çocuklar olumlu davranisi tesvik etmek nasil

Yeni yürümeye baslayan çocuklar hiçbir sey için korkunç ikiser ikiser ve zahmetli üçerli olarak bilinmemektedir. Aslinda, bu söylemek abarti olmaz, yeni yürümeye baslayan çocuklar ebeveynlerinin çogunlugu terbiye etmek için özellikle son derece yorucu ve küçük çocuklar yönetmek için heyecanli oldugu gerçegini katiliyorum. Tüm çocuklar kendi sekilde seyler var ve ebeveynlerinin sinirlarini ve sabir test etmek için denemek ister. Bu makale, disiplin ve yürümeye baslayan olumlu davranisi tesvik etmek için en iyi 3 stratejileri tartismaya amaçlamaktadir:

Olumlu davranis ve isbirligi için tesekkür ederiz:
Bu gerçekten tüm disiplin stratejilerinin en etkilidir. Yeni yürümeye baslayan çocuklar, her yastan çocuklar gibi, takdir ve tesvik edilmesi için seviyorum. Onlar belirli bir etkinlik ya da davranis için takdir oldugunu gördüklerinde, benzer hayranlik çekmek için tekrar olasiligi daha yüksektir. Bu takdir güçlü ile ebeveynlik çocuklar ayrilmaz bir parçasi oldugunu burada belirtmek gerekir, aslinda bu tür çocuklar üzerinde ani bir etkisi olan tek disipline strateji olacaktir.

Zaman asimi:
Yeni yürümeye baslayan ilk asamalarinda bu cevap olmasa da, o kavraminin farkinda oldugunda kendisini olumlu davranisi uygulamak baglidir. Oldukça bir, bir yil genellikle çalisiyor kisa, bir dakika ‘zaman asimi’ tutar önerilir. Bu yürümeye baslayan çocuk zaman asimi nedeni anlatmak ve onu ayni davranisi tekrar ayni tedavi için isteyecegini oldugunu bildirmek için de çok önemlidir. Hatta bir gezi üzerinde disiplin çocuklar için iyi bir fikir olsa da, ebeveynler olarak biz baskalarinin önünde bunu yapmayarak bizim çocuklar öz saygisi güvenli korumak için yeterli dikkat etmelisiniz.

Distraksiyon en olumlu davranis araçtir:
Oyalama ya da yönlendirme anne olumlu davranis tesvik harikalar çalisir. Veli olarak, biz sadece daha olumlu bir sey için olumsuz davranis veya aktivite çocuklar dikkatini dagitmak gerekir. Bu belirli senaryoda tekrar tekrar yapildiginda, yeni yürümeye baslayan çocugunuz bu ilgi kaybetmeye mahkûm olan. Yeni yürümeye baslayan çocuklar genellikle anne ilgilenen ne ilgilenen ve yavas yavas ama istikrarli bir sekilde, bir sey ilgi göstermiyor ne zaman yeni yürümeye baslayan çocugunuz da bunu ilgi kaybedersiniz olmasidir.

Çocuklar disiplin ve olumlu uygulanmasina yardimci birçok strateji vardir, bu duruma göre hareket, ve yürümeye baslayan çocuk yararina önemlidir.