iyi bir çocuk bakim merkezi bulma

Singapur saygin çocuk bakim merkezleri listesinden seçerek bebekler ve küçük çocuklar, ebeveynleri için zor bir görev olabilir. Bu çocuk bakim merkezleri gibi sorunlar anne anne is yokken yürümeye baslayan hayati zenginlestiren sorumlulugu verilmistir hayati bir karardir. En iyi çocuk bakim merkezleri için arayan ebeveynlere için kullanilabilir çesitli seçenekler vardir. Ebeveynler birinde sonuçlandirilmasi önce onlar için seçenekler çesitli kadar ellerinden geldigince ögrenmek için tavsiye edilir.

Çocuk bakim merkezleri yas yedi yasindan küçük en fazla 5 çocuk gruplari islemek için lisansli. Singapur’da, bu merkezler Toplum Gelistirme, Gençlik ve Spor veya KGSB Bakanligi tarafindan izlenir ve düzenlenir. Bu Milli Egitim Bakanligi tarafindan izlenir anaokullarinda farklidir.

Gibi anaokullari göre, çocuk bakim merkezleri siki bir akademik müfredat var ama çocuklarin kendileri bakmak böylece faaliyetleri saglayan daha fazla döner yok. Çesitli velilerin önerileri ile çocuk bakim merkezleri özelligi çok sayida site var. Bir önemli faktör anne merkezinde herhangi bir nihai plan yapmadan önce KGSB ile lisansli oldugundan emin olun gerektigidir.

Daha iyi anne çalisma yerlestirmek için, merkezleri hafta içi aksam 7 de kadar ve cumartesi günleri sirasinda ögleden sonra 2 de kadar sabah 7 den açik olmasi gerekmektedir. Merkezleri birkaç tatil günleri hariç haftanin 6 günü açiktir. Bu açik, yilin hemen hemen her gün oldugu gibi onlarin çocuk merkezini ziyaret ve sundugu görebilirsiniz zaman, anne seçebilirsiniz. Bir araya zamanlama da anne çalisanlari ile tanismak ve herhangi bir hayati soru sormak için izin verecektir.

Ebeveynler bu temiz ve çocuklar kullanmak için güvenli olup olmadigini üzerindeki tesis ve ekipman kontrol etmeniz tavsiye edilir. Bu çocugun ikinci bir ev benzer olacaktir gibi Odalar iyi aydinlatilmis ve havalandirilmis, etkinlik için elverisli oldugundan emin olun. Personelin kimlik bilgileri mümkün oldugu kadar kontrol edin. Konumuna bagli olarak, personel bir diploma hem de çocuk bakimi ve gelisimi ile ilgili egitim olmasi gerekmektedir. Bu Singapur sadece minimum gereksinimleri oldugu için, anne-babalar da personel çocuklarina bakarak ne kadar süredir sorabilirsiniz. Onlar hasta ve merkezinde olanlar ile dost olup olmadigini, çocuklu mizaç dikkat edin. Kayda deger bir diger faktör personel ve çocuklar arasindaki orandir. Yasi 30 ay ile 3 yas arasi çocuklar için, her 12 çocuk için en az 1 egitimli personel olmalidir.

Çocuk bakim merkezleri akademisyenler odakli olmamakla birlikte, takip edilen müfredatin yaygin türü vardir. Daha yaygin bazi tema tabanli müfredat, Montessori teknikleri veya oyun yoluyla ögrenme içerir. Ebeveynler merkezi çocugun fiziksel, zihinsel, duygusal ve yaratici yönlerini gelistirme faaliyetlerini dengeler nasil sorabilirsiniz. Ebeveynler çocuk bakim merkezleri ararken onlar daha rahat hissedebilirsiniz ki kadar soru sormak için tavsiye edilir.