etkili anne-babalik kilavuz, çocuklar ödevlerini zevk yapmak

Gerçekten onlarin çocuklari ile saglikli ve verimli bir iliski binaya ciddi olan herkes için zor olabilir ebeveynlik bir yönü varsa, onlari ödevlerini ve ödevleri yapmak yapma görevi olmak var. Yönetmek ve katilmak taahhütleri ve endiseleri giderek artan sayida ve onlarla daha az zaman geçirmek için çalisirken çocuklariniz ile iyi bir iliski kurmaya daha karmasik hale gelmektedir.

Bir verimli ve anlamli bir iliski gerçekten çocugunuzla geçirmek süreyi degil, onlar onlarla geçirmek bu “kisa” anlarda oldugu deneyim kalitesine demirlemis degildir. Dogru yaklasim ile, hatta çocugunuzun onlar için daha heyecan verici bir deneyim sahip olan “çalisma oturumlari” yapabilirsiniz.

Burada çocuklari ile daha verimli ve anlamli bir iliski istiyorsaniz ciddi düsünebilirsiniz biraz büyük öneriler ve fikirler:

1. Çocugun karar alma süreçlerine katilmasi emin olun. Onlara hem de çalisma oturumu için tercih ettikleri yer ve zaman olarak ilk mücadele zorunda konuda karar saglar. Bu çocuk bugün matematik çalisma istiyorsa, o zaman numaralari üzerinde çalisiyor sizin çalisma oturumu baslatmak emin olun anlamina gelir. Çocuklar da kendi tercih zaman ve çalisma yer olacak. Onlara empoze ters olabilir bu kaldiraç verin.
2. Çocuklarinizin günlük rutin çesitli ekleyin. Onlarin özellikle keyfini bir açik hava etkinligi ile çalisma oturumlari alternatif olabilir. Bu dengeli günlük rutin onlarin enerji ve ödevlerini veya atamalari ilgi sürdürmek yardimci olabilir. Düzgün böylece onlarin açik hava etkinlikleri de onlara katilmak mümkün oldugu zaman yönetmek emin olun.
3. Onlari ögrenme olumlu yönlerini asilamak için etkili bir ödül sistemi kabul edilmesi. Bu kadar uzun sizin çocuklar tarafindan bir “rüsvet” olarak algilanan olmadan tutarli olarak olumlu bir zihniyet gelisebilir.
4. Ilk egzersizleri ve simüle testler verme olasiligini arastirmak. Çocugunuzun busywork ortadan, kavramlari yapmak ögrenmek ve çalisma oturumu ve monotonlugu azaltmak yapabiliyor kez.
5. Ögrenim oturumlarda eglenceli ve ilginç etkinlikler enjekte edilir. Bu sikici okuma oturumlari önlemek ve dogada katilimci faaliyetler eklemeyi deneyin. Sen, video, internet gibi eylem ve masa oyunlari gibi alternatif ögretim araçlari kullanabilirsiniz.
6. Çocugunuzla argümanlar girmeyiniz. Onlari saglikli ögrenme aliskanliklari kurmak için rehberlik ederken Çocugunuza ile olumlu bir iliski gelistirmek esastir. Iyi bir dinleyici olun ve çocuklar kendi seçimlerini yapma biraz daha pay verelim. Rolünüz kendi ögrenme aliskanliklari gelistirmek için çalisirken onlara rehberlik oldugunu unutmayin.
7. Çocugunuzun yazi için isteksiz ise o zaman onlarin özel kâtip olmak tarafindan baslayabilir. Ayrica onlari yazili oturumlarda PC masaüstü kullanarak kendi çevik elleri ile oynamak olabilir. Bu müfredatin temel bilesenleridir çünkü okuma ve yazma etkinligi okulda yapilir anlamak gerekir. Ancak, bunlari farkli açilardan kendi dersleri anlamalarina yardimci olmak için evde diger ögrenme araçlari ve yaklasimlari dokunun firsat var.
8. Aileniz için en iyi ev karar verirken çocuklar danisin. Belki de, bunu çalisma odasi ve oyun odasi geldiginde onlara en iyi seçim yapmak için izin verebilir. Bu sekilde, çocugunuzun kendi düsünebilirsiniz ve onlarin dersleri okuyan keyfini nerede evinizin bir parçasi oldugundan emin yapiyoruz.