

ebeveynler için eylem adimlari

eylem adim # 1: sakin

Çocugunuz zorbalik oldugunu ögrenme üzerine, sakin ve çocugunuzla bu konuyu önce olay hakkinda mümkün birçok gerçekler degil, görüsler, gibi alma odaklanmak kalir. Okul ile ilgili, o zaman tam olarak ne oldugunu ögrenmek için ilgili ögretmen veya diger okul personeli ile konusun.

eylem adim # 2: set beklentileri

Çok açik açisindan Çocugunuzun gelen ve her türlü zorbalik, sözlü veya fiziksel, uygunsuz ve kabul edilemez oldugunu görmeye davranis tür tartisin.

eylem adim # 3: neden soruyorsun

Baska bir çocuk kabadayi ihtiyaci hissettim neden anlatma firsati çocugunuzun saglayin. Bu kolayca çocugunuzun duygularini ifade yollari durumu ele, ya da daha uygun olabilirdi ki agresif olmayan yollardan bir tartisma içine yol açabilir.

eylem adim # 4: degisim yerleri

Çocuk kabadayi kendi kurban karsi empati göstermek için ögrenmek için önemlidir. Hedeflenen çocuk saldiriya zaman hissetmis olmali ve nasil kurbani olma hissettim nasil tartisin. Hiç kimse hangi sartlar olursa olsun, zorbalik hak çocugunuzun üzerinde etkileyin.

eylem adim # 5: tamir çitler

Açikçasi yanlis bir baska çocuga karsi taahhüt edilmistir. Çocugunuzun yaptiklarini telafi ki yollari hakkinda konusun. Bu bir daha olmayacak bu kurban için bir güvence ile birlikte sözlü özür yüz yüze tesvik edin.

Bazi anne-babalar yanlislikla çocuklarinin adina kurban için bir “hediye” satin alma sorunu çözmek inaniyoruz. Onlar sorun onlari satin alma anne veya baba görmek gibi büyük bir hata, çocuk kabadayi olarak uygunsuz davranislar için bir kisisel sorumluluk gösteriyor.

eylem adim # 6: kurallari ve sonuçlari

Lütfen eylem planinin bir parçasi çok açik kurallari ve sonuçlari zorbalik davranisi devam etmelidir içermelidir. Kurallar okul ve hafta sonu çocukla takilmak için izin ve kim sokaga çikma yasaklari, ve onlarin davranislarini izlemek saglayacak baska eylemler sonra içerebilir.

Sonuçlari çocuga makul ve anlamli olmalidir. Örnegin bir
zorbalik yakalanmis ise bir hafta boyunca hiçbir tv sonucunda, kendi “toprakli zaman” içinde çevrimiçi sohbet, oyunlar, X-Box, ya da Playstation erisimi olan bir çocuk için çok az gelir.

Her zaman bu gibi spankings gibi fiziksel güç, içeren herhangi bir sonuç aslinda fiziksel güç kullaniminin bir sorunu çözmek için kabul edilebilir bir yol oldugunu, saldirgan davranis güçlendirmek olabilir kaçinin.

Eylem Adim 7: Hedefleri ve Öneriler

Eger gece boyunca ya da bir hafta içinde çocugunuzun zorbalik davranislari degistirebilirsiniz düsünmeyin. Bu tür davranislar çocugun yasina bagli olarak uzun süre üzerinde ögrenilen ve tamamen yok belki de aylar ya da yillar alacaktir.

Simdilik, çocugun gerçekçi cevap verebilecek bazi kisa vadeli hedefler belirler. Davranis zorbalik herhangi bir rapor olmadan belki de durum, bir anda bir gün veya bir hafta bagli. Hedefleri karsilamak için sadece çocugunuzun övgü unutmayin, ayni zamanda isler iyi gitmez zaman bir çaba yapmak için yok.

eylem adim # 8: iletisim

Kendi ile ilgili çocugunuzu desteklemek için eylem bir ders girismek gibi
uygunsuz davranis sorunu, digerleri gibi çocugunuzun bir spor antrenörü olarak temas olabilecegini çocugun okul ve ögretmen, komsular ve hatta diger insanlar olarak ne yaptigini bildirmek için hatirliyorum. Çocugunuzla günde 24 saat, haftanin 7 günü olamaz, bu insanlarin toplum içinde gözlerinizi ve kulaklarinizi olarak hareket böylece. Çocugunuzun üzerinde takip eden ve destek sunan Çocugunuz yokken davranis zorbalik yapmaya cazip olmalidir.

Eylem Adim # 9: Ayna bak

Birçogumuz çok genç yasindan itibaren çocuklarimiz için davranis modelleri oldugunu unutmayin. Bir çocuk kabadayi içine gelisimine katkida bulunmus olabilir çocuklarimizin önünde uygunsuz davranis türleri sergilemek mi? Biz sorunlari çözmek için bizim evde sözlü taciz ve / veya fiziksel siddet kullaniyorsaniz, hangi mesajlari bizim çocuga gönderiyor. “Diyorum ben yapamam gibi, Do” herhangi bir çocuk için kötü bir mesajdir. Veliler olarak biz özellikle çocuk kabadayi için bizim çocuklarda görmek istiyorum iyi davranis türlerini modelleme sürekli rolü, olmasi gerekir.

Son olarak, size bakis açisi ile ilgili çocuk zorbalik seyler tutmak için tesvik edecek. Arastirma hem de sagduyu çogu çocuk, hayatlarinin bir döneminde, strese bazen nedeniyle diger çocuklarin kabadayi gerçeginden destekler. Nedenleri sunlar olabilir:

1. Kardes rekabeti (biz evimde bu çok var!) 🙂
2. Okul isten stres.
3. Evde sorunlar hakkinda üzgün.
4. Bir aile üyesinin ölümü.
5. Aile biriminin kirin.
6. Aile disinda iliski sorunlari.
7. Basit can sikintisi (Evet, benim de evimde bu bir bakin!) 🙂
8. Hayatlarinin bir on-gidis sorunu üzerinden sinirli.
9. Sadece bir “kötü” bir gün sahip ve birisi havalandirma gerekir.

Olaylarin bu tür nedeniyle Zorbalik, hala yanlis ve ebeveyn tarafindan ele alinmasi gerekmektedir. Iyi haber uygunsuz davranis ve makul sonuçlari hakkinda bazi tartismalar ile, çocugun genellikle yollari hata görmek ve rahatsiz partiye yapilan tazminat için istekli olacaktir. Çocugun bu tür Aileler olarak endise gereken biri degil.

Ne yazik ki, çocuklar çok farkli nedenlerle de bu çocuklar asagidaki bazi özellikleri gösterebilir vb okulda ev ve disinda, oyun alani, içinde, zorbalik tekrarlanan olaylara dahil gibi görünüyor kim, orada vardir:

1. Saldirgan davranislar çogu zaman gösterirler.
2. Kendini kontrol eksikligi gösterir.
3. Siddet içeren herhangi bir durum keyfini çikarin.
4. Kendilerini düsük bir görüs var.
5. “Seyleri uyandirmak” ister.
6. Kendi uygunsuz davranis sahipligini almak için reddediyorum.
7. Kurban için üzülüyorum için muhtemel.
8. Kendilerini zorbalik kurbani olabilir.
9. Zor diger çocuklarla normal sosyallesme bulun.

Bu “riskli” en ve onlari simdi diger çocuklara yönelik üzerinde saldirgan davranislar ile basa çikmak için genel olarak ebeveynlerin ve toplumun destege ihtiyaci ve belki de diger yetiskinler ileri yaslarda çocuklar.