bir ebeveyn olmanin stresi ile ilgili

Bir ebeveyn olmak bir hayat degistiren bir olaydir ve çocuk yetistirme kesinlikle eglenceli bir deneyim yok o da bir anne ya da baba olarak üzerinde büyük stres yerlestirebilirsiniz orada inkar ediyor olabilir iken. Hayatin diger alanlarinda stres ile basa sik önerilen yollari gibi spor salonu ya da gerilim serbest birakmak için squash ziyaret gibi, ‘ondan tüm almak’ dahil egilimindedir. Ancak, ebeveyn olmak bir tam zamanli bir istir ve bu sekilde zaman almak her zaman mümkün degildir.

Neyse ki, aktif çocuklar dahil, ve bu nedenle günlük yasam için gün uygulamak çok daha kolay oldugunu stres ile ilgili birkaç yolu vardir. Iyi bir sey gibi tüm yuvarlak sesler – Ayrica muhtemelen ayni anda sizin stres seviyelerini düsürürken, çocuklarinizla zaman zevk için karsilikli baglari derinlestirmek ve iliskileri güçlendirmek göreceksiniz!

Çocugunuz yürümeye kadar eski bir kez, büyük olasilikla onlarin çevre ve kendi fiziksel beceri ve potansiyellerini hem de kesfetmek için onlarin görünüste sinirsiz enerji kullanimi olarak kendinizi sürekli onlar için izlerken bulacaksiniz. Bu bazen ebeveynlerin enerji ve stres faktörünün drene olabilir, ama neden sizin yarariniza durum kullanamiyorum? Böyle bir park veya açik ülke olarak güvenli bir yerde onlari alarak enerji ve merak kosum, ve günes ve temiz hava kendi oyun ile katilmak. Egzersiz bir spor salonu egzersiz daha büyük olasilikla daha keyifli ve kesinlikle daha ucuz çocuklarinizla bir stres buster kanitlanmis ve açik eglenceli!

Sanatsal ifade çocugunuzun gelisimi için iyidir, ve ana ruhu için de iyi. Çocugunuzun resim oturumlari ile katilin, kendinizi gidelim, ve o yok gibi boya kapli olsun. Bir basyapit yaratmak olmayabilir, ancak birlikte eglenecegiz ve kendi çocukluk bu küçük dönme da vurguladi yetiskin dünyadan rahatlama saglayabilir.

Benzer sekilde, müzik strese karsi savasta baska büyük yardimi olabilir. Belki müzik kullanmanin en belirgin sekilde yumusak ve rahatlatici bir sey seçmektir, ama bu kadar size oldugu gibi çocugunuza hitap pek mümkün degildir, ve yatakta konum sonrasina kadar bu yüzden belki de en iyi sol oldugunu ve dinleyebilirsiniz huzur içinde. Daha iyi bir seçim enerji vardir ve dans tesvik müzik parçasidir. Çocugunuz size belki asagi ve boogie almak için hiçbir tesvik gerekir, ama – bu deneyin, kendinizi biraz gidelim, biraz etrafinda atlamak, ve olabilir birbirleriyle ve kendinizi de gülmek hem de.

Hala hissettiginiz çocugunuzun toybox için kafa sonra, stresli ve bulabileceginiz en gürültülü oyuncak seçin. Bir davul gibi bir sey idealdir. Toplam raket yaparak hapsedilmis sikintilarinizi verdi – Çocugunuzun ilk basta saskin olabilir ama yakinda seylerin ruhu içine girmelidir. Akilda tutulmasi gereken bir sey olsa da, bu son etkinlik belki de en iyi kendi evinizin güvenligi yapilan, ve uzak oldukça anlamak olmayabilir olmayan ana yetiskinlerin gözlerden olmasidir!