pamuklu çubuk çocugun isitme sorunu ile baglantili

Dokuz yil sag kulakta herhangi bir isitme olmadan bir 11 yasindaki çocuk için uzun bir süre, ancak, bu handikap ile basa çikmak zorunda Jerome Bartens ne oldugunu. O sadece 2 yasindaki iken onun sag kulagina sagir tanisi konuldu.

Doktorlar ve isitme cihazi odyolog Bartens ‘ve o ve bazi arkadaslar bir kilise salonunda oynarken onun sagirlik nedeni 27 Ocak 2008 yilina kadar çözülmemis kaldi için hiçbir yardim sunabilir. Bir sey kulagina atti ve onun kulagina parmagini koymak, bir 1cm-uzun mumlu pamuklu çubuk çikti. Bu tomurcuk son dokuz yildir kulagina teslim edilmistir inanilmaktadir.

Babasi, Bay Bartens, o ucu plastik kök düstü 2 yasindaki ve bu iken Jerome kulagina bu pamuk koymak inaniyor. Onun sag kulaginda isitme zor oldugu için genç Jerome her zaman okulda mücadele etti. O da bagirdi için kullanilir hale ve o daha iyi duyabiliyordu böylece televizyonun sesini açmak zorunda söyledi.

Babasi o her zaman onun isitme engellemektedir Jerome kulak kanalina bir sey oldugunu ve yardim istedi birçok doktor ve isitme uzmanlari bu tomurcuk bulamadi hayrandir süpheli söyledi. Sayin Bartens söyledi: “Ama doktor ve isitme uzmanlari bu mum oldugunu söyledi ve muhtemelen bunun disinda büyümek istiyorsunuz ben bir pamuk tomurcuk kadar açik bir sey nokta yoktu sasiriyorum..”

Jerome onun yeni bulunmus durusmada çok memnun ve o simdi sürekli kulak agrilari muzdarip artik bu okulda daha mutlu olacaktir düsünüyor edilir. Jerome söyle dedi: “Her seyi duymak edebilmek için ilk basta çok garip oldu. Ama simdi için kullanilan aliyorum – bu insanlar bana bagirmak ya da ben her zaman basimi açmak zorunda degilsiniz yok harika “.

Onun isitme ‘normal’ geri döndügünü mutlu olsa da, aile bir hatira olarak mumlu pamuklu çubuk tutmak ve Jerome üzerinde kontrol edildi uzmanlari bunu gösterdi. Tek babasi da yillar içinde Jerome muayene ve kim genç bir çocuk ile yanlis bir sey oldugunu düsündüm birkaç doktorlar karsi sikayetler yapti.