Bir bosanma sonrasi ebeveynlik

Bebekler ve küçük çocuklar için uygun bosanma ebeveynlik uygulamalari nelerdir? Bosanma ailenizdeki herkesin dahil olsa da, bu bebekler ve küçük çocuklar ile zor hareket eder. Eger Büyük çocuklar için kullandiginiz farkli bir bakis açisiyla bu yaklasim gerekir.

Biz önemli nokta üzerinden konusuyor içine girmeden önce Bununla birlikte, bana birkaç soru soralim. Anne en iyi uygun bosanma ebeveynlik uygulamalari bilmek için gerekli mi? Varsa ne tür yararlar çocuklar ve / veya veliler en iyi uygun bosanma ebeveynlik kaliplarini kullanarak, alabilirsiniz? Ben akliniza akan bu sorulari birakin ama artik zaman akla ve bu makalenin geri kalanini okuyacak sekilde mümkün oldugunca canli olarak cevaplar olun olacaktir.

Is geri dönelim. Ilk olarak, bebeklerin bosanma tepki nasil gerçeklestirmek gerekir. Bebekler bosanma tepki nasil bilmek çocugunuz için yapabileceginiz en iyi uygun bosanma ebeveynlik desen bilmenin daha iyi bir konuma getirecektir.

Yani, bosanma etkilenen bebek nasil? Bebekler bosanma anlamiyorum, ama ebeveynlerinin duygu ve davranis degisiklikleri alabilirsiniz. Bir ebeveyn ilgili ya da bir bebek etrafinda üzgün davrandiginda, bebek endiseli ya da üzgün hissetmek olasidir.

Bebekler ne kadar hissediyorum yetiskin söyleyemem. Evet, ana-babalarinin duygularini alabilirsiniz, ama yine de nasil bir duygu oldugunu söyleyemez. Sonuç olarak, bebekler teselli, ya da ebeveynleri bosanma göre üzgün insanlarin ya da islerine ilgisiz gibi daha telasli ve zor hareket edebilir.

Yas 6 ile 8 aylik bebekler yabanci anksiyete gelisir. Onlar bilinmeyen insanlar için korkulu ve endiseli hareket edebilir. Bosandiktan sonra, bir bebek daha sik daha önce bir üst görebilirsiniz, bebek bu ana etrafinda yabanci anksiyete gösterebilir bu yüzden.

Yas 8 ila 12 aylik bebeklerin ayrilmasi sikinti göstermeye baslayabilir. Bebekler, aglamak çiglik ya da bir üst terk oldugunda sarilmak olabilir. Böyle gibi bir gecede, özellikle de uzun bir süre için, bir ana ayrilmasi için bir bebek için zordur. Ne zaman anne-babalar bosanma, bebekler daha ayrimlari deneyim ve daha az güvenli hissedebilirsiniz. Bu bosanma islemi sirasinda bebegin ayrilik sikinti bir büyüme fark edebilirsiniz.

Eger bebek bosanma dogru tepki nasil Simdi, ben bir sürü fikir ebeveynlik uygulamalari bebek için en iyi uygun ne bosanma akliniza gelecek eminim. Fikir listenize eklemek için, burada asagida size bebek bosanma uyum yardimci olmak için yapmak gerekir seyler vardir.

· Saglam ve öngörülebilir rutinleri yapma. Onlari güvenli hissetmeye yardimci oldugu için tutarlilik olmasi, küçük çocuklar için çok önemlidir. Çocugun her iki ebeveyn ile zaman harciyor eger zamanlarda, bazi ebeveynlik sorunlari, anne-baba arasinda iletisim ve koordinasyon gerektirir. Her iki ebeveyn sey tam olarak ayni sekilde yapmak zorunda degilsiniz, ama birçok sey her evde benzer eger çocuklar için daha kolaydir.

· Sizin ebeveynlik rolünden diger ebeveyn hakkinda duygularinizi ayirin. Bu zor olabilir ama bunu yaparken sikinti duygularini almak için degil bebek yardimci olacaktir.

· Bebek iyi ve rahat hisseder bir yerde çocukla etkilesim.

· Çocuklarin en sevdigi oyuncaklari, battaniye ya da elinizin altinda doldurulmus hayvanlar tutun.

· Fiziksel sevgi ve sevgi dolu sözlerle devam varligi bebekler rahatlatin. Bebekler ve küçük çocuklar ebeveynleri hala onlari seviyorum oldugunu bilmek gerekir, ve onlar halledilir olacagini.

· Çocugunuzun hayatinda aktif rol olmasi gerekir. Bu bosanma sonrasinda her iki ebeveyn ile sik temas varsa bebeklerin her iki ebeveyn için en rahat hissetmek olasidir.

· Bakim olun ve çocugunuzun bilincini artirmak. Duygu ve düsüncelerini anlamak ve onlari bu duygu ve düsüncelerini ifade yardimci, fark bir dünya yapar.

· Diger bakicilar ile iletisim kurun. Bu geçis süresi boyunca çocugunuza destek konusunda diger önemli yetiskinler ve bakicilari ile konusun. Onlar aile degisiklikler hakkinda güncel tutmak emin olun. Bunlar çocugun davranislarini anlamak için neler oldugunu bilmek gerekir.

Yukaridaki bilgilerle, sana bosanma olsaniz bile, bir yetkisi bosanmis ebeveyn olmak ve saglikli, mutlu ve basarili çocuk yetistirme inaniyoruz umuyoruz.