diger insanlarin çocuklari disipline

Hiç bir arkadasimi görmeye gittim ve onun küçük canlarim canavar haline onlar ön kapidan yürüdü dakika açik bir durum vardi?

Onlar, mobilya üzerine tirmandi sürekli konusmalari kesintiye ve genellikle igrenç ve kaba henüz arkadasin davranislari hakkinda hiçbir sey yapmadi! Bu çizgi içine çekmek için size kalmis geriye.

Diger insanlarin çocuklari disipline bu gün zordur. Retorigi ragmen size çocuk yetistirme çok özel bir faaliyettir ebeveynlik derslerinde duydugumuz ‘bir çocuk yetistirmek için bir köy alir’.

Anne-babalar kendi çocuklari ancak yetistirme kendi yolunu sadece çok koruyucu olabilir. Baskasi tarafindan kamu çocuklarin disiplin bir ebeveyn olarak kendi etkinligini kisisel bir hakaret olarak alinabilir.

Ayni ebeveynlik dalga boyunda ise bir arkadas veya akraba çocuklari disiplin kolaydir; hem davranislari hakkinda ve disiplin yaklasimlari uyan benzer beklentileri.

Davranis sizin standartlari disinda posta kodlari veya disiplin diger ebeveynlerin fikir çocuklar rutin göz ardi bazi isbirligi için birkaç zayif istekleri olusur Ama gerçekten zor oluyor.

Anahtar diger ebeveyn ile iletisim ve disiplin yapmak ve kabul edilebilir davranislari üzerinde anlasma gidiyor kimin açik olmaktir.

Asagidaki yönergeler bu süreçte yardimci olabilir:

1. Ev kurallari geçerlidir. Çocuklarin ev ziyaret ediyorsaniz o zaman normal beklediginiz kabul edilebilir davranis kurallarini uygulamalidir. Gibi ev kurallari bir itiraz ile çocuk çekmek için korkmayin: “Biz burada mobilya oynamaz. Tirmanma bu evde disinda içindir. “Daha sonra kural uygulamak ve kabaca içinde oynamaya devam bunlari disinda yol.
2. Aksakligi ile anlasma yönelik. Çocuk arsiz davranislari, kötü dil, ya da ya da üzerinde etkileri yöneliktir görgü eksikligi yanit. Çocuk farkli insanlar davranis farkli standartlar kabul ve buna göre davranislarini ayarlamak gerektigini ögrenmek gerekir.
3. Emin degilseniz, diger ebeveyn ile kontrol edin. Eger hakkinda diger çocugun ebeveyn ile uygunsuz davranis kontrol görürseniz aksakligi ile mücadele etmesi. Disiplin normal yol hakkinda isteyin ve bir sorun olarak davranis görmüyorum degil ya da eger bu isleme hakkinda bazi anlasma olsun.
4. Diger insanlarin çocuklarla makul disiplin yöntemleri tutun. Çocuga makul ve saygili davranis sonuçlari sopa. Sapir supur kaçinin veya sözlü baska bir kisinin çocuk onlar nasil davrandigini kötü olursa olsun elestirmek. Bu kabul edilebilir bir yetiskin davranis alani disinda hareket ediyor. Çocuk bakim merkezleri ve okullarda genel olarak kabul edilebilir ne dogrultusunda da disiplin tutmak ve çok yanlis gidemez.

Ebeveyn farkliliklar ile çalisan bazi incelik ve diplomasi ve ne olursa olsun ebeveynlerinin kim kabul edilebilir davranis sinirlari disinda hissediyorum çocuklarin davranislari hakkinda bir stand yapmak için istekli alir.