Her gün gençler matematik önemini ögretmek

Matematik ögrenciler için zor bir konu olabilir, ama onlarin gelecekleri için hayati önem tasimaktadir. Istatistikler güçlü matematik becerileri ne olursa olsun Gençler için kariyer hedefleri veya yüksek ögrenim için planlarinin, liseden sonra basarisini artirmak oldugunu göstermektedir.

En gençler matematik kariyer hedeflerine ulasmak için önemli olduguna inaniyoruz iken, Texas Instruments tarafindan ulusal bir anket sadece yarisi okullarin minimum gereksinimleri ötesinde ek matematik dersleri almaya planliyoruz buldu.

Peki anne-babalar çocuklarinin matematik minimum daha yapmak ikna edersiniz?

her gün matematik kullanmak onlara göstermek … gerçekten

Bunu bilmiyor olsa da Gençler zaten, günlük hayatta matematik kullaniyorsunuz. Iste birkaç örnek:

• sözlesme asmadan bu ay cep telefonu ile konusma kaç dakika daha bulmaktan? Ayin kalan gün Y sayisina göre dakika X sayisi bölün ve gün basina kullanilabilir kaç dakika olsun. Cebir 101 hos geldiniz.

• Bir araba satin almak? Bütçenizi uyacak aylik ödeme bulmak için kredi ve faiz oranlarinin uzunlugunu degistirmek zorundasiniz. Ve gaz, bakim ve sigorta anlamaya unutmayin.

• Aracinizin Sürüs? Hizlanma oranlari yargilamak ve uyku ve hala tüm matematik becerileri gerektiren zamaninda sinif ulasabilir ne kadar geç hesaplanmasi, mesafeleri tahmin.

Gençler matematik sinif disinda hayatlarini nasil gelistirebilecegimizi tanimak, onlar sadece sinifta kendilerini meydan daha yatkin olabilir.

matematik dört yil gerektirir

Lisede her yil en az bir matematik ders alarak planlarini kolej veya dogrudan isgücü yol olsun, gençler için firsat sayisini artirabilirsiniz.

Sadece Egitim Amerika Birlesik Devletleri Bakanligi bu istatistikleri göz önünde bulundurun:

• Lise gibi trigonometri veya precalculus olarak Cebir 2 ötesinde tam bir matematik dersleri, gidin üniversite ve daha az titiz matematik egitimi olan hizli olarak iki kat dereceleri kazanmak için olasiligi daha yüksektir ögrenciler.

Güçlü matematik kökenli • Insanlar istihdam edilecek olasiligi daha yüksektir ve üniversiteye gitmis olsa bile, daha fazla kazanmak.

Matematik becerileri ne olursa olsun gencin hedefleri, basari için gereklidir.

matematik ödüllendirici ve eglenceli olabilir nasil göstermek

Matematik hepimiz ve günlük yasamin heyecan verici bir parçasi civarindadir. Bilim adamlari hastaliklar için sifa bulmak için kullanabilirsiniz, müzisyenler sarki ve girisimciler olusturmak için kullanabilirsiniz islerini yönetmek için kullanabilirsiniz.

Hayatlarini ve gelecekteki kariyer planlarina matematik ilgili yollari ile gençler saglanmasi onlari önemini anlamak için yardimci olacaktir.

Egitim ile eglence karisimlari bir program Texas Instruments ‘Biz yardim ögrencilerin CBS her bölüm vurgulanan kavramlardan elde edilen matematik kesfetmek çevrimiçi ücretsiz sinif etkinlikleri saglar Tüm Kullanim Matematik Her gün ™,’ olan “Numb3rs.” Matematikçiler ve egitimciler tarafindan gelistirilen, faaliyetleri lise düzeyinde matematik odaklanmak. Egitimciler Binlerce haftalik olarak sinif aktiviteleri indirirken ve 35.000 daha Ögretmen Kitleri için imzaladi, daha mesgul ve matematik ilgi için 4 milyondan fazla ögrenci ilham.