kötü ebeveynlik vs iyi ebeveynlik perspektif meselesi

Birçogumuz için, biz bir sekilde kötü anne olmak kadar sona erecek korku biz çocuk çok önce basimizi içine sürünmeye baslar. Biz hastaneden ayrilirken digerleri için, biraz saskin tip uzmanlari bize bir minik insan ve hiçbir rehber ile ayrilmak için izin bize vurur.

Yani, bu korkulari ile bir bakim ana anlasma nasil yapar? Nasil bir kötü ebeveynlik önlemek mi?

Sizinle baslamak için “Mükemmel Ana” olabilir saçma kavrami kurtulmak gerekir. Bu ne olacak degildir. Sen insan ve sen, kötü bir arama yapmak için serin kaybetmek için gidiyoruz, kötü bir karar, vb yapmak

Bunu kaçinilmaz oldugunu biliyorum Simdi, çocugunuzun, kendinizi ve ne zaman olur dahil olabilir herhangi bir üçüncü tarafa cevap verecek nasil bir eylem plani bulmaktan baslar. Eger olsa gurur-yutma hata kabul en dikenli labirent manevra nasil bir fikir varsa, gelecekte yemek için biraz daha kolay oldugunu karga bulacaksiniz.

Ek olarak, çocugunuz için modeli TÜM insan pisligi ve önemli olan hatalardan ders oldugunu hayatin gerçegi.

Simdi size mükemmel bir ebeveyn olamaz biliyorum, sirada ne var? Bu kadar sert mümkün oldugunca mükemmel bir ebeveyn olarak yakin olmak olabildigince deneyin. Internet çaginda arama ve ortaya çikabilecek hemen hemen her durumla basa çikmak konusunda tavsiye olan diger anne ya da profesyoneller bulmak için nispeten kolay hale getirir. Bu kaynaklari ve digerleri kullanin.

Anne-babalar, aile, doktorlar, egitimciler veya sosyal hizmet uzmanlari ile konusun .. Olabildigince çok bilgi toplayin, ve çocuklar için gelisim asamalari hakkinda kendinizi egitmek. Ögrenme ve disiplin stilleri hakkinda bilgi edinin. Tartisin Arastirma, seyler deneyin. Yardim isteyin.

Daha sonra, tüm bu bilgileri arasinda gezinmek ve aileniz dinamik ve kisilik tarzi için neyin ise yaradigini bulabilirsiniz. Bir çocugun genel gelisimi üzerinde küçük bir bilgi endiselerinizi yatistirir olacak bilgileri bir hazine-hazine saglayacaktir.

Bu herkes için bir ögrenme süreci ama daha size herhangi bir durumla basa çikmak için olan daha hazirlikli ögrenmek unutmayin. Herhangi bir büyük sorumluluk gibi, bu konuda ortak hatalari yapmamak için egitilmeleri için yardimci olur.

Son olarak, tutarli olmak. Açik ve belirli sinirlari ve beklentilerini belirlemek ve daha sonra tesvik etmek ve bunlari uygulamak. Ne olursa olsun çocugun yasi, unutmayin, size göre bu gezegende çok kisa bir zaman olmustur ve dünyanin nasil çalistigini anlamaya çalisiyoruz. Onlara kurallari sürekli degisiyor Eger basarisizlik için onlari ayarlar …. ve isinizi tüm zor hale getirir.