Çocugunuz için bir dadi seçiminde üç adim

Bu hafife alinacak bir süreç degil, ama basit kurallar bir dizi takip ederseniz verimli ve iyice yapilabilir biridir.

step1: tam olarak ihtiyaçlarinizi çalismak

Hatta bir reklam yerlestirin veya bir dadi ajansi ziyaret etmeden önce, oturup bir çocuk bakimi profesyonel ihtiyaçlariniza kusursuz bir sekilde karar verin. Kendinize sorular sorun.

• dadi ailenizle birlikte yasamak mi ya da o bir düzenli olarak her gün gelecek?
• ne derece dadi çocugun disipline izin verilecek için?
• dadi herhangi bir ilaç denetleme ve eger öyleyse örnegi yönetme insülin enjeksiyonu için gerekli tibbi bilgi bir ölçüde, yapilmaz mi?
• dadi çocugunuzun sürüs olacak mi? Eger öyleyse, olan araç? Sigorta ve sorumluluk etkileri nelerdir?

Genel olarak ihtiyaçlarinizi tamamen denize gitmek daha iyidir. Her seyi düsünün ve sonra sorumluluklari bir uygulanabilir dizi içine tüm daraltmak. Birisi zihin okumak için beklemeyin. En iyi dadilar onlar için bu rolü ayirdigi gibi, tamamen aile hayatinda kendi rollerinin farkina olanlardir.

Adim 2: bir Ajansi çalismak için olsun ya da degil karar verin

Genel olarak, bir dadi hizmeti ile çalisan muhtemelen bir çocuk profesyonel bulmakta güçlü bir seçenektir. Kendi reklam, ancak arka plan kontrolleri yapmak veya bir eleme sürecinden adaylar filtreleme için ajansin kaynaklara sahip olmayacaktir. Eger ajansi ücretleri sorumlu olacak, ama profesyonellik bu katmani uzun vadede büyük ödemek unutmayin.

Çalismak için hangi ile bir karar vermeden önce birkaç farkli kurumlar Röportaj. Ögrenin:

• Bu arka plan kontrolleri çalistirmak nasil.
• Basvuru tarama sürecinin nasil çalistigini.
• Eger devam, referanslar, ve raporlara ne olacak erisim.
• görüsmeler siz ve aday ve aday ve çocuklar arasinda yapilacaktir nasil.

Bir ajans Tek bir hakim olur ayni sekilde hakim. Islemi için dogru gelmiyor, muhtemelen degil.

Adim 3: mülakat

Çogu ebeveyn yas, medeni durum, egitim, deneyim, ve çocuk bakimi felsefesi alanlarinda dadilar açisindan tercihleri ??vardir. Bu alanlardan herhangi birinde soru sorma konusunda çekingen olmayin. Aday tür sorgulari bekliyor olmalidir. Görüsme sirasinda:

Bunu görmek ve ve aday oldugundan emin olun gibi • is tanimi gözden “ayni sayfada.”
• Hava bir hemen endiseleri ve ayni seyi aday isteyin. Eger bir köpek var ve kisinin hayvanlar gibi degil, ama bunu söylemek için basarisiz olursa Örnegin, zaten kötü bir baslangiç ??gidiyoruz.
• hypotheticals olusturmaktadir. “Çocugum yapar ve disiplin gerektirir. Ne yaparsiniz? ”

Notlar alin ve soru ya da aslinda sonra size olusabilecek endiseleri ile geri böylece açik bir takip görüsme seçenegi birakin.

Çocugunuzun gözlem altinda huzurunda ve tek basina aday ile etkilesim için bir firsat var, ama emin olun. Çocuklar birisi sevmiyorum zaman açikça. Içgüdüleri ve çocugunuzun bu güvenin.

sonuç ipucu: sizin gibi ilk aday yapmayiz

Sizin gibi ilk aday almak için cazip olsa da, kendinizi tüm potansiyel dadilar röportaj disiplin. Saglam, karar vermek için bir karsilastirma birkaç puan gerekir. Kazanan kisilik her zaman sorumlu bir çocuk bakim profesyonel anlamina gelmez. Sadece çocugunuz için bir oyun arkadasi almiyorsaniz, ancak koruyacak kimse onlarin refahi.

Birçok kisi zor olabilir için bir dadi seçme sürecinde bulurken, anahtar sadece bu gibi görüntüleme için – bir süreç. Dikkatli ihtiyaçlarinizi organize etmek ve iyi bir görüsme takip için zaman ayirdiginiz ve prosedürleri inceleme, sizin aile yapisi içine iyi entegre ve çocugunuzun gelisimsel yil önemli bir parçasi olacak birini bulmak olacaktir.