Çocugunuzun yaraticiligini açiga

Video oyunlari, tasinabilir DVD oynaticilar ve diger elektronik oyuncaklar çok sayida varligi mümkün anne birkaç sessiz dakika bulmak için yaptik. Bu modern olanaklarla çocugunuzun dikkatini çekmek ve onlari saatlerce oyalamak için yetenegi var. Bu iyi bir sey mi?

Birçok elektronik bebek bakicisi ile birlikte sessizlik zevk iken, bazi ebeveynler bu dikkat gaspçi çocuklarinin hayal üzerinde yasiyorsaniz ne etkisi merak ediyorum. Kendinizi yaratici gelistirme bogucu olmadan çocuklari mesgul tutmak için ne kadar merak bulursaniz, çocuklariniz eglence kendi imkanlariyla olusturmak için tesvik eden bir atmosfer yaratmak biraz zaman yatirim.

sanat

Sanat, pek çok biçimlerinden biri, muhtemelen anne yaratici ifade için çocuklarin donatmak en yaygin yolu oldugunu. Bu kadar çesitli sekillerde alir ve yollar gibi çok çesitli kullanilabilir, çünkü sanat büyük bir yaratici çikis oldugunu. Resimden, bir kaldirimda tebesir ile oynamak için kil ile modelleme, bir sey çocugunuzun yaratici yeteneklerini kapisini açan anahtar olabilir. Geleneksel sanat kaliplara çocuklar itmeye çalisiyor takilip kalmayin. Yaratici olmanin ne demek oldugunu kesfetme süreci bazen kendileri yarattiklari kadar önemli oldugunu unutmayin.

bina

Mimari kesinlikle iyi bir sanat formu olsa da, çocuklar bir araya koyarak sürecinde yer almak daha sonra planlari formüle izin zaman onlarin kisilikleri farkli yaratici bölümlerini gelismeye baslar, ve olacaktir. Bu birbirine bloklar bir dizi ya da bir agaç ev olsun, çocuklariniz onlar insa etmek istediklerini tasarlamak için tesvik ediyoruz. Baskalarinin planlarinin yürütülmesi ve proje montaj sivrilmek ederken bazi çocuklar, tasarimi da üstünlügünü bulmak için sürpriz olabilir. Çocuklarinizin bu gibi yaratici firsatlar verilmesi onlari kendini kesfetme sürecine baslamak ve hatta bazilari da olmak isteyen hakkinda fikir, ya da onlar büyüdüklerinde bunun da ne yapmak istediginizi hakkinda düsüncelerini formüle baslamak için yardimci olabilir saglayacaktir.

peyzaj

Eger bahçesinde bir parça ile çocuklar güveniyor musunuz? Sinir alamadim. Eger bitki türleri zaman çiçek ve yilliklari ve çok yillik bitkiler arasindaki fark nedir açiklamak için zaman ayirin, çocuklar çiçek planlama de sasirtici derecede iyi. Sen sag ön çim ortasinda ya da bir gösteri bahçede yapmak istiyorum, ama çiçek bazi yer bulmak ve çocuklar arasinda esit olarak o kadar bölmek olmayabilir. Onlari, bitki plani ve daha sonra kendi alani için bakim saglar. Onlari kendi bahçe alani tasarlamak için bir sans vermek zaman yaratici sulari haddeleme alacak, ama ayni zamanda su, gübre ve nasil bitki dünyanin geri kalani ile etkilesim hakkinda bazi degerli dersler olabilir sadece.

Ne yaparsan yap, o yaratici olmak için çocuklar firsat vermek için ne kadar önemli yabana atmayin. Eglence büyük ve film ve oyunlar yer var, ama denge, hayatta her sey oldugu gibi, anahtaridir.