otizm ne sebep olur ve tedavi edilebilir

Otizm daha fazla çocuklari etkileyen bir hastaliktir. Ancak birçok otistik çocuk normal bir yasam sürmeye mümkün olmustur.

Otizm anormal sosyal etkilesim, iletisim yetenegi, ilgi desen, ve davranis kaliplari ile karakterize bir nörogelisimsel bozukluktur. Otizm insan genleri tarafindan görüntülenen çevresel tetikleyiciler için güvenlik açigi nedeniyle meydana bulunmustur. Yedi ana genler otizm ile iliskili oldugu tespit edilmistir. Untied Devletleri’nde her bin çocuk bu bozukluk muzdarip oldugu tespit edilmistir.

Beynin anormal BIYOLOJIK ve nörokimyasal gelistirme konularinda Otizm sonuçlanir. Bozuklugu kadar herhangi bir tedavi nörolojik degerlendirme içermelidir. Otizm genellikle bazi psikiyatrik kriterleri ya da fiziksel testler temelinde teshis edilir. Otizmin ymptoms bir çocuk üç yasindan önce ortaya çikmaya baslar. Otistik çocuklar konusma ya da yaratici eylem yoluyla insanlarla etkilesim gecikmeler gösterirler.

Otistik chidren sosyal becerileri gelismis ve normal dünyaya entegre, okula ve sosyal etkinliklere katilan vakalarin çok sayida vardir. Bununla birlikte, otizm tedavi edilemez oldugu endise da vardir. Otizm erken beyin gelisiminde kararli beyin yapisinin bazi yönlerini neden olur olmasidir. Egitim otistik çocuklarda ögretmen ve veliler adina sadece taahhüt çaba onlari normal bir hayat yasamak için yardimci olabilir.

Otizm tedavi ya da, daha etkin otizm önleme, bir otizm diyet bir ölçüde baglidir. Otizm diyet genellikle glutensiz, kazein içermeyen diyet. Gluten ve kazein Her iki protein de vardir. Gluten bugday, çavdar, arpa, yulaf ve en ürünlerinde bulunur; kazein süt ürünlerinde bulunur. Bazi çocuklar dogru bu proteinlerin sindiremez. Gluten ve kazein gidalar tüketildigi zaman, bu protein fraksiyonlari beyinde otistik çocugun opiat reseptörleri bagli olsun. Daha sonra bazi çocuklarin gelismekte olan beyin müdahale ve otistik davranislar neden olur. Bu çocuklarin proteinleri yikmak yetenegi eksikligi nedeniyle bu olur.

Otizm yürüyüs otizm arastirma ve tedavi neden tesvik etmek anne ve gönüllüler tarafindan kararli bir çabadir. Çesitli otizm yürüyüsler part.It alarak ebeveynler, çocuklar, gönüllüler, terapistler, ve grup liderleri ile dünya çapinda organize edilmistir artan çocuk sayisi bu etkilenmeden olarak hastaligin bilincini yaymak için yeni bir yoldur. 1970, bir 10.000 çocuk otistik bozuklugu oldugu yerde, Amerika’da otizm etkilenen çocuklarin sayisi 169 bir büyüdü. Bu zamani otizm ciddiye alinir oldugunu. Bu yönde önemli bir adim çocugun büyüme erken dönemlerinde otistik egilimleri tespit anne egitmek olacaktir.

Otizm farkindalik bilezik otizm arastirma ve bilincini arttirmak için diger bir yöntemdir. As cyslist ve kanser kurtulan Lance Armstrong’un sari kanseri bilinçlendirme bilezik ve pembe meme kanseri bilinçlendirme bilezik hatlarinda ardindan, otizm farkindalik bilezik simdi popülerlik kazaniyor da vardir. Bu bilezik satisindan elde edilen gelirler otizm arastirma ve tedavi için gidin.

Pek çok yöntem ve otizm verilmektedir çok dikkat ile, otizm tedavi önümüzdeki yillarda artirmak baglidir. Bu neden bizim tarafimizdan alin teriyle ve baglilik kesinlikle gelecek nesillere yararlanacaktir.