Çocugunuz on sekiz yasini doldurdugunda

Anne, kimi zaman çocugun on sekizinci dogum gününde, bir sey büyülü ne olacak düsünüyorum ben düsünüyorum. Gerçek su ki onlar gibi yataga gitti ayni kisi uyanmak vardir.

Kizim üniversiteye gitti, ben tamamen önce üniversiteye gelmeden% 100 özgürlük vardi hiç ögrenci miktari ile darmadagin olan itiraf. Kadar üniversite için birakarak kadar, bu çocuklar hala ödevlerini yapmis olsaydi yine de ödev teslim olmasaydi evde hala karsi karsiya sonuçlari, günlük istendi, sokaga çikma yasagi vardi ve hala birçok alanda takip edildi.

Tüm gece kalmak için izin hiç varsa, yeni bir üniversite ögrencisi okuldaki ilk hafta ne düsünüyorsunuz? Onlar gece sonra gece yukari ve disari kaliyorum sonunda. Uyanmak ve yeni bir üniversite ögrencisi okulun ilk ay ne düsünüyorsunuz “Bugün okula gitmek istemiyorum” demek asla izin olsaydi? Onlar uyku ve sinifina devam yok.

Bir ebeveyn olarak inaniyoruz, bizim çocuklar onlara rehberlik güvenli bir ortamda yukaridaki özgürlükleri saglamak bizim isimiz. Örnegin, kizim lise üst düzey iken, onu okul geceleri disari çikmak için izin ve o gerçekten hiçbir sokaga çikma yasagi vardi. O 2 am birkaç kez geldi ve sadece okul için alamadim. Onu okul için bir not yazdim ve o uyudu. O okul çalismalari cevapsiz, ve simdi bir sonraki gün çift çalisma vardi. O hizli bir sekilde bu yapmak için harika bir seçim degildi bulundu. Üniversitede, böyle bir seçim yapmak bir sinav, bir test ya da büyük bir atama varsa, çok daha yikici olabilir kaynaklanmaktadir olabilir.

Ögrencinin akademik denetimli serbestlik yerlestirildi sonra o üniversite ve ögrenci var kadar kizim akademik denetimli serbestlik asina degildi. Çogu zaman, anne-babalar tüm iliski okul ve ögrenci arasinda oldugu gibi ögrenci bu denetimli serbestlik yerlestirildi bilmiyorum. Ana tüm faturalari ödüyor olsa bile anne-babalar artik, bir ses, ya da bildirimlerin her türlü alirsiniz.

Ben konusmak Çogu ebeveyn ayni amaci var. Biz çocuklarimiza bagimsiz mutlu yetiskin olmak istiyorum. Biz onlara kendi seçimler yapmak için izin Bu sadece ama olabilir.

Ben geri düsünüyorum, ben bir genç olarak bazi kötü seçimler yapmak yaptigini biliyorum. Ben de bir yetiskin olarak bazi kötü seçimler yaptim. Ben bu seçimler ögrendigim ve bu seçimler tüm Ben bugün oldugum kisi yol açmistir. Ben seçimler yapmak ve bir kisi olarak büyümeye devam devam ediyor. Biz çocuklarimiz için ayni istemiyor musunuz?

Benim açilis cümle büyülü bir sey kendi on sekizinci dogum günü sabahi olur dedi çalissa da, biz ebeveynler kesinlikle onlari bagimsiz olma özgürlügüne izin vererek yetiskinlikte de onlara yardimci olabilir.