dogum öncesi hareket ve ebeveyn tepki – benim bebegim hissediyorum move_

“Ben bebegimi hareket hissediyorum düsünüyorum” Whitney merakla onu nemli mavi gözleri genis dedi. Sesi bir sorgu içine onu cümle dönüm, sonunda yükseldi. O ikinci basarili gebeligin ikinci üç aylik utangaç bir kaç hafta oldu. Coskuyla merakli, o farkindalik için dogrulama aradi. Whitney ilk daha bu bebek ile daha güvenli, ama olsun veya olmasin o aslinda bebegin hareket tespit olabilir konusunda, o belirsiz.

Whitney ilk çocugun dogum sezaryen ile oldu. O zaman ve simdi geçmise bakildiginda, o prosedür sorguladi. Bu kaybi uzun ve yinelenen deneyim uyarilmis vardi. O vajinal onu ikinci bir çocuk teslim etmek istedigini biliyordu, ve doktoru itiraz edecegini.

Bu o duygu hareket hakkinda sordu Whitney zihninde dans düsünceleri vardi. O doktor yanit dikkatli olmak bir kenara itti.

“Hayir, bu mümkün degil. Muhtemelen sadece gaza geldi, “Dr Carlson tatli, saplantili gülümsemeyle dedi.

Whitney gerçekten doktoru sevdim. O Carlson iyi bir doktor oldugunu, ve o da bir anne oldugunu biliyordu. Dr Carlson kendi kizinin dogum (sezaryen ile) sonra kariyerine dönmüstü. Whitney, diger taraftan, tam zamanli anne olmak için iyi bir maas ile basarili bir is kadini olmaktan gitmisti. O sevdi! Bu Whitney rahatsiz oldugunu Dr Carlson profesyonellik ya da taahhüt degildi, o Dr Carlson dogum öncesi yasam ve gelisme için onu baglanti hissetmek bir annenin kapasitesi hakkinda bilmiyordum süpheli ne oldu.

Whitney vücudu ve bir anne olma beri kendi duygularini duyarli olmak nasil ögrenmisti. O da embriyoloji en son kesifler hakkinda bilgi almak için isini yapmisti. Ironik olarak, bebegin sezaryen onun artan farkindalik için ivme oldu. Erken hayati hakkinda gerçegi tutkulu bir arayis içine onu mancinik vardi, ona çocuk yani sira kendi. O tip dünyasinda karsilastigimiz otoritenin pelerin etrafinda esen gizlilik hava rahatsiz oldu.

O onlarin sik sik gizli anlamlari anlayincaya kadar Whitney ayni zamanda duygu ve hisleri siralama temel ebeveynlik uygulama ögrenmisti. Bu kendini güçlendirme için yol oldu. O onun ilk çocugunun dogum sirasinda kaybettigi hissettim geri ödemelerine edildi.

O bebegi hareketi hakkinda Dr Carlson destekleyici yansitma ariyordu biliyordu, ama o alamadim, o bu yerine ona tepki yansitiyordu.

Birkaç dakika sonra Whitney sadece o bebegin hareketleri hakkinda onu belirsizlik ele belirledi. O içinde sordu, cevap evet, o bebegi hareket hissediyordu, kesinlikle oldu. Ilk Gebelikte, o doktor cevabi kabul olurdu. Simdi gereksiz sezaryen ile özellikle iliskili oldugu dogum sonrasi depresyon aci topraklarinda geçilen sonra, Whitney onun kadinsi bilgelik çok daha güvenli hale gelmisti. Kendini onun hormonal donatilmis uyum ve çocugunu onur olabilir. O annelerin kurumsallasmis bir güçsüzlestirilmesi içinde gizlice anlasmak için kendi egilimine uyari oldu.

O Dr Carlson tepkisi hakkinda daha fazla yansitildigi üzere, Whitney o bir annenin deneyimi güvenmiyordu bir doktor ile olabilir iliskinin ne tür merak etti. Whitney dogmamis çocuk dialogued. Sessizce, ama tutkuyla, o bebegi dedi, “Ben senin hareket tanimak ve onu seviyorum! Ben daha önce daha emin degildi. “Onun bebek rahimde kabartma ile germe, yayilan, kurnazca ama açikça, tasindi üzgünüm.

“Embriyo ve fetüsün hareketleri erken nöral aktivitenin temel bir ifadesidir,” onun çigir açan kitap Fetal Davranis embriyolog Oca Nijhuis diyor. “Son adet tarihine 8-10 hafta fetüs normal sartlar altinda anne karninda kendiliginden hareket eder.”

Dogum öncesi ilk üç aylik dönemde hareket, ve sonra ikinci trimesterde formu, gelismekte olan bebegin sinir sisteminin ifadesidir bu hareketin modelleri. Açilimi Bu primer nörolojik beslenen ve ebeveyn bilinci, diyalog ve bebege iletisim annenin vücudunda ince bir dokunus tarafindan gelistirilmistir. Tüm aile bu tesvik katilabilir. Bunun nasil yapilacagi konusunda bilgi bize her dogasinda vardir. Bu insanin muhtesem tasarimi bir parçasidir. Mükemmel bir egitim simdi bu dogal bilgelik tesvik etmek ve sürdürmek için kullanilabilir. , Uyanis güvenen ve bizim dogustan gelen insan baglantisi üzerine hareket ebeveynlik keyif veriyor.

Dogum öncesi hareket yenidogan aktivite için bir hazirliktir. Bu emek ve teslimat maraton için de isinma oldugunu. Zaten hissetti ve algilanan bir dünya kollarina girdigi bebegin heyecan verici zaferi ile sonuçlanmasi tasarlanmistir.

Prenates hareket desenleri sinir davranis süreklilik gösteren, yenidoganlarda çogaltilir. Insan fetus uyur, hareket nefes, ortadan kaldirir, ve hisseder, görür, çigliklari, baslatir ve yanit verir. O sürekli çevredeki ortam ve degismelere, nörolojik kapasitelerinin artirilmasi bir sonucu olarak, akut duyarlidir.

Hareketliligi ile: prenate onun elinden gelen tek yol deneyimleri iletisim kurar. Göz hareketleri, kalp hizi, solunum, jestler ve ortadan kaldirilmasi desen bireysel dogum öncesi dünya hakkinda miktarlar konusuyoruz.

Yavaslama veya hareket eksikligi sikinti ya da endise sinyal verebilir, oysa hareket düzenliligi saglik bir isareti olabilir. Bazi fetal hareketler rahatsizlik yayabilirsiniz. Hareketleri ya da yoklugu fark olarak, aile aileye bebek entegre etmek, iyi dogum öncesi, yeni varis bilmek ve baslamak için gelebilir. Dogum öncesi bilinç nörolojik, mevcut uyanik ve anlayisli olmasi düzenlenmistir. Dogmamis bebek tanima sevindirdi.

Soru kime ve ne rahimde bebek aslinda ve ne o yapma yetenegine sahip en iyi bilim adamlari, anne ve kendi dogum öncesi hayatini hatirlamak insanlar arasinda saygili bir isbirligi ile cevaplanabilir. Optimal olarak, bu üç kategori kombine edilebilir. Bütünsel saglik çok erken yasamin rolü ve islevi hakkinda tutkulu benim gibi bilim adamlari,,, dogum öncesi yasam, aslinda, tüm saglik temeli oldugunu göstermek için durum insa ediyoruz.

Bagisiklik fonksiyonu, yapisal gelisme, ruhsal refah, iliskisel saglik, güven ve dengeli bir sekilde degistirmek ve tehdit cevap kapasite tüm utero transpires ne olusur. Embriyoloji bu ortaya koyuyor. Bu bilgilerin en iyi sekilde yapacak tüm nüfus, anne, inaniyorum ki, en önemli olan ..

Anne karnindaki bebegin kisilik mevcut ve anlayisi hemen hemen andan itibaren kendi ailesi ile mesgul olan, ve hatta önce inaniyorum. Bebek o, etkilesim ya da o tam zamanli ögrenci, sürekli ögrenme ve fiziksel saglik, iliskiler ve motivasyon bir ömür boyu plani yaratiyor sadece.

Tüm iliskiler otantik ve sik iletisim ile güzellesmek. Bu gibi kari koca için oldugu gibi prenates için de geçerlidir ve her yastan ebeveynler ve çocuklar içindir.

Ben dogum öncesi saglik anlayislar tartisildi bir konferansa katildi genç bir arkadasim tarafindan bana bildirilen bir hikaye hatirlatti. O ne duydum esinlenilmistir. Kisa bir süre sonra, onun arkadaslari bebekleri ihlali ve bir sezaryen planlandi oldugu söylendi oldugunu kesfetti. Bu genç adam hemen evlerine gitti annenin hamile karnina önünde oturdu ve yalvardi ve açmak için bebek yalvardi. O tam baglilik, inanç ve israri ile konustu. Bebek döndü ve vajinal teslim edildi.

Embriyoloji duymak ve isitsel iletisim yanit prenate yetenegi hakkinda ne diyor?

Yenidoganlar gibi prenates, nispeten yakin zamana kadar, sagir hem de dilsiz olarak kabul edildi. 1977 yilinda baslayarak, ancak, arastirma fetus anne karninda ve belki de daha erken en az 12 hafta ses yanit oldugunu göstermistir. Bazi sesler, annenin kalp atisi gibi, güçlü tepkiler. Annenin sesi kesinlikle de ortamda baskalarinin sesleri olarak, duyulur. Bu yenidoganlarda diger seslere annelerinin sesini tercih kesif tarafindan desteklenmektedir.

Isitsel duyusal mekanizmalari anne karninda dördüncü ve besinci haftasinda gelistirmeye baslamak ve 25. hafta tamamlanmasi devam ediyor. Erken asamalarinda, ancak, bebek duyabilir. Gebeligin az 24 haftada invaziv ses içeren bir çalisma ilk dramatik fetal hareket uyarilmis bir yüksek ve tiz ses dinledikten sonra, fetus tamamen yanit vermeyi durdurdu ortaya koydu. Ezici isgali yorgunluk ve çöküsü sonuçlandi. Fetus bu isgali durdurmak için güçsüz oldugunu ögrendim. Çalismanin yöntemi beni rahatsiz ediyor ama biz bu ögrenmek ve bu aci deneyleri durdurmak umuyoruz. Ancak, bu bilgi almak ve isitsel saldiri bizim kendi prenates korumak için kullanabilirsiniz!

Nasil bebekler sonrasi natally anilarini ortaya mi? Fetus itibaren Çocuk göstermek için Italyan psikolog Alessandra Piontelli tarafindan yapilan ve kitabinda yayinlanan uzun vadeli çalismalar utero korkmus ve güvensiz ve kim bes yas ve üstü de ayni seyi yapmak, onlarin davranis durumlari ile bu göstermek bebekler.

Onun sezaryen dogum ilk oglunun anilari Whitney deneyimi bu teoriyi desteklemektedir. Hikaye ortasinda, Timmy gibi, onun bilgeligi kabul sonra hayretle oglu bakti ilk Whitney basta “yeni bebek?, Yerine itme yaptim yolu, Anne çikip beklemek zorunda olacak”, ve dedi ki o kendi kabul ögrenmisti.

“Sizin için zor bekliyordu?” Diye oglunu sordu. “Bu çok zordu,” Timmy yanitladi. “Bebegimi beklemek zorunda istemiyorum.” “Tamam, bu bekleme süresi yok olacak bu yüzden elimden geleni yapacagim” Whitney, “dedi.”

Whitney o emek gittiginde çocugunun embriyolojik davranis durumlari dogum sürecine devam ögrendim. Bu süreç bile onu ebe hastaneye gidis dikkate neden, bu yogun olmasi gereken sadece zaman yavasladi. Bu Whitney ve ailesi için deja vu oldu.

“Tamam,” Whitney ekibi üzerinde tablolar dönüm, ailesi ve ebe söyledi. Onu güven verici olmasi gerekiyordu degil mi?

“Bebegim sadece söz konusu oldugunda,” diye gülümseyerek, ilan etti. “Biz bir konusma olmasi gerekir.” Vücudu o güvenilir gerçegi ile Whitney sagladi. Onun bebek ve dogum sirasinda karar alirdim.

Whitney gözlerini kapatti ve o çocugunu ileriye yolculuk devam için tesvik ve zorluk ne olabilecegini sordu bir iç diyalog basladi. Onun cemaat herkes için bir gösteri tipa oldu.

“O ne diyor?” Timmy patladi, kendini kontrol edemiyoruz. O her zaman orada bir erkek kardesi vardi bilseydim!

“Hepimizin çok mesgul oldugu için biz onun için zamaniniz olacak eger o bilmiyor söylüyor. O gerçekten onu istediginizden emin degil, “Whitney kocasi dogrudan bakarak, yumusak bir sesle.

“Bu sadece konusuyor mu?” Blake saskinliktan dili tutulmus, sordu.

“O izliyor ve ögrenme, dinleme oldu,” Whitney o kadar bilseydim büyük kesinlik yüzünü parlak, yanitladi.

“Tamam,” Blake gözyaslari onun yüzünden asagi akar, dedi. “Ben evde daha fazla zaman harcarsiniz. Gerçekten istiyorum. “Diye agliyordu bu zamana kadar.

Bebegin tepki Whitney kadar hissetmisti en büyük daralma oldu. Otuz dakika içinde bebekleri dogdu. Onu Micah, merhametli haberci adini verdi.