anne bebek stresi endise ne zaman

Bir bebek bekliyoruz, muhtemelen bebek stresi hakkinda çok sey duydum. Bu bebek geliyor sonra hos olmayan kendiniz hakkinda duygular, esiniz, hatta bebek sahibi olabilecegini düsünmek korkutucu. Bu bir çocuk sahibi ve yerine bebek stresi korkuyor olma, yapabileceginiz en iyi sey hazirlanacak olan bir çok normal bir parçasidir. Beklemek gibi, bu duygusal bir zaman hakkinda her seyi ögrenmek gerekir, ve yardim istemek için zaman anliyorum. Bu duygular böylece bebek gelmeden önce bir yerde iyi bir destek sistemi oldugundan emin olun kontrolsüz gidelim asla. Daha iyi bebek stresi anlamak ve duygularini endise ne zaman yardimci olacak bazi ipuçlari.

Bebek stresi nelerdir?

Bebek stresi duygularinizi yüksek bir her zaman sadece bir zaman vardir. Bazi vücut dogum sonrasi hormon uyum oldugunu, ve çok günlük stres ile birlikte bir yeni dogan bakimi ekstra stres ile yapmak zorunda kalabilirsiniz çünkü söylüyorlar. Bunu ise dönüs veya destekleyici es ile ilgili, bir çocuk ve diger çocuklar için bakim olup olmadigini, üzerindeki tüm ihtiyaçlarini düsünmek durdurdugunuzda, bir çocuk gibi duygusal duygularina yol neden hiç sasirtici degil. Tüm kadinlara dogum sonrasi duygusal sikinti çesit deneyim söylemek muhtemelen güvenlidir. Bazilari digerlerinden daha çok kötü var. Ayrica, bebek stresi bahsederken, ayrica dogum sonrasi depresyon denir, bu duygu gelir ve gider ve birkaç hafta veya birkaç ay sürebilir gerçeklestirmek için çok önemlidir.

Dogru duygusal destek bulmak: Eger bir bebek varsa bu ilk ya da dördüncü olsun, iyi bir destek sistemi gerekir. Bu esiniz duygusal destek oldugunu her zaman en iyi, ama pek çok kadin için bu durum böyle degil. Bazen es destekleyici olmak istemiyor çünkü o degil, ama adam isin uzun süre için seyahat ya da aileye destek için uzun saatler çalismak zorunda olabilir. Eger yardim için açabilirsiniz birine ihtiyacim var andir. Bu senin en iyi arkadasin, annen, komsunuzun ya da doktorunuza olabilir. Eger duygular ezici hissediyorum eger açikça ve dürüstçe konusabilirsiniz birine ihtiyacim var. Erken gebelikte destek sistemi kurmak ve gerekirse her zaman bu insanlara açabilirsiniz biliyorum.

Ihtiyaciniz oldugunda yardim alin: Ne yazik ki, birçok kadin ciddi dogum sonrasi depresyon muzdarip oldugu dogrudur. Bazen haberlerde bu kadinlar hakkinda duyabiliyorum. Bu uç bir örnek oldugunu ve bir sekilde çatlaklardan düsme bu kadinlardir. Alt satirda Hiç intihar düsünce, duygu, ya da çocugunuzun tehlikede oldugunu hissediyorum varsa, hemen yardim isteyin gerektigidir. Kesinlikle beklemeyin. Sen utandim ya bu çok duygusal zamaninda baskalarina izin isteksiz olabilir, ama size yardim etmek istiyor orada birileri her zaman oldugu unutulmamalidir. Bu duygular kontrolsüz gitmesine izin vermeyiz. En iyi arkadasiniz, esiniz ya da doktorunuzla konusun. Gerekli olursa onlar müdahale böylece Ayrica etrafinizdaki bu duygusal bir zaman hakkinda bilmek çok önemlidir.