Çocuk müdahaleler – DEHB için tedaviler

DEHB olan çocuklar için pek çok çocuk bu çocuklara yardim için müdahaleleri ve aileleri, okul ile evde ve okulda, tek basina ana gruplar halinde egitim ya da, aile is veya irtibat da çocuk ile çalisan ilaç, davranis tedavisi yani olmanin ana olanlar ve vardir diger sorunlar ve komplikasyonlar tedavi.

1999 yilinda ABD’de bir büyük çok merkezli bir çalismada muhalif davranis ile komplike özellikle DEHB için en iyi tedavi, (bir çocuk sorun haline kiskirtir aylik kalici bir miktar üzerinden inatçilik ve öfke nöbetleri ciddi belirtileri gösterir açikça gösterdi agresif ve yikici vurmak gibi davranislar, tekme, küfür, inadina seyler atma., çalmak hile ya da pismanlik belirtisi ile diger zarar Yalan, `davranis bozuklugu daha ciddi bir durum` teshis edilir, bu sorunu olan çocuklarin da hayvanlara zalimce davranan veya olabilir ) yangin baslatmak uygun ilaç kullanilir.

Tarihsel Ingiltere’de biz aileler anlasilir çocuklarina ilaç için istekli degildir kismen gibi, son çare için ilaç kaydettiniz. Çalismalar tek basina davranissal tedaviler ilaç daha az yararli olabilir muhalif davranis, yok DEHB ve anksiyete belirtileri olan çocuklarda disinda nispeten etkisiz olmasi muhtemeldir oldugunu göstermistir ragmen.

Ilaç çocuklar çok daha muhalif davranis çocuklarda büyük bir fark yaratabilir davranissal çocuk müdahalelere cevap verebilmek muhtemeldir ile, tedavinin bir arada uzun vadede en iyi genellikle.

Diger sorunlarin okul ve tedavi ile irtibat her zaman çok önemlidir.

Erken kanit olumlu sonuç önemli bir bileseni çocugun okul destegi ile sürekli ve siki ana henüz, suçlamak ve çocuk elestiren önlemek için ana yetenegi oldugunu göstermektedir.

ilaç

Tek basina ilaç tüm sorunlara bir çözüm olmamasina ragmen, metil-Phenidate (Ritalin) gibi uyarici ilaçlar önemli ölçüde çocuklarin yüzde 90 kadar belirtiler gelistirmek ve çogu durumda en etkili çocuk müdahaleler tedavi olan olabilir. Ritalin gibi dogrudan dikkat, konsantrasyon, dürtüsellik ve hiperaktivite etkiler dopamin gibi beyinde nörotransmitter reseptörleri uyararak çalisir, bu kelimenin tam anlamiyla çocugunuzun hayatinda ilk kez belki de, durup düsünmek için izin verir, bu daha sonra bir çocuk yerlesmek saglar asagi ve, daha normal bir hayat yasamak egitim ve sosyal becerileri insa, benlik saygisi artirmak ve umut geri.

yan etkileri

40 yilda bes milyondan fazla insan bildirilen herhangi bir uzun süreli olumsuz etkileri, uyarici ilaçlar ile tedavi edilmistir. Insanlarin yüzde bes ila on ilaç durdurma geri alinamaz kisa vadeli yan etkiler, bu, büyüme yavaslama istah kaybi, kilo aliminin yetersiz olmasi, zorluk uyku, bas agrisi, hayalleri ve tikler dahil, Bunlar genellikle minimal ve çocugunuzun uygun degilse ilaç her zaman durdurulabilir, Çocuk DEHB olan bu çocuk müdahalelerde yardimci olmak için bu nedenle düzenli olarak izlenir kendi boy ve kilo olmasi gerekir.

Bagimlilik ve lisans

Eriskinlerde çok onun paradoksal uyarici etkileri yasadisi satilabilir çünkü ilaç çocuklarda bagimlilik yapmaz ve tutarli ebeveynlik en iyi çalisir, alti yasin altindaki kullanim için lisansli degil, bir kontrollü ilaç (reçete sadece). Resent arastirma Ritalin ile tedavi islenmemis DEHB yaygin bir komplikasyon olabilir yasadisi uyusturucu, bagimliligi önlemek oldugunu göstermistir.

ritalin reçete

Ritalin genellikle bazen ilaç, düzenli check-up, çocuklarin yetiskinlikte de bazen yillarca ilaca ihtiyaciniz egilimi uzun zamanli olarak fakat reçete önce, çalistigindan emin olmak için birkaç haftalik bir deneme süresi için ilk disari test edilir bir çocuk arasinda tatil dönemleri (herhangi bir ilaç) ile, egitimsel ve sosyal bir dereceye kadar yakalamak için izin asamalari için kullanilabilir.

yeni hazirliklari

Ritalin simdi okulda tablet alma utanç kaçinarak sadece bir kez-bir-gün dozu ile yavas salinimli preparatlar, mevcuttur, çift-salimli tablet Concerta XL nedeniyle özellikle yavas salinimli yapisi, olmayan bir uyarici istismar edilemez Alternatif atomoksetin (STRATTERA), yakin zamanda kullanilabilir hale gelmistir.

ebeveynlik gruplari

Bu çocuklar özellikle de sorun dogru çekilmek olmaksizin firma, sevecen ve tutarli ebeveynlik, gerekir, çünkü bu gruplar muhalif veya davranis problemleri ortaya DEHB olan çocuklar için son derece faydalidir.

Nereden yardim alabilirim?

Bir uzman çocuk doktoru ya da Çocuk ve tani ve tedavi için Ergen Ruh Sagligi Hizmetleri için doktorunuz tarafindan sevk edilmesi gerekir, ruh sagligi hizmetleri disinda bazi doktorlar bazen DEHB konusunda uzmanliga sahip, ancak genellikle için ilaç ötesinde tedavilerin genis bir yelpazesi sunuyoruz olamaz daha karmasik durumlar.

Destek aile destegi, mali danismanlik veya destek, ya da çocuk bakim destek ilgili ise için, pek çok alanda, okullar (özel ihtiyaçlari destegi ile egitim psikologlar ve danismanlik) ve muhtemelen sosyal hizmetlerde ebeveyn destek gruplari çalistirmak DEHB destek kurumlari araciligiyla kullanilabilir.

DEHB üzerinde çocuk müdahalelerle için piyasada birçok mükemmel kendi kendine yardim destegi yardimcilari vardir