ebeveynlik ipuçlari DEHB – nasil ödev sirasinda akli tutmak için

DEHB çocuklu Çogu anne rutinleri ve programlari, tutulur görevleri parçalanir ve ev yürürlükteki davranis sözlesme çesit var emin olacaktir. Okulda çocugunuzun ögretmeni ile sözlesme benzer bir tür varsa yardimci olur. Bunlar simdi iyi kurulmus DEHB için ebeveynlik ipuçlari.

Ödev savas ebeveynlik becerileri kesinlikle teste tabi olacak bir alandir. DEHB çocuklar sadece gerçekten ödev için gerekli olan uzun dikkat süreleri ile bas edemez ve birlikte hiperaktivite ile, distraksiyon ve dürtüsellik bazi ilkeleri daha küçük olan çocuklar için de yapilabilir olmasina ragmen hepsi çok difficult.This tavsiye DEHB gençler hedefleniyor yapar. Genellikle ödev DEHB için ebeveynlik ipuçlari göz ardi edilir.

Önce genç seçtigi ödev bölgesi yerini analiz edin.
Bu tenha bir bölgede mi? Parlak ve sessiz? Bunlar mevcut olan herhangi bir elektronik ortamda hiçbir dagitici olmalidir. Hepsi kapatilmalidir ama istiyorsa, onun kulakliklar ile bazi müzik dinleyebilirsiniz, onu incelemek için yardimci olur sagladi.

DEHB gençler aslinda onlar ögretmen tahtada bunlari yazarken yapmak olan atamalari yazmak emin olmak gerekir. O bu yapmadi eger o kontrol edebilirsiniz kiminle sinif arkadaslarindan telefon numaralari vardir sayede bir geri plani olmalidir.

O ev ödevi yapmak gerekir her seye sahiptir emin olmak için iyi bir fikir okul günün sonunda yüzük ve ona gerekli tüm malzeme toplamak için hatirlatiyor böylece onun cep telefonu alarm ayarlamaktir.

Sen sürekli onun planlayicisi kagida atamalari görmek ve genç herhangi bir karisiklik olmadan görelim kabul eder hakkinda güçlük sizin genç bir anlasmaya varmak.

Ödev, belirli bir takvim içinde yapilmalidir ve bu genç bitmis ise ne zaman ve, o seviyor ne yapabilir ancak ana tamamlanan ödev görelim kabul etmek oldugunu bir anlasma vardir. Anne baslangiç ??zamani güçlük kabul eder ve genç bir tutum ile baslamak degil vaat ediyor. Böyle bir sözlesme hazirlanmasi davranis sorunlari için çok iyi çalisiyor ve sik sik DEHB için ebeveynlik ipuçlari belirtilir.

Bunlar sadece ödev baris plani hakkinda genç katiliyorum ki noktalari bazilari! Bu tesvikler, ödüller, kesintiler, sonlari ve diger seyler hazirlamak devam edebilirsiniz. Genellikle genç o ana kadar görev ve sorumluluklari vardir ve boyun bir agri olmayacagini gördügü gibi bu kadar çizim keyfine varacaksiniz. Bu sadece bir plan ya da sözlesmenin baslangiç ??ve ayni teknigi hem de davranis sorunlari için kullanilabilir. Bu teknikler herhangi bir DEHB davranisçi terapi programi izleyerek ögrenilebilir ve DEHB için ebeveynlik ipuçlari önemli bir unsur olusturacaktir.