güvenlik kontrol oyun

Bir oyun eglenirken çocuklarin egzersiz almak için harika bir yer olabilir. Ne yazik ki, kötü tasarlanmis ya da olmayan bakimi oyun oynamak daha yaralanma için daha fazla firsat olusturabilir. Yakindaki bir oyun için çocugunuzun almak, ya da bir ile bir okul ya da bakim da ona kayit planliyorsaniz, bu temel güvenlik için en az bir hizli degerlendirme vermek önemlidir.

güvenli tasarimlar

Her oyun alani tasarlanmis ve güvenli ve yasa uygun hem de bir sekilde insa edilmelidir. Aramak için olumlu nitelikleri sunlardir:

Yumusak zemin yüzeyler – çocuklar oynarken Falls yaygindir ve genellikle hatta ekipman atlamak için seçin. Sonuç olarak, zemin kaplama ciddi yaralanmalara neden olmadan bir düsüs etkisini absorbe bir sey olmasi gerekir. Bu amaçla kullanmak için iyi malzeme kauçuk parçalari, talas ve gevsek kum içerir.

Plastik veya lastik salincak – Ahsap salincaklar kiymik can, metal salincak günes isigi çok sicak olabilir süre. Buna ek olarak, sert yüzeylerde kafa yaralanmalari riski olusturabilir. Çocugunuzun oyun alaninda hali yumusak ama saglam bir yüzeye yapilmalidir. Alan okul öncesi çagindaki ya da daha küçük olan çocuklar için tasarlanmistir ise, kova hali de mevcut olmalidir.

Saglam ekipmanlari – Tirmanis ekipmanlari plastik veya kauçuk degil, kiymik ya da metal asiri isinarak olacaktir ahsap yapilmalidir. Tüm ekipman sikica yere demirlemis edilmelidir – aksi takdirde, çocuk yanlislikla ya da kasitli olarak bir kenara çekin olabilir. Dogal olarak, ekipman keskin kenar veya köseleri olmamalidir.

Bu niteliklerin hepsi bir oyun bulmak için olumlu seylerdir. Tabii ki, kaçinilmalidir negatifleri de vardir.

güvensiz tasarimlar

Bu gibi sorunlari varsa çocugunuzun Kullanmak için bir oyun alani güvenli olmayabilir:

Kötü bakim – yere cam, plastik veya diger enkaz varsa, alan düzgün korunmaz biliyorum. Keskin cam veya çakmak gibi çöp sadece dogal olarak tehlikeli degildir, ayni zamanda kötü bakim ve güvenlik genel bir eksikligi bir isareti olabilir.

Asiri yükseklikleri – çok uzun boylu Tirmanma ekipman ya da slaytlar tehlikeli düsme riskini olusturabilirsiniz. Küçük çocuklar için, herhangi bir platform veya tirmanma alanlarinda yerden birkaç metre daha fazla olmalidir. Yerden 20 inç üzerinde olan platformlar korkuluklar gerektirir.

Alan eksikligi – çocuk birbirleriyle çarpisan olmadan oynayabilirsiniz saglamak için her bir donanim parçasinin arasinda yeterli bosluk olmasi gerekir. Örnegin, tam bir çocuk vurmadan uzatilabilir bir salincak için ayarlanmis bir salincak etrafinda yeterli olmalidir.

Bu çocugunuzun güvenligi konusunda endiseli hissetmek dogaldir. Ancak, çocuk güvenli oldugundan emin olmak için kullandigi ekipman teftis aklin en azindan bazi baris sunabilir.