zaman asimi berbat … uzakta çocugunuzun duygusal güvenlik

Okullar, evler ve günlük bakimlarda boyunca kullanilan o gün en sik kullanilan ebeveynlik tekniklerinden biri “zaman asimi” dir. “Zaman asimi” öncelikle çocuklarin dikkatini çekmek için disari hareket ima bir düsünme biçimi dayanmaktadir. Bu nedenle, bir çocuk dikkat, alt ödüllendirmek istiyorum ama yerine olumsuz davranislari düsünmek çocugun zaman asimi ‘vermek, böylece bir dahaki sefere daha iyi kararlar yok’ için ‘disari hareket halinde. Bir ‘yeni’ alternatif davranis disiplin yöntemi sanki egitimciler ve uzmanlari hala ögretme ve bu teknigi hakkinda yaziyoruz göz önüne alindiginda, en soruyu soralim: oturma, kösesinde burun ile ayakta daha mi farkli “zaman asimi” yapan nedir ahmak sandalyeye, odaniza gönderilen, ya da yaramaz sandalyede oturmak zorunda olmak? Birisi bana fark söyleyebilir misiniz?

Bishop TD Jakes “her zaman her zaman yaptik ne yaparsaniz zaten oldum nerede, her zaman olacak!” Diyor kösesinde burun ile ahmak sandalye veya ayakta biz çocukken ise yaramadiysa, o zaman neden bunu simdi ise gidiyor, görünüste daha çagdas bir sey olarak soyunma tarafindan düsünüyorsunuz? Bir çogunuz, söyleyerek olabilir “Ama çalisir. Yapmam gereken tek sey üç saymaya baslar ve benim çocuk zaman önlemek için davranislarini durur, “ya da belki, söylüyorsun” “bu Super Nanny için yeterince iyi ise, benim için yeterince iyi. Oldugunu, yeni gördün mü King Kong filmi? Peki, iki yillik bir yasli, bir yetiskin sarisin, mutlak bir dev yaptigi Kong gibi bir sey görünüyor. King Kong bunu söyleseydim, iki ya da üç dakika boyunca bir sandalyede oturmak olmaz? Eger devam ederseniz, en güvenli baglanma figürünün sevgi dolu destek kaybedecegini biliyordu eger davranisi durdurmak olmaz miydi? Bana davranis açikça yalniz, kendi üzgün duygulari ile siralamak için kendileri tarafindan oturmak gitmek için, mevcut duygusal durumu yönetmek mümkün oldugu iletisim bir çocuk göndermek mantikli nasil anlamaniza yardimci. “Zaman asimi” bir çocuk disinda hareket davranislarini ortasinda gösteren bir gelisim ve düzenleyici mücadeleler tanimiyor. Bir an bu yerine dikkat ‘için’ eyleme bir çocuk için düsünün, o ihtiyaçlarini dikkatini çünkü eyleme, aslinda. Yine o cümle okuyun. Bu fark tüm yapabilirsiniz. Bunun yerine bir sandalyede oturmak ya da izole olarak çocugun kapali gönderme, bir süre için içine çocuk getirmek. Onu yaninda oturmak var, yaninda durmak, elini tutun. “Daha iyi hissediyorsun zaman geri dönüp oynayabilir.” Diger bir deyisle, çocugun o zaman-in o ihtiyaci ne kadar belirlemek için izin, çocuga söyleyin. Önemli nokta: Size bu süre içinde çocugun dokunmak sarttir degildir. , Ya da siddetli tepki, dokunulmaz istemeyen bir çocuk dokunulmamalidir. O anda, çocugun hayatta kalma modu ve çok tehdit hissediyor. Mesafe tutmak, ama çocuk daha güvenli hissediyor kadar, yakin ve bu yüzden kalacak çocuga gösterir.

“Zaman-in” “zaman asimi” için çok etkili bir alternatif olabilir. “Zaman-in” sefkat, düzenleme, stres ortasinda iç sakin olusturma yetenegi ve anlayis ögretir. Çocugunuz için “zaman-In” vermeden önce, kendinize biraz verir. , Bir dakikanizi ayirin sakin bir köse bulmak, dört derin nefes alin, ve sakin, huzurlu kendini bulmak. Simdi Çocugunuzun sakin yardimci olmak için haziriz.

2.006 telif hakki Dr. bryan gönderin. Tüm haklari saklidir.