anneler ve babalar için evli olmayan çocugun velayeti

1990’li yillarda her üç dogumda yaklasik bir bir bekâr anne, tek ebeveynlik ailenin çocugu olarak giren çocuklar için bir yol olarak bu neredeyse rakip bosanma edildi. Kararlar, evlilik ile ilgili birlikte yasama, sendika çözme, ek çocuk sahibi ve çocuklarin velayetini korumak veya feragat edip bu çocuklarin hayatlarinda kasitsiz vardiya olusturun.

Çocukluk yasam düzenlemeleri degisiklikleri gözler önüne serilen yetiskin yasamda ders ve çocuklarin hayatinda degisikliklere bagli olabilecegini artan kanit yoktur. Bir aile yapisinin etkileri üzerine sosyallesme açisindan hem anne yerine tatmin edici bir denetim için sadece bir ebeveyn, çocuk kontrolü olan ve hem duygusal hem de maddi destek önemine önem verir.

2005 yili basinda yapilan bir arastirma Kirilgan Aileler ve Çocuk Refah Çalisma onlar ebeveyn-çocuk iliskisi üzerinde herhangi bir etkisi oldugunu görmek için olsun veya olmasin artirilmasi ebeveynlerin iliski becerileri, diger seyler arasinda, arastirdi çagirdi. Bu evli çiftler ve evli olmayan cohabitating ebeveynlik çiftler hem yapildi. Çalismanin bir parçasi rolü asiri onlar evli olup olmadigini sadece cohabitating, iki ebeveyn aile daha çocuklari denetlemek için daha az zaman ve enerji bir tek ebeveyn tarafindan deneyimli olmasi olasiligi daha yüksektir bulundu.

En evlenmemis ebeveynler çocugun üç ancak dört çocuklari oluyor bu evliliklerin önlemek birçok degisken vardir yasina zaman evli olacak inanilan ailelerde yetistirilir bu olabilir veya sendika arasinda ise ancak iki anne varliga sahip olmayabilir iki anne çözünür ve geleneksel bir velayet savasi vardir. O dogum belgesinde baba adi verilen degil, çünkü çogu durumda, zaman annelerin yaklasik yüzde 85’i bu birincil bakici olmustur ve bazi durumlarda anne çocugun birincil fiziksel gözaltina korur özellikle çocuga gözaltina verilir . Bu bir ebeveyn girisim ve o çocugun dogustan disinda birakilmistir babasina psikolojik zarar verebilir.

Evli olmayan çiftler arasinda Saklama savaslar birincil bakici saklama ödül olur ancak çogu durumda anne baba etrafinda degil ya da mahkemelerde etrafinda olmamistir özellikle tek ebeveyn olan bir bakici daha fazla oldugunu evli çiftlerin benzer olmalidir ki bu durumda, anne olacaktir.

Babalar özellikle “Mad Babalar” ve çocuklarin velayetini isteyen babalar için neden almak diger babasi ittifak gruplari gibi gruplarla gözaltina önünde bazi zemin kazanan vardir. Bazi durumlarda, bu finansal istikrar ve çocuk veya çocuklar ile daha adil kaliteli zaman daha fazla harcama için bir taahhüt meselesi gözaltina isteyen bir konu degil. Bir aile mahkemesi sistemi asiri dadilar ya da gündüz bakim hizmetleri ancak onlar bir üst masada yemek koymak için çalismasi gereken biliyorum aslinda gerçekçi kullanarak her iki ebeveyn takdir etmez.