, çocuklarin okumayi ögrenme baslamali

En bati ülkelerinde alti yasinda ilkokul mezunu baslar. Bu nedenle çogu çocuk okumayi ögrenme baslayabilirsiniz inaniyoruz hangi yastir. Ancak, bazi çocuklar zaten ilkokulda okumak mümkün geliyor. Bu tesadüf degildir. Sasmaz, bu çocuklarin anne ögretmek için bir çaba var.

Hatta ilkokul baslamadan önce bu çocuklara okumayi ögrenebilirsiniz eger çocuklarin okulda ögrenme baslamadan önce, neden alti yasina kadar beklemek mi? Bu sorunun cevabi egitim yetkilileri pratik bir karar vermek zorunda olmasidir. Küçük çocuklar daha fazla özen ve dikkat gerekir. Bu genç çocuklara ögretmek için daha fazla kaynak alir ve daha fazla para maliyeti. Çogu çocuk alti yasinda önce okumayi ögrenme hazirsiniz ancak birkaç hazir degildir. Hemen hemen tüm çocuklar okumayi ögrenmeye baslamak için hazir oldugunuzda, çünkü egitim yetkilileri bu yas seçin. Bu çocuklar daha bagimsiz yetenekli ve bir sinif ortaminda ögrenmek mümkün hale gelmektedir bir yastir.

Egitim yetkilileri alti yasinda çocuklar okumaya ögretim baslatmak için uygun bir yas olduguna karar. Bu pratik bir karar ve dogru olanidir. Bu çocuk bu yastan önce okumayi ögrenme baslayamaz anlamina gelmez. Sadece anne-babalarin çocuklarina kafa okuma-yazma becerileri baslatmak yapmak istiyorsaniz o zaman ögretmek onlarin sorumlulugu oldugu anlamina gelir. Tüm çocuklar kendi hizlarinda gelistirmek ama genellikle, çocuklar okumak ya da en azindan alti yasinda önce temellerini atmak ögretmek mümkündür.

Küçük çocuklar Ögretim kisisel bir dokunus gerektirir. Bu sabir, hayal gücü, yaraticilik ve azim gerektirir. Bu ebeveynler çocuklarinin çalismak olarak gelistirmek için gereken bir beceridir. Ancak, ilkokula baslamadan önce zaman ve çaba ile, anne-babalarin çocuklarina okuma-yazma gelisiminde bir baslangiç ??verebilir hiç süphe yok.

Arastirma çocuklarin yas iki gibi erken gelen harflerin karmasik sekiller tanimlamak için bilissel görsel becerilerini gelistirmeye baslayacagiz göstermistir. Birkaç çocuk üç yasindayken ilk kelimeleri okumak ve bazi yas dört tarafindan basit cümleler okuyabilirsiniz. Bu çocuklar gelismis ama bu genellikle ebeveynleri onlara ögretim koymak çaba kaynaklanmaktadir. Hemen hemen tüm çocuklar alfabeyi ögrenebilir ve yas alti önce birkaç kelime okumak için. Bu sadece çaba ve zaman anne-babalarin çocuklarina ögretim harcamaya istekli ne kadar bir sorudur.

Okuma-yazma becerileri bir baslangiç ??bir avantaj çocuklarin hayatlarinin geri kalanini içine tasimak olabilir. Onlarin erken egitim deneyimi daha olumlu hale getirir ve benlik saygisi artirir. Contrastingly, ilkögretim baslar ve zaten sinifinin alt olan bulmak çocuklar yildir etkisi onlarin egitim gelistirme gelmek için egitim için olumsuz tutumlar gelistirebilir. Bir ebeveyn hiç çocuklarinin verebileceginiz en büyük hediyelerinden biri okuma ve yazma saglam bir erken bir baslangiç ??noktasidir.