iyi anne olmak için nasil

Çocuklar evde çogu zaman harcamak. Onlar gözlemlemek ve ebeveynleri onlarin ilk yillarinda açikça kendilerini ifade etmek mümkün olmasa bile nasil davrandigini anlamak. Çok dikkatli oldugunu unutmayin ve eylem ve davranis kayit olun. Çocuklarla ugrasirken Yani, eylem kelimelerden daha yüksek sesle konusur unutmayin.

Ebeveynler özellikle olusum yillarinda çocuklarinin rol modellerdir. Çocuklar evde çogu zaman harcamak. Onlar gözlemlemek ve ebeveynleri onlarin ilk yillarinda açikça kendilerini ifade etmek mümkün olmasa bile nasil davrandigini anlamak. Çok dikkatli oldugunu unutmayin ve eylem ve davranis kayit olun. Yapmaniz gerekenler:

Eger vaaz ettigimiz seyleri uygulamaya

Veli olarak, gerçegi konusmak özen ve örnegin çocuklarin önünde içme ve sigara gibi kötü aliskanliklardan uzak durun. Vaaz miktari ne olursa aksi takdirde anne bunu sanki kanuna karsi onlari durdurur.

Çocuklariniz için biraz zaman yedek

Çogu ebeveyn, zaman zaman, mesleki yasam ile son derece mesgul ve çocuklari için zaman ayirmak mümkün degildir. Çocuklar, onlarin büyürken yillarda, onlari rahatsiz bir dizi soru var. Anne olarak, size ihtiyaciniz oldugunda onlar için orada olmak önemlidir. Yani onlar için zaman bulabilirsiniz. Onlara sevgi ve sefkat göstermek. Sarilmak ve onlari kucaklamak. Yaptiklari ve yaratmak ne için takdir ve tesvik ifade edin. Tüm bu öz güven uzun bir yol kat edecektir.

Kosulsuz çocugunuzun sevgi

Onlar olmasi gerektigi gibi degil ve ne için çocuk seviyorum. Onlari istedi hissettirecek. Zaman zaman, onlar sabir deneyin ama eylemlerinin yargisal iseniz, yarardan çok zarar yapacagiz hatirliyorum olabilir. Onlar yoldan giderseniz sadece sevgi ve anlayis dogru yolu onlari getirebilir.

Onlari dinleyin

Çocugunuza dinlemek ve kendi bakis anlamak ve takdir etmek mümkün olacak. Kendi sorunlarini paylasmak ve onlarla empati. Unutmayin, çocugun insanin babasidir.