Çocuklarinizin anlasma yapmak, takas ve pazarlik

Bu kardesler her zaman ailelerde birbirleri ile mücadele gibi görünüyor görünüyor, ama açik mücadele bütün hikayeyi anlatmak degildir.

Çocukluk, uluslararasi bir dergide yayinlanan bir arastirmaya göre, çocuklar aile içinde hayatta kalmak için müzakere becerileri karmasik bir dizi gelistirmek.

30 aile 5-17 90 çocuk çalisma çocuklar mutlaka ebeveynlik kilavuzlari bulamayacaginiz biniyor kendi yollarini gelistirmek bulundu.

Rüsvet, ticaret, takas, pazarlik ve ilgili kendi yol var ya da aileleri bazi baris getirdi nasil açiklamak için kullanilan terimler çocuklarin türleri vardi.

Çalismanin Samantha Punch yazarlarindan anne kardesler arasindaki çatisma ve rekabet gücünü görmek egiliminde oldugunu iddia ve genellikle çocuklar kendi iliski sorunlari çözmek bu olumlu sekilde bakmaktadir.

Bu çalisma kardes orman çocuklar ileri yaslarda akran iliskileri gibi iliskileri müzakere zaman çocuklar için son derece yararlidir çesitli becerileri ögretir benim kendi görüslerini destekler. Ayrica kendi baslarina kardesleri için sol birbirleriyle yasam kendi yollarini gelistirmek oldugunu göstermektedir.

Çalismada ayrica dogum sirasi kardes iliskileri sekillenmesinde cinsiyet daha önemli oldugunu gördüm ve bu yas ve bilgi ilk doganlar müzakere kazik diger kardesleri üzerinde ayri bir avantaj verdi.

Ingiltere bir diger çalismasi ilk doganlar daha sonra doganlar ile karsilastirildiginda ebeveyn zaman, özen ve dikkat orantisiz bir pay almak oldugunu gösterdi.

Güç ve saglik kazanma, IQ açisindan hayatinda önemli bir bacak-kalkarken ilk doganlar Bu ekstra dikkat sonuçlari.

Ilk dogan avantaji aile refah ile ilgili oldu. Çalisma, daha fazla kaynak gibi zengin aile büyük ilk doganlar için avantaj, muhtemelen paylasmak bulundu.

Ilk dogan avantaji kavrami yeni olmasa da, bu avantaji ailenin refah etkisini sasirtici oldu. Belki de, sosyo-ekonomik bölmek sözde esitlikçi Avustralya’da daha büyüktür Ingiltere’de daha belirgindir.

Peki bu bir ebeveyn olarak nasil etkiler? Bu sizin ilk dogan konusurken durdurmak anlamina ve en küçük bir sinif dikkat konum tüm lavishing basliyor?

Tam olarak degil. Bu çalismalarin sonuçlari biz anne seyler bile bizim girisimleri biraz kadar kolay oldugunu göstermektedir. Her ne kadar biz anne biz kontrol etmek gibi düsünüyorum, sekil ve lehimize aile durumlari icat, çocuklar kendi hiyerarsileri ve seyler çalisma yollari var.

Bu iki çete olsa bile anne-babalik, bireysel çocuk yetistirme ama çete lideri hakkinda çok fazla degil. Kardes iliskileri (ve kavga) müdahale ne zaman ve yeteri kadar yalniz birakmak zaman bilmek her anne-baba için merkezi bir konudur.

Iste bu can sikici ebeveynlik konuda size yardimci olabilir düsünceler var:
Kendi baslarina sol Çocuklar genellikle biz yetiskinler olarak ele alacak sekilde iliskileri sorunlari çözecektir.
Güç ailelerde esit olarak dagitilir asla. Çocuk Eger müzakere ne olsun ögrenmek ama bazen esit müzakere kaynaklari veya para yok. Bazi adalet için bir ebeveyn girin!
Çocuk ugrasmadan çatismayi çözmek için ögretilmesi gerekiyor. O sivil toplumun temelidir, çünkü karsiliginda bir sey almadan bir yere vermek için gereken zamanlar vardir. Bu çocuklar ögrenmesi gereken bir yetiskin kavramdir.
Eger çocuklar bir sey (bir bagirarak maç baslamadan disinda bilgisayari paylasan daha iyi bir yol gibi is)) ögretmek yerine kendi mücadele çözebilir eger anlasmazliklar müdahale için en iyisidir.
Çocuk çatisma üzücü ve sizin için rahatsiz edici olabilir. Siz de haklari var! Bazi baris ve sessiz hakkinizi rahatsiz Yani o zaman en azindan kendi akli için mücadeleye girmek için zaman olabilir.

Çocuk dostluk sorunlari çözme gibi, kardes iliskileri çalisma disari en akli basinda, rasyonel ebeveynler için bir mayin tarlasi olabilir.

Kabile birlestirmek ve tek bir yönde hareket alma yetenegi kardes çatismadan yipranmis ebeveynler için anahtardir.