Üç hatalar anne kilolu çocuklar ile yapmak

Çogu ebeveyn sadece çaresiz hissediyorum. Onlar çocuklar için en iyisini isteyen, ama beslenme ve egzersiz hakkinda bilmek her seye ragmen, çogu ebeveyn en iyi için umut ve kilolu çocuklar hakkinda çok az yapin.

Pari Kizim dogumda küçük, ama hizli bir sekilde agir bir bebek oldu. Iki yasina geldiginde, bizim çocuk doktoru Pari o ihtiyaç daha fazla kilo oldugunu ima basladi. Anaokulu kadar, bizim mahalleden çocuklar, onu günlük bakim veya anaokulu o oldugu gibi Pari kabul ve onun boyutu kadar gelmedi. Ama okula basladiginda, orada çocuklar yepyeni bir dizi oldu ve bazi en Pari boyutu hakkinda yorum yapmak istiyorum.

Bazi masum gözlemler vardi; bazi yorumlar sadece asagi dogru ortalama edildi. Birinci sinifta o yeni bir arkadas bir pijama partisi davet ve o sisman oldugu için o diger kizlarin önünde rahatsiz degisen olacagini bana söyledi. Simdi ona boyutu düsünülmektedir vererek ve diger çocuklara kendini karsilastirarak oldugunu, kendisi hakkinda kötü hissettim anlasilmaktadir çünkü bu, benim için sok edici bir andi. Ne yapabilirdim? Benim durumumda, orada az kaynak vardi, ama bu degisti.

Parça ve Pari Plani yaraticisi üzerine Çocugunuzun Agirlik Get yedi adim bir yazar olarak, ebeveynler bir çocugun kilo problemi çözüm oynadiklari rol anlamiyorum bana açik. Ülkenin yendi çocukluk obezite genelinde ailelere yardim, ben anne yapmak ve önemli eylemler anne kontrol almak ve iyilestirme yolunda çocuklarinin baslamak için gerçeklestirmeniz gereken üç önemli hatalar tespit ettik:

Hata # 1: “O agir degil bu.” Bu düz reddi. Birçok anne-baba çocuklarinin agirlik konusunda kendilerini dürüst olmayi reddediyorum. Onlar çocuklarinin güzel mükemmellik görmek ve büyük olasilikla çocugun benlik saygisi düsürücü ve çocuklarinin onun gerçek potansiyelini elde engel çocuklarinin hayatinda duygusal aci neden olan bir sorun için göz yummak.

Eylem Plani: çocugunuz için saglikli bir kilo olmasi gerektigini ögrenin. Çocugunuzun çocugunuzun olmasi gereken yere oldugu karsilastirin. Açikça bu hedefe onaylayin.

Hata # 2: “O bunun disinda büyümek olacak.” Sadece anne bilseydim: Arastirmalar obez okul çagindaki çocuklarin% 50’si obez yetiskin olacagini göstermektedir. Çocuklar kilo problemi disinda büyümek OLMAYACAKTIR.

Eylem Plani: Bir çarpisma diyet çocugunuzun koymak gerekmez, ama onlar büyüdükçe onlara yardimci olacak daha iyi gida seçenekleri ve egzersiz faaliyetleri ile saglikli bir yolda onlari almak gerekiyor. Kilo kaybetmek roket bilimi degildir. Ama Günümüzün yogun dünyasinda bir ailenin aliskanliklari ve yasam tarzi degisen zordur. Kirilgan bir kilolu çocuk olmanin duygusal tehlikede, özellikle ebeveynler bir plan gerekir ve azim gerekir.

Iyi haber, büyüyen ve onlarin yiyecek ve aktivite için ebeveynleri üzerine hala tamamen güvenen zaman yolda çocugunuzun almak için en kolay zaman 4-12 yaslari arasinda olmasidir.

Hata # 3: “Ben her seyi denedim.” Çogu ebeveyn sadece vazgeçmek. Dogru sekilde – bir sey ama genelde degil dogru seyler deneyebilirsiniz. Sonra pes.

Eylem Plani: sirri dogru sekilde hep birlikte koymak gerekir ve basarili olmak için taahhüt olmasidir. Eger fark yaratabilir ve çocugunuzun basarisi etrafinda tüm aile ralli gereken tek biri oldugunu kabul etmemiz gerekir. Saglikli bir çocuk sahibi olabilir ama bunu hayatinda bir numarali öncelik yapmaya karar yalnizca.

Bir kilolu çocuk bir anne olarak, ben tüm bu hatalar ve daha yapti. Ben çaresizlik deneyimli ve bir ebeveyn agirligi çocuklarinin mücadele izlerken hissediyor keder ettik. Ama bu aci için önemli bir diger yüzü var: Çocugunuzun, kendi kilo döken onlarin özgüven olusturmak ve her zaman oldugunu biliyordu potansiyelini gerçeklestirmek yardimci sevinç.