ebeveynlik güzel sanati ögrenmek

Ebeveyn sevgi, ilgi, endise ve sicaklik renkleri harmanlayarak güzel bir sanattir. Tüm ebeveynler beceri ve yeteneklerini ayni seti var ama yine de tüm çocuklarin saglikli ve rahat bir ortamda büyüyebilir. Sadece farkli durumlarda mücadele ve çocugunuzun büyümesini tesvik nasil meselesi.

Anne-babalarin çogu çocuklarinin basari ile isteklerini ve hayallerini baglanti büyük bir hata yapar. Tüm anne-babalar çocuklarin bu rekabetçi dünyasinda basarili olmak istiyorum ve bu nedenle tüm sabit çocuklari itin. Çocuklarinin isteklerini yerine getirmek mümkün degilse kizginlik vardir. Bu ebeveynlik tüm hakkinda? Bu basarili ebeveynler için bilinen nedir?

Eger ilk kez kollarinda bebeginizin aldi sadece bu özel ani üzerinde düsünmek. Ihale sevgi dolu bir dokunus, bez degistirmek, bir ebeveyn, ve çocugun dogum verdigi kocaman bir gülümseme düsünün. Bu memnuniyet derin bir anlamda hissedeceksiniz, siz hissedeceksiniz mutlu, o zaman neden bu tür kizginlik bugün? Çocugunuzun üzerinde hayalleri ve hirslari zorlamayin. Sadece kalp takip ve çocugunuzun kursun saglar.

Iyi ebeveynlik söz konusu oldugunda, en önemli gündem ebeveynlerin çocuk yetistirme nasil. Her zaman çocuklarinizla hareket bir eglence dolu yolculuk olmalidir. Eger iyi bir sey ögretme ve çocugunuzun içindeki degerleri aktarmanin boyunca hareket oldugunu her adimda sahip olmalidir. Bir is ya da bir görev olarak almayin, sadece onun hareketli adim bakmak, onun söylenmemis kelimeleri dinlemek onun sessiz dil ögrenmek ve onu kesfetmek. Ona hak ve bu rekabetçi dünyada gelismek için talep tüm sevgi ve bakim vermek.

Büyüdükçe, onlari istek ve beklentilerin altinda gömülü izin vermeyin. Onlari kendi sekilde büyümeye ve dis açik dünyada büyük bir uçus atalim. Sicaklik, güvenlik ve samimiyeti maruz birakmayin. Onlara ihtiyaç duyduklari zaman siz orada bildirin. Onlari varligini hissediyorum ve tüm sevgi dus izin. Her zaman ask saglikli çocugunuzun büyüme ama bu tüm çocugunuzun istenmeyen taleplerini yerine getirmek anlamina gelmez için çok önemli oldugunu dus unutmayin. Ask degil maddi seyler, ile ask degistirmeyin. Bu oldukça çocugunuzun yagma ve istenmeyen ve istenmemis hedefe veya ona yol açacaktir. Eger ne tüm bir denge deneyin ve korumak. Çok fazla liberalizm de iyi degil ve çok fazla sertlik de sonunda her iki gerçekligin sert renkleri teslim olarak saglikli degildir.

Bu çocugunuzun ihtiyaç ve davranislarini anlamak için ayni derecede önemlidir. O hayatta elde etmek ve kendi beklentilerini birakin istedigini biliyorum. Onlarin basarilari gurur, akademik basari onlari kutluyorum ancak agir istek, hayalleri ve beklentileri altinda gömmek yok. Onlari oldugu gibi kabul etmek ve onlara kendi kilometre taslari yapalim. Her çocuk kendi yolunda farkli ve neyse ki ya da ne yazik ki tüm doktorlar olabilir tüm yöneticiler degil, tüm aktörlerin olabilir olabilir degil. Her çocuk kendi hayal ve yasam kendi yolu vardir. Çocugunuzun sürücü bastirmak ve o elde ne için ona takdir çalismayin.

Bu yüzden onun ya da her asamada onun arkadasi olmak, çocugunuzun her adimda sana ihtiyaci var. Sevgi ile cevap, çocugunuzun dinleyin ve ona veya olasiliklar kendi dünyasini kesfetmek saglar. Ayrica, çocugunuzun duygularini kabul ve ona her zaman tüm yol sevilme en güvenli hissi verir. Daha sonra, tabii ki anne-babalik sanati, hayatiniza nese ve heyecan yeni renkler serpin hayatinizi daha güzel ve cennet yapmak olacaktir.