aile agaci yapma kilavuzu

Eger ilk kez bir aile agaci yapmak isteyen varsa, burada kolay ve uygun sekilde görevi tamamlamak yardimci olmak için bazi kurallar vardir.

Dogru her seyi organize • Öncelikle. Ailenizin her üyesi için bir aile grubu sayfasi yaparak baslayin. Eger atalari hakkinda kesfetmek bu bilgilerin her parça belgelemek zorunda unutmayin. Ayrica daha uygun bir sekilde ailenizin veri depolama size yardimci olabilir bir secere yazilim programi kullanabilirsiniz.

• Bazi iyi bir arastirma Sorular hazirlayin. Onlar dogum, evlenme ve ölüm gibi konularda bilgiler içeren genel olanlar disinda basit kisisel sorular olabilir. Sorulariniz da göç, din, meslek, evlat edinme, tercih edilen dillerde bilgi ortaya çikarmak gerekir. Ayrica bazi aile hikayeleri dinleyebilirsiniz.

• bebek kitap ve dügün albümleri arayin. Bosanma belgeleri, ödüller derece, diploma, cenaze kartlari, okul yilliklari, tibbi kayitlar, askerlik kayitlari ve istihdam kayitlari için kesif. Ayrica bir aile üyesi tarafindan tutulan herhangi bir günlükler ya da dergilerde arayin.

• dogum belgesi için, her zaman bazi bilgileri degerli parçalari sunuyoruz bak.

• Ayrica evlilik belgeleri ve lisanslar arayin. Ayrica bazi bilgileri önemli parçalari size saglayabilir tanik izleyebilirsiniz.

• ölüm bildirimleri için yerel gazetelerde göz atin. Onlar bir bilgi hazinesi size. Bir ölüm bir bakis o kisiye hem de onun arkadaslari ve ailesi üzerinde birçok bilgi saglayabilir.

• Bazi kilise kayitlari elde, onlar vaftiz, sünnet, evlilik, üyelikleri vb Bu herhangi bir hayati kayitlari kadar iyi olacak size bilgi verecektir.

• nüfus sayimi kayitlari göz atin. Onlar kadar yil 1.790 olarak için kullanilabilir. Onlar aile üyelerinin bilgi eksik parçalari bulmaniza yardimci olur. Bu kütüphaneler ve devlet daireleri onlari alabilirsiniz. Bunun disinda ayrica internet üzerinden kayitlari için bakabilirsiniz. Bu web sitesi bir çok kolayca kullanilabilir. Digerleri bir abonelik talep olurken çogu, ücretsiz olarak bu kayitlari sunacak.

• iyi bir aile agaci yapmak için önemli körü körüne herhangi bir bilgi güven degildir. Çift her seyi kontrol etmelisiniz, herhangi bir sorun degildir bu yüzden. Kullandiginiz bilgi otantik ve güvenilir olmalidir ya da baska tüm sabit çalisma bozabilir ve yanlis bir aile agaci neden olacaktir.