evde yürümeye baslayan güvenlik

Bizim yürümeye baslayan güvenli tutulmasi anne olarak isin büyük bir parçasidir. Ama genç bir çocugun her yerde kesfetmek için arzu ve çocugun güvende tutmak için bir ebeveynin ihtiyaci olan her seyi dengelemek için zor olabilir. Anne olarak, yeni yürümeye baslayan çocuklar genellikle güvenligi ile ilgili kurallari unutmak biliyorum. Ve onlari azar yasak madde ya da yeri daha da cazip görünüyor yapabilirsiniz. Biz çocuklarimizin zevk almak istiyorum, ama biz onlarin güvenligi için izlerken bizim çogu zaman harcamak, o zaman hiç kimse eglenmek oldugunu. Childproofing ebeveyn denetimi yerine olmasa da, önemli ölçüde yaralanma olasiligini azaltir.

Çocuk bir göz açip kapayincaya kadar kendilerini yaralayabilir. Bir an için basinizi geri çevirmek olabilir ve çocugun yiyecek bir kaynama pot asagi çekme, ya da onun üzerinde sok bir sey yutmak olabilir. Anne çocuk çevresindeki tüm potansiyel tehlikeleri ve güvenlik sorunlari önceden tahmin etmek için çok zor. Çocuklariniz için güvenli bir ortam tutmak için hile her zaman önlerinde bir adim kalmaktir. Bir yaralanma olmadan önce tehlikeleri tespit ederek, zarar çocuklari korumak ve stres ve gönül yarasi kendinizi korumak.

Çocugunuz için güvenli bir ortam saglayan ilk adim düzgün bir sekilde ev hazirlamaktir:

Mutfak ve yemek odasi

Ulasamayacagi Kibrit ve çakmaklari tutun. Yeri güvenlik temizlik ürünleri ve ilaçlar bulunmaktadir özellikle tüm kapilar ve dolaplar, mandallari. Buzdolabindan tüm küçük miknatislar çikarin; küçük esyalar kolayca bir bebek bogazina teslim edilebilir. Yüksek raflar için buzdolabinda tüm camli ögeleri tasimak. Ocakta arka brülör kullanan ve tüm pot açmak soba arkasina dogru kollari

Cam, biçak, makas ve diger küçük nesneleri içeren tüm dolaplar ve çekmeceler kilitleyin. Ulasamayacagi aletleri disinda yemek bagli elektrik kablolari tutun. Içinde uzak tablo kenarindan sicak içecekler saklayiniz. Çocugun masa örtüsü çeker durumda masa örtüsü üzerinde sicak sivilar koymayin. Çocugunuzun üzerinde sicak sivilar tutun veya geçmek asla. Derhal plastik market torbalari ve kuru temizleme çanta atin, bu bogulmaya neden olabilir. Mutfak kapisini kilitlemek, ya da kimse etrafinda, özellikle mutfak girmeden engellemek için bir güvenlik kapisi kullanin.

yatak odasi

Kösesinden çekti alamadim bir rahat montaj yatak ile güvenli bir besik kullanin. Sen yatak kenari ile besik arasinda fazla iki parmak sigdirmak mümkün olmamalidir. Çocugun basina takilip degil böylece besik bosluklari fazla 2 inç ile hiçbir alanlar oldugundan emin olun. Mümkünse, yakin ya da bir pencere altinda besik koymayin. Besik pencerenin yanindaki yerlestirilirse, tüm pencereleri güvenli bir sekilde kilitlenmis oldugundan emin olmak ya da bir pencere koruyucusu kullanin. Bir bebek besik çikip, ve pencereden edebilirsiniz. Besik yerinden tüm perdelik ve kör kablolari çikarin. Bu bogulma ölümlere yol açabilir. Bir odaya bir bebek kilitlemek hiç. Dolaplar yürümeye baslayan kilitli almaz böylece, içeriden açilabilir emin olun

banyo

Her zaman küvet bir çocuk koymadan önce banyo suyu sicakligini kontrol edin. Hatta kisa bir süre için, tek basina küvet içinde yürümeye baslayan birakmayin. Yeni yürümeye baslayan çocuklar su sadece iki inç bogulabilir. Büyük kova veya evin etrafinda sivi kaplari tutmak yok, çocuklarin kaba ilk bas düsüp çikmak mümkün olamaz. Tüm tuvaletler bir kilit yerlestirin. , Dolaplar içeren parfüm kilitlemek makyaj ve benzeri banyo ögeleri.