Emzirmenin 6 faydalari

Bebeginiz anne sütü verilmesi vardir beslenme en dogal seklidir ve bebeginizin saglikli ve dogal olarak büyümeye yardimci, bebeginiz için ideal bir gida saglayan essiz bir yol sunar.

Dünya Saglik Örgütü ve en devlet kurumlari günlük diyetin bir parçasi olarak anne sütü ile devam, bebeklerin hayatlarinin ilk alti ay boyunca sadece anne sütü oldugunu tavsiye iki yillik yas civarinda kadar. Ama bu Bebeginizin emzirmek neden tek nedeni degil, burada 6 digerleri.

maliyet

Anne sütü tamamen ücretsizdir. Bu açik görünüyor olsa da, bu genellikle anne sütü ve formül süt yerine geçis degil düsünen anneler tarafindan gözardi edilir. Eger sicak ya da soguk olarak formüle tutmak için bebek mamasi, sise, meme, sterilizatörleri ve özel seyahat çantalari, gibi ögeleri satin almak zorunda degil tasarruf emzirmek zaman. Emzirme, ayrica iki yemek zorunda degilsiniz, her zamanki gibi sadece yemek, hiçbir ek masraf da var var bu yüzden. Son olarak, giysi satin alma tasarruf. Emzirme sonra giysi geride süt lekeleri kalici isaretleri sütü yaptigi sekilde birakmayin. Sadece süt lekeleri çikarmak için elbiselerini yikamak, hiçbir yenilerini satin almaniz gerekir.

kolaylik

Bebeginiz o aç oldugunda bildirecegiz. Emzirme anne sadece oturup dinlenmek ve bebek bakim ile alabilirsiniz. Sizin anne sütü her zaman dogru sicaklik ve kivamda, anlik besin oldugunu. Böylece bebek mamasi beslenme ile yok. Ayrica, kamu emzirme çok sayida dükkan, restoran ve bebeginizi beslemek için özel bir yer veren diger kuruluslar ile, daha kolay oluyor. Modern hemsirelik sütyen çok rahat ve kolayca, discretely ve güvenle halka açik yerlerde bebeginizi beslemek oldugunu iyi tasarlanmis.

kilo kaybi

Gebelik sirasinda kilo anne adaylari için oldukça normaldir. Emzirme hamilelik sirasinda depolanan yag kadar kullanmaniza yardimci olur. Aslinda, emzirme size hamilelik öncesi rakam yeniden yardimci olacak 500 kalori bir gün, kadar yakabilirsiniz.

bebeginize saglik yararlari

Arastirma Anne sütüyle beslenen bebeklerin obezite, diyabet ve uzun süreli kalp hastaligi daha düsük bir olay oldugunu kanitlamistir. Gastro enterit, çocukluk alerji (örnegin, egzama ve astim gibi), ve bu solunum sistemi, üriner sistem ve kulak gibi alanlarda agrili enfeksiyonlara yakalanma riskinin azalmasi vardir. Hatta en iyi formül bu koruma teklif edemez; Sizin anne sütü ne zaman hemsire çocugunuza geçer antikorlar, dolu.

sizin için saglik yararlari

Emzirmek kadin meme kanseri, yumurtalik kanseri, kalça kiriklari ve kemik yogunlugu (hastalik osteoporoza yol açabilir) ile sorunlarina yakalanma daha az risk altindadir. Emzirmek Kadinlar da kilolu olma olasiligi daha düsüktür.

yapistirma

Son yillarda saglik meslek gerçeklestirmistir – sey anneler her zaman içgüdüsel olarak biliyordu – bu bag dogumdan hemen baslar. Günümüzde, anne hemen bebegin dogumundan sonra emzirme baslatmak için tesvik edilmektedir. Bu anne ve çocuk arasindaki bag yardimci olur. Bu hormonlar daha fazla meme stimülasyon ve beslenme artti – Eger dogum ve bebeginiz yakin tuttugunuzda Hormonlar serbest birakilir. Bu hormonlarin salinimini agri dogum sirasinda ve sonrasinda hissettim ve ayni zamanda böylece bebeginizin bakimi ile almak izin, dinlenmek için yardimci kolaylastirir.

Emzirme tamamen dogaldir, ancak bu ögrenilmesi gereken yok – anne ve çocuk tarafindan. Bu nedenle, siz ve bebeginiz seyler siralamis önce iki ya da üç hafta sürebilir unutulmamalidir. Eger sorun yasiyorsaniz, emzirme bitmiyor, o bu süre içinde size yardimci olmak için uzmanliga sahip olacak gibi yerine ebe konusmak. Ayrica, konusma ve aile, arkadaslar ve esinizden destek isteyin.