Alkolik ebeveyn bir çocuk olarak risk

Alkoliklerin çocuklari büyük bir aci. Bunlar stres ve islev bozuklugu dolu bir ev hayati ile ugrasmak zorunda. Anksiyete ve depresyon sadece en alkolik çocuk ortaya çikabilir, üzerinden kosullardan bazilaridir. Bu çocuklar arkadaslar edinmek ya da sorunlari çözme gibi, günlük durumlarda sorun olabilir. Ebeveynlerinin kendi sorunlari ile basa çikmak için saglikli yollar bulmak degil çünkü çocuk güvenli bir rol modeli yok. Uygun destek eksikligi, çocugun okulda düsük performans ve hatta kendi kisiligini etkileyebilir neden olabilir.

Bir alkol çocugu tahammül gerektigini stres nedeniyle, onlar da alkol bagimli hale daha yüksek bir risk altindadir. Bazen çocuk kadar bu evde yaygin oldugu için alkol kötüye iyi oldugunu düsünerek büyür. Bu olasiligi ortadan kaldirmak için, bu çocugun alkolizm bir kötü yasam tarzi oldugunu, çocugun ögretmek bir dis destek sistemi olmasi önemlidir. Bu sekilde orada sevdim diger modelleri vardir.

Çocugun hayatinda çok önemli bir asama kendi ergenlik sirasinda. Çocuk bagimsizliklarini kurmaya çalisiyor. Alkollü ebeveyn ebeveyn çocugun bagimli olabilir, çünkü bu izin vermeyebilir. Rol degistirme Bu tür çocuk için çok sagliksiz. Bu davranis, genellikle büyüyen ve ebeveyn ile bir benzer sagliksiz iliskiler içine giren çocuk yol açar. Saglikli desenleri ile destek sistemi digerleri varsa Neyse ki, çocuk islevsiz olmayan yasam baska yollar maruz kalmaktadir.

Alkolikler olmak için bu çocuklar belki genetik olarak yatkin olsa da, kendi kaderini önceden ayarlanmamis. Onlar hala saglikli bir hayat anliyoruz böylece alkoliklerin çocuklari olumlu destek ve takviye gerekir.