sohbet odalari Çocugunuza bir tehdit vardir

Benim cevabim su olurdu: Evet, niteliklere sahip.

Ben http://www.tigertom.com/chat_rooms.htm de, 1998 yilindan bu yana internet sohbet odalari çalisan oldum. Fantezi bir sey. Yazilim serbestçe kullanilabilir. Sadece bazi önemli degisiklikler yapmak zorunda kaldi: kötü kelime filtreleri ekleme ve otomatik (odalardan ejeksiyon) ‘tekme’.

Anonim, kötü niyetli genç erkekler on bes yasindaki kiz söylediklerini okumak kadar, ifade özgürlügü iyi bir sey oldugunu düsünüyorum. Bana bunu söyleyeyim, Shakespeare degil.

Gizli: Baska bir önemli nokta budur. Ifade özgürlügü argümani bir ayagi. Özgürlük savasçilari izin ve bastirilmis kitleleri söz sahibi! Daha büyük olasilikla disinda bir yirmi bes yasindaki sosyopat on alti gibi davranarak ve genç kiz onun mide bulandirici küfür ile aglamaya yapmak.

Tüm adetler içermez ve fiziksel ceza güvenli, biz bilinçalti içerigini ortaya sinirsiz dökün bakin. Ve psisik kanalizasyon cehennemi akisi öyle.

Bu kötü bir kelime filtreleri tarafindan mücadele ve insan moderatörler sahip olabilir. Bunlardan en önemli kalkan, bence, egitimdir. “Mi degil agiz kavgasi troller ile” (kasitli olarak kiskirtici dili ile diger internet kullanicilari üzgün kisi): Simdi “Sen hasta olana kadar ilaç gerekmez”, ve, “Yabancilardan gelen seker almayin”.

En sohbet odalari artik bir ‘görmezden’ fonksiyonu var. Bu sokakta holigan gibi bir sey: o bir tepki için * arayan *, siz onu yok saymak, bu çileden bulunuyor. Ona göre. Bu sembolik olarak söylüyorum, tarafindan kayma, duyulmamis üzerinde o rants ise.

Anne-babalar çocuklarinin çevrimiçi ne yaptigini bir ilgi almalidir. Onlar katildim ne hizmet ögrenebilirsiniz görmek, ve kendinizi katilmak, bu bir tat almak. Gençler kendilerini tanimlamak yetiskin-to-be ebeveynleri için farkli bir yol seçerek: Eger muhafazakar iseniz, onlar liberalizm çalisacagim, ve tersi.

Bu nedenle, esit olarak faaliyetleri ile katilmak çalismamalisiniz, sadece bilgili tutmak.

Onlar sanci, ama gizlice size bakim sevindik. Çocuklarinin istedikleri her seyi saglayan bir ana onlara karsi kendilerini ölçmek için bir standart verir.

Temel sohbet odalari ile bir baska sorun göremiyorum ve eti bir araya geldi degil biriyle yogun bir iliski gelistirmek oldugunu, bir fantezi unsuru var. Düsünceleriniz Eger bir ruh esini tanistim inaniyorum, serbestçe ortaya dökün. Hatta onlari karsilamak olabilir ve yanilsama devam ediyor …

… sonunda o fark ya da o sadece her seyden önce bir insan oldugunu ve tatili herkes gibi rüzgar kadar.

Umut daha var. Ucuz dijital video kameralar, Internet telefonu ve genis bant ile birlikte, insanlar gizlemek için daha az mümkün olacaktir: “Ne demek istiyorsun, sen utangaç konum Bir dakika önce utangaç degil mi?”. Eski moda, mantikli önyargilar kendilerini savunmak olacaktir: “Soooo, Cambridge ‘Zorro’, Dartford gelen sivilceli Darren gerçekten sisman … Sonraki!”. eap dijital video kameralar, Internet telefonu ve genis bant, insanlar gizlemek için daha az mümkün olacaktir: “Ne demek istiyorsun, sen utangaç konum Bir dakika önce utangaç degil mi?”. Eski moda, mantikli önyargilar kendilerini savunmak olacaktir: “Soooo, Cambridge ‘Zorro’, Dartford gelen sivilceli Darren gerçekten sisman … Sonraki!”.