teknoloji bizim gençler konusmak nasil etkilemeye devam ediyor

Eger bir genç iken, siz ve arkadaslariniz muhtemelen, birbirlerine notlar geçirilen her gece telefonda konustuk ve telefonda çok fazla zaman harcama için ilgili anne tarafindan bagirdi olma konusunda notlar karsilastirildiginda.

Bugünkü gençler cep telefonlari, kisa mesaj, anlik mesajlasma (IM) ve birbirleriyle yakalamak için sohbet odalari kullanin. Onlar arkadaslarinin ekran isimleri ile uzun arkadas listesi doldurdu. Onlar bloglar katilmak – gençler milyonlarca gibi facebook.com ve myspace.com gibi siteleri kullaniyor. Ve, bunun yerine kelime ifadeler kullanin.

Bir bilgisayar, cep telefonu veya kisisel dijital asistan: Pew Internet (www.pewinternet.org Gençler ve Teknoloji) tüm gençlerin yüzde 84 en az bir ortam aygitini sahip rapor bildirir. Gençler bugün teknoloji sayesinde neredeyse sadece iletisim ve bu döngü disinda duygu anne bir yeri vardir.

“Ama anne böyle hissetmek zorunda olmayan bir kayip nedenidir ya da kendi genç anlamak asla. Biraz çaba ile, anne anlayabilir” çocuklarinin yasadigi kablolu “dünya ve kendi gelistirmek için bu teknolojiyi kullanir iletisim hatlari, “Ken Leebow, bir en çok satan yazar, girisimci ve hoparlör diyor. O inanilmaz Web siteleri ve 1996 yilindan bu yana internet egilimleri tavsiye ve raporlama, degerlendirme, sörf edilmistir. O 18 kitap yazmistir ve 3 milyon kopya satildi ödül kazanan 300 Inanilmaz seyler kitap serisi.

O baslayanlar için, anne-babalar Web harikalari onlarin rehber olarak www.IncredibleInternet.com ziyaret önerir.

Aninda Mesajlasma, kisa mesaj ve benzeri gibi gelismeler karsisinda “Çogu anne akillara durgunluk veren bulabilirsiniz. Bu bir yabanci dil ögrenme çok benzer. Ama ruhu içinde “Eger em ’em, katilin’ yenemezsin eger,” birçok anne ayni teknolojiler her zamankinden daha eglenceli ve daha kolay kendi gençler ile iletisim yapiyoruz gerçeklestirmekteyiz, “Leebow diyor.

Çocuklarinin yöntemleri benimseyerek ve zevk bir sekilde iletisim kurarak, ebeveynlerin genç daha açik ve daha duyarli olmasi muhtemeldir oldugunu kesfedeceksiniz.

Eger genç için hizli bir kisa mesaj ile, tüm ilgili kisa mesaj ne oldugunu ögrenmek için zaman ayirin eger onlar ile kim ve eve ne olacagini zaman, nerede Örnegin, hizli bir sekilde ögrenebilirsiniz. Ebeveynler tüm gençler daha bagimsiz hissediyorum yardimci, onlarin arkadaslari önünde korkunç telefon koymadan huzur kazanabilir. Hatta bilgisayarinizdan bir cep telefonu için bir kisa mesaj gönderebilirsiniz. Çocugunuzun cep telefonu adres ögrenmek için, sadece e-posta adresinize bir kisa mesaj göndermek için ona sormak.

Burada kendinizi bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz bu kelimelerin kisaltilmis listesidir.

* Anlik mesajlasma

* Sohbet odasi

* Arkadas listesi

* Bloglar

* Kisa Mesaj (SMS olarak da bilinir – Kisa Mesaj Servisi)

Www.noslang.com: ortak teknoloji kelimelerin daha kapsamli bir çevrimiçi sözlük için, www.netlingo.com ziyaret edin veya gencin çevrimiçi argo için bir tercüman görevi görür bu eglenceli sitesi deneyin.

bir akilli kullanici olmak

Teknoloji iletisim kolaylastirdi ise, bir ebeveyn olarak da farkinda olmasi gerektigini tehlikeler vardir. Size online iken kendinizi, ailenizi ve kisisel bilgilerinizi korumak için ögrenmek önemlidir. Asagida bir her sey dahil liste degildir, ancak akillica ve güvenli bir sekilde internet kullanimi hakkinda bazi temel ipuçlari ile anne saglamalidir. Daha fazla bilgi için, www.IncredibleInternet.com ziyaret edin. Güvenli internet kullanimi için ek siteler www.netsmartz.org içerir ve http://kids.getnetwise.org/.

1. Net inanilmaz olsa da, dengeli bir yasam çevrimdisi korumak çok önemlidir.

2. Kolayca baskalarina dagitilabilir çünkü online bilgi veren takdirine kullanin.

3. Online gizliliginizi korumak: yabancilarla kisisel bilgilerinizi asla vermeyin.

4. Çocuklarinizin onlar internette tanistigim biriyle toplantilar düzenlemek için izin vermeyin.

5. Evinizde, ailenizin Internet etkinligini ve uygun kullanim izlemek için görünür bir yerde bilgisayari.

6. Aile üyeleri, sinif arkadaslari ve is ile internet hakkinda tartismalar ve uygun kullanim için açik olun.

7. Sagduyu kullanin. Sitelerine gitmek ya da sorun olusturabilir internette seyler yapmayin.

8. Bir sey uygunsuz olursa, hemen www.cybertipline.com için etkilesim rapor. Çocuklarinizin her zaman hemen onlari rahatsiz ediyor online olur bir yetiskin bir sey rapor etmeniz gereken bildiginizden emin olun.

9. Çocugunuzun online davranis bilmem ne onlara zarar verebilir. Eger www.IncredibleInternet.com üzerinde Veli Güvenlik-Net Testi alarak bilmek ve internette çocugunuzu korumak için kullanabileceginiz gerçek çözümler kesfetmek gerekir ögrenin.

Bagli aile

Siz de öyle olsun veya olmasin, teknoloji hayatimizin büyüyen bir parçasidir ve bütün bir nesil tanimlamak yardimci oluyor. Bu korkutucu olabilir gibi bugünün teknolojisi olarak heyecan verici. Bunun yerine gözdagi olma, bu Igrasp ve daha da ailenizin günlük yasamin bir parçasi haline.