hizlandirmak için yavaslama

Neden her seyi bu gün çözgü hizda yapilmasi gerektigini görünüyor? Herkes nereye almak ve yapilmasi gerekenleri yapmak için bir acele oldugunu. Bu eski bir kisi alir gibi görünüyor, daha hizli yillar sinek. Biz mesgul olsun ve biz zaman bütün dönemleri özledim böyle bir acele, anlamsiz görevler yakalanmak için mi? Çok zaman oldu gibi Neden, biz çocukken, o görünüyordu ve o kadar yavas gitti? Bir çocukken geri düsünün, ve yaz tatili sonsuza kadar uzatmak gibiydi. Hayatimizi biz kalkip zaman yapilacak seyler ile dolu degildi çünkü zaman kadar biz yataga gitti miydi? Biz sadece oynamak eglenmek ve yaratici olmak için bütün gün vardi için mi? Hayir programlari, sorumsuz, hiçbir tüm endise biz o vardi “zaman” bir rol oynamis gibi görünüyor.

Bir önceki yazimda isleme iletisimde yardimci olmak için yavaslama hakkinda yazdi, ancak bu makalede ben genel olarak hayatimizin yavaslama genis bir kavramdir hakkinda konusmak istiyorum. Ben kendi tavsiye bazi almak gerekiyor bu hizli tempolu insanlardan biri olmanin suçlu bastan kabul ve yavaslatacaktir. Ben son birkaç ay içinde bu çok zor çalisan ve ben bazi ilerlemeler yapmis gibi hissediyorum edilmistir; ama zor olmustur. Kendinizi, düsünme bulmak “Hatta oturup ayni zamanda baska bir sey yapmadan 30 dakika TV izleyemiyorum,” size hayatinizin hizini durdurmak ve degerlendirmek gerekir.

Hepimiz mesgul, ve her gün yapilmasi gereken çok sey var biliyorum, ama bazen hizlandirmak ve islerin yapilmasini saglamaktir için anahtar yavaslatmak için. Bu nedenle birçok anne kendilerini var, burada çalisan, ve her yerde spor etkinlikleri, tedaviler, hobi ve kendi araç yasayan onlar gibi hissediyorum diger gezileri herhangi bir sayi için çocuklarini tasinmasi bulmak söyle. Nasil bu çalismasi için saglikli bir yol olabilir ve iliskilerin ne tür biz her zaman etrafinda acele tarafindan kuruyoruz?

Bu e-dergi makalede düsünürken, ben sadece bir dakika ve Google yavaslama kavrami alip karar verdim. Vay be, ben buldugum her seyi sasirdim! Bir hareket hayatimizi yavaslatmak için orada olacak sekilde, neden ben duymadim? Aslinda ben bakarak ve içerik okuma bir süre geçirdigi iki web sitesi bulundu. Söylenenleri tüm bana mantikli bir sürü yapti. Orada bulunan en iyi seylerden biri yavaslatarak aslinda bizim iletisim ve diger insanlarla iliskileri gelistirmek fikrini oldu. Durdurmak ve aslinda dinlemek için zaman alarak, biz diger kisi ile anlamak gibi daha derin bir düzeyde var, ve muhtemelen bu kisi ile büyük bir bag kurabilir. Ben acelem var ya aklimda çok sey var, ben baskalariyla iletisim veya iliski benim her veren çok iyi bir is yapmak degil biliyorum. Genellikle ne bu durumlarda olur ben benim siram geldiginde cevaplamak için yeterli dinlemek oldugunu ve konusma bitti zaman basimi disinda. Ben yavaslatmak ve konusma benim tüm dikkatinizi verin, ben tartisildi ne çok daha kolay hatirlatarak var ve gerçek bir baglantisi gibi etkilesim duygu yapildi terk fark etmissinizdir.

Otizm spektrum bozuklugu olan birçok çocuk iletisim, sosyal degisim, ve digerleri ile yapi iliskileri ile zorluk var. Ayrica durumlari degerlendirmek yetenegi ile mücadele, ve esnek olmasi. Bizim hizli tempolu dünya ile ilgili olarak bu düsündügünüz zaman, herhangi bir bu alanlari ile otizm spektrum bozuklugu mücadele insanlar merak ediyorum? Onlar daha yavas bir hizda en iyi performans için kablolu, ama mevcut toplumdur kasirga bulurlar edildi gibi.

Denedik Yani, hizlandirmak için ne yavasliyor? Biz yapan, ya da otizm spektrum bozuklugu olan çocuklarimiz rehberlik zaman, örnegin biz yavasladi ve zaman düsünmek için izin? Ne olur Inanilmaz seyler hizini yavaslatir olmaya baslar. Ben bu deneyimi tekrar tekrar oldu. Disregulated ve aniden bagli degil çocuk düzenleyen ve sadece asagi kadar s / o ne oldugunu süreç böylece seyler yavasladi gerçegi sayesinde sizinle baglanti baslar. Bu planlanan faaliyetler sirasinda meydana eger bizim tüm yasam hizini yavaslatmak için bir çaba yaptiysaniz Peki, ne olur?

Ben hayatlarini yavaslatmak için çaba kim çalismak aileleri ile ne gördük ne söyleyebilirim. Çocuklari onlarin dünyasinda ebeveynleri ve önemli baskalariyla anlamli bagli iliskiler kurmak baslar. Onlar deneyimlerini paylasmak ve yeni kesifler yapmak için iletisim baslar. Onlar dünyayi görmek ve daha esnek olmak için yeni yollar kesfetmek. Müthis bir sey bu sadece bir otistik spektrum bozuklugu olan çocuklar için olmaz oldugunu, ama hepimiz ufkumuzu genisletmek ve yeni kesifler hizlandirmak biz yavaslatmak için zaman ayirin ne zaman ve gerçekten bizim dünya islemek.