School_ ilk günü için çocuk hazirlamak için 8 ipucu

Okula çocugunuzun göndermeye karar sonra, okulun ilk günü için çocugunuzun hazirlamak zorunda.

Okulun ilk günü heyecan verici yani sira çocuklar ve ebeveynler hem de stresli ikisi de olabilir.

Burada çocugunuzun anaokulu basliyor olsun, günlük bakim veya anaokulu, bu zor bir durum, çocugunuzu yardimci olacak bazi ipuçlari.

Okulun ilk günü için çocuk hazirlamak için ipuçlari:

1. Önceden okulu ziyaret: Sen okula çocugunuzu almak için zaman ayirmaniz gerekir. Ögretmenleri karsilamak ve onun sinif ziyaret için çocugunuzu tesvik edin. Bu sekilde çocugunuz kendi sinif konumu ve ögretmenler asina olabilir.

2. Önceden diger çocuklar için çocugunuzun eklemek için deneyin: Çocugunuzun sinifta herhangi bir bilmiyor eger okula gitmek korkutucu olacaktir.

Bir ebeveyn olarak, okuldan diger ögrencilerin telefon numaralarini almak ve okul baslamadan önce bir arama yapabilirsiniz. Sizin için planlayabilirsiniz bir hepsi okulun ilk gününde arkadaslarim var böylece diger veliler ve çocuklari ile birlikte olsun.

3. Çocugunuzun sosyallesmek için bir sans verin: Çocugunuz zaten bir bakim geçirdigi, o zaman onun için arkadas edinmek kolay olacak. Daha önce ev bakim sagladi, o zaman tek basina olurdu ve arkadas olmak için zor olacaktir. Bu nedenle, onun sosyal becerileri okulun ilk gününden önce diger çocuklar arasindaki etkilesimi ile ortaya çikacagi mahalle kamplarina çocugunuzun almak ya da sik sik bu yüzden gruplara oynamak zorunda.

4. Çocugunuz anaokulu rutin hakkinda bilmek olun: önceden okul ziyaret ediyorsaniz ögretmen sizin için durumlarla basa böylece, sen ögretmen konusabilirsiniz. Önceden okulu ziyaret olamazdi Ama, önceden anaokulu rutin hakkinda açiklamak zorunda. Sen ögretmen sorumlu oldugunu çocugunuza açiklamak zorunda, okulda mevcut oyuncaklar her biri içindir, diger çocuklar ve bir çocuk ile kavga sinifta bir anda konusabilirsiniz.

5. Öz bakim becerileri ögrenmek için çocugunuza bir sans verin: Sen okula baslamadan önce çocugunuzun temel öz bakim becerilerini ögrenmek için yapmak zorunda.

Okul basladiginda sizin için daha kolay olacaktir. Onlar öz bakim becerileri ögrenmek, onlar, kendi elbise giymek ayakkabi giymek ve okula gitmek için kendi çanta alacak.

6. Çocugunuzun zihin kolaylastirmak için deneyin: Çocugunuzun okul konusunda endiseli ise, o vardir endiseler bulmak ve aklini rahatlatmak için deneyin. Çocugunuz gibi endiseler listesi olabilir: o okuldan sonra almak için zaman ya da otobüse banyo için gitmek mümkün olmayabilir.

Bunu okuldan sonra otobüs geri almak için zaman zaman ögretmen sinifin tüm ögrencilerine ilk gününde banyo gösterir ve o / o ona göz kulak olacak onu saglamalidir.

7. Çocugunuz gece önce tüm ögeleri paketi için yardim: Tüm ögeleri gece önce talep okul ambalaj Çocugunuzu yardimci olacaktir. Sirt çantasi, ögle yemegi çantasi ve benzeri çocugunuzun adini yazin. Çocugunuzun ögeleri etiket, onlar diger çocuk esyalari ile karistirmayin olacaktir. Böyle seyler o birkaç gün sonra okula paketi böylece onun için gerekli olan neden her seyi ambalaj zaman, çocugunuzun açiklar.

8. Saglik saglik kontrolü gerekir: Bu sorunlari zor çocugunuzun okul etkinlikleri yararlanmak için yapmak gibi okul baslamadan önce,, görme, isitme ve diger saglik sorunlari için ekrana saglik kurulusu için çocugunuzun almak.

Bu yasta çocuga verilmelidir herhangi bir asi olup olmadigini da bulabilirsiniz. Çocugunuzun saglikli oldugundan emin yaptiginizda, okulda çocugunuzun katilabilirsiniz.