tek ebeveynlik ve çocuk üzerindeki etkileri – tek ebeveynlik çocuklarin üzerinde vurmak nasil

Tek ya da olmasin, tüm ebeveynler çocuklarinin hayatinda uzun kalici izlenimler birakir. Bu tek ebeveynler için geçerlidir. Ölüm, bosanma veya ne olursa olsun bu tekillik nedeni, büyük olasilikla çocugun gelismekte olan kisiligi üzerinde derin izler birakir. Gerçekte önemli olan tek ebeveynli tek ebeveynlik görevini yanit yoludur. Hangisi sekilde tek ebeveyn ebeveynlik sorun ele sahip olarak, birlikte yasama ebeveynlerin çocuklari ile karsilastirildiginda çocugun karakter ve bireysellik üzerinde derin etkileri vardir.

Tek bir ebeveyn için bir çocuk olmak karmasik bir durumdur. Çocuk bakmak ve ebeveynleri izleyin. Anne emin ve istikrarli ise, çocuklarinin güvenli ve kendinizden emin olacaksiniz. Ya bir evli olmayan heteroseksüel çift ya da bir escinsel çift olarak ya da hiç bir ortak olmadan yasayan tek bir ana ait duygusu çocugun kisiligi üzerinde rahatsiz edici bir etkisi vardir. Toplumlarin yasa ve normlar degismis olsa da, yasa disi çocuk eglence yapilir. Onlar piçler, yasadisi ve bazi yerlerde dogustan çocuklara denir. Bir sosyal tabu oldugu için, her zaman babasina annesinin hiç evlenmemis oldugu çocuk ziyaret ediyor ya da zaman zaman babalar onlarin bu çocuklarin tanimayi reddediyorum. Onlar okul ve oyun alanlari da baskalari tarafindan saydi ve eglenceli yapilir. Tüm bu etkisi, çocugun kisilik ve kendine güven. Onlar okula ve sosyallesmek için isteksiz hale geldigi bir sonucu olarak. Bu yalniz ebeveynler çocuklari ile gitmek zorunda zorluklar bir parçasidir.

Tek bir baba olarak çocuk yetistirme zor bir istir. Eger ise gitmek hem de çok yipratici bir genç olanlar bakmak zorunda bir baba olmak. Gerçekten yorgunluk yapabilirsiniz. Tek bir baba olarak siz ne de çocugunuz ne annesi ile düsüncelerinizi paylasmak için özgürlük vardir. Çocuklar özellikle kendi sorunlarini çogu için anneleri ile sohbet rahat hissediyorum. Devlet okullarinda bir dizi de onlarin endiseleri ekler görev için layik tek ebeveynler düsünmüyoruz.

Toplumlarin bazi seçim bu seçenegi egzersiz tek ebeveynler kabul etmiyoruz. Birçok alanda yasadisi ve ahlaki açidan bozuk olarak kabul edilir. Digerleri dini bir tabu özellikle Incil kusagi düsünün. Toplumun onlara asagi bakar ve sosyal onlari izole onlar disinda kalan hissediyorum. Bu yasam sinir bozucu hale getirir. Bu bir yerden is ve finansal nedenlerden dolayi diger göç etmek her zaman kolay degildir.

Yukaridaki onu umut da bazi ray var ne kadar bugüne kadar tam tersine tek ebeveynlik olumlu sey yok oldugu görülmektedir. Son zamanlarda tek ebeveynlik, erken yaslarda çocuklarin akademik ve davranissal ilerleme özellikle tek annelerin etkileri hakkinda Cornell Üniversitesi’nde yapilan bazi isler zararli etkileri ortaya. Bu çok tek anneler için tesvik ediyor. Sonunda onlar düsünceli ve ask ve sevgi ile onlarin genç olanlar bakan ise, tek bir durum kendine güvenen, iyi huylu ve mutlu çocuk yetistirme bir engel olmaz artik açiktir.