gençler ile iletisim – 7 sirlari basarisiz asla

Bana bir resim boyamak için izin verin. Sen ve sorunlari ve kurallari hakkinda Çocugunuza konusmak onlar gelmek gibi. Eger çözmek bu anlasmazliklar varken, bir kisinin kazanç ve diger kaybeder kavgalar asla.

Imkansiz geliyor mu? Ben iki çocuk bu sekilde kaldirdi ve simdi ayni yolda yol yedi adim paylasmak için gidiyorum.

* Çocugunuzun sizinle konusmak istiyorsaniz, o zaman ona güvendiginiz için bir sebep. Onun güven tutun. Ne o söyler ikiniz ya da aile üyeleri de dahil olmak üzere, herkes ile paylasmak için iyi olup olmadigini. Arasinda bir sey olup olmadigini sor Onun isteklerine saygi.

* Eger dinlerken, orada% 100. Baska bir düsünce silmek ya kadar daha sonra erteleme. Konusulan ve konusulmayan – zihninizi ne genç iletisim odaklanmak serbest olsun.

Eger çocuk ya da ne söyledigini hakkinda bilgi basinizi bu Little Voice dinlemiyor zaman, tam olarak% 100, olabilir. Bunun yerine aslinda çocugunuzun, duygularini ve onun tam mesaji ifadesiyle dinlemek olacak! Büyük bir fark. Her ikisi için ve genç için büyük bir etki.

Orada% 100 olmak gündemler arindirilmis olmalidir. Eger genç hakkinda bilgi için hiçbir fikrim yok ne de bu kadar sorun, o size geliyor ne istedigini bir fikrin var mi.

* Çocugunuzun dinledi olmak istiyor nasil isteyin. O bir görüs istiyor, öneri, tavsiye, ya da yok o sadece buhar kapali darbe ister misin? Izin tahmine gerek yok! Yanlis tahmin zaman, o gitmek istemeyen bir yöne giderek onu bosa. O zaman kaybi olarak sizinle konusmak ve tekrar bu hata yapmamaya karar vermek çabasi görebilirsiniz.

Olanlar merakli, müdahaleci degil, ancak check-in çocugunuzun bunu duymak ve yorumlamak istedigi gibi iletiyi isitme emin olmak için – * dogru iletisim için, soru sormak.

Eger genç yerine size genç size genç söylemek gerektigini düsünüyorum ne ya da söylemek istediklerini daha söylemek ne demek oldugunu isitme emin olun. Bir sey gibi söyleyerek bir düsünce cevap, “bu X ne zaman olur bunu sevmiyorum dogru mu?”

Bu dogruysa, o evet diyecektir ve degilse, o zaman farkli düsüncesinin devlet olacaktir. Tekrar kontrol edin – Onu anlamak istiyorum.

En azindan o anda – Çocugunuzun o sadece anlasilabilir hissedebilirsiniz gerçekten kullanilabilir ve ödeme dikkat oldugunu gördügünde. O sekilde hissediyor daha anlar, daha sik o sizinle konusacaktir.

* Yargisiz dinleyin.

* Beklentisi olmadan dinleyin. Dedigin olacak ne herhangi bir ek ya da duymak ne sonuç varsa, o zaman her kelime ve her sözsüz ipucu dikkat etmek ücretsizdir.

Tüm bu bilgileri almak, çocugunuzun o onu dinlemek istiyor ne için yapilan talebi ile takip, sonra dogru anlamak için kontrol edin.

Sizin genç yetiskin sürpriz seyler paylasmak ya da korkutmak olabilir. O tepki görmek için bunu olabilir – ya da açik sözlü ve dürüst olmak için yeterli güvendigi için o yapabilirsiniz. Buradaki zorluk dürüst dinlemektir.

Eger sasirirlar, bu yüzden söylemek, akillica aslinda, iyi ve. O dedi ne duygularinizi paylasmak için dürüst oldugunu unutmayin. Ancak, onu söylüyorum o yanlis ya da böyle ve bu tür farkli yargilama oldugunu yapmaliydim.

Bir mahkumiyet ve bir cümle ile yargi takip olabilir. Bu tür eylemler onun ilk etapta size gelen yol güvenini kaybetmesine neden olabilir. O zaman konusmak degildir bir genç olan geri ve mücadele seviyor.

Seyler yapmak için birden fazla yolu var ve herhangi bir sorun için birden fazla çözüm oldugunu düsünün. Çocugunuz Anlamadiginiz bir sey hakkinda size söyler zaman, o eylemi neden onun düsünce sormak. Bunu onun bakis açisi görebilirsiniz gereken kadar soru sorun.

Onun bakis açisi görmek onaylama veya onunla birlikte kabul ayni degildir. Öte yandan, konu ne olursa olsun yeni bir görünüm kazanabilir.

* Çocugunuz bir yasa ya da aile içinde bir kural tatili sey, adres bu konuda yaparsaniz. Birlikte çözümler için beyin firtinasi yapin. Çocugunuza o alir her eylem için sorumlu oldugu güçlendirin – ya da almak için basarisiz – hayatinda.

Istenmeyen davranislari fark etmemis gibi davranarak onlari yok yapmaz. Bu gibi durumlarda ile basa çikmak için ayni beyin firtinasi teknikleri uygulayin. Bunu kazan-kazan sonuçlar yaratmak için ne kadar kolay sasiracaksiniz. Ben kolay demedim. Ben basit dedi. Dogal olana kadar basari, yapiyor, yapiyor, yapiyor sonra olur. Evet, bu görevi çaba ve is gibi görünebilir.

Eylemler ve sonuçlari, istenen ve istenmeyen, benlik saygisi yansitmaktadir. Davranislari degistirmek için, belirtileri sadece neden tedavi.

Ve – gizli onu maliyet Çocugunuza düsünceleri nelerdir?