ögretim yili bir baslangiç ??almak

Yeni ögretim yili için çocugunuzun hazirlanmasi son moda, malzeme ve yüksek teknolojili satin almaktan daha fazlasini gerektirir.

Ayrica terim çocugunuzun gerekli matematik ve okuma becerilerini ve ödevler ve problem çözmek bagimsiz ana için gerekli özgüven oldugundan emin olmak için baslamadan önce biraz “ev ödevi” yapiyor gerektirir.

Kumon Matematik ve Okuma Mary Mokris, Ph.D., okula geri basarili bir geçis için asagidaki ipuçlarini göstermektedir.

Günlük çocuk övün. Onlara onlara inaniyorum bildirin, sence onlar özel ve bunlari güven var. Onlari kendileri ulasmak görebilirsiniz küçük hedefleri içine uzun vadeli hedefler kirmak için yardimci olun. Çocuklarinizin sadece çabalarini degil, nihai basarilari tanimak ve deger bildirin.

Pozitif odaklanin. Bu yaz hakkinda çocuklara konusun. Bu tür bagimsizlik, sorumluluk, azim ve zaman yönetimi gibi yasam, basarili olmak için gerekli oldugunu kazanilan yeni beceriler yansitmak. Bu bu becerileri onlari okulda basarili olmalarina yardimci olacak nasil tartismak için iyi bir zaman olabilir.

Çocugunuz için bir çalisma alani kurmak. Iyi havalandirilmis ve iyi aydinlatilmis bir alan olusturun. Böyle bir sözlük, bir hazine, kalem, kagit, keçeli kalem, makas, vs, bu tip TV, müzik ya da telefon gibi dikkat dagitici, serbest çalisma alani olarak gerekli tüm malzemeleri ile donatilmis oldugundan emin olun.

Bastan tutarli bir ödev rutin olusturun. Onlar Ailenizin rutin bir parçasi haline kadar günlük ev ödevleri kez programlayin. Bu ayni zamanda çocuklarin bu ödev evinizde bir önceliktir görmek için yardimci olur.

Çocugunuzun ögretmenleri hakkinda bilgi sahibi olmalari ve iletisim açik tutmak. Çocugunuzun ve ögretmen hem de hedef belirleme tartisin. Bu ebeveyn-ögretmen-çocuk ortakligi yardim çocuk basarili bir ögretim yili var dönecek, saglikli ödev aliskanliklari gelistirilmesine vesile olacaktir.

Okul sonrasi zenginlestirme programinda Çocugunuzu kayit. Çocugunuz firça ve matematik ve okuma becerileri excel için gerekli ekstra yardim verin. Uzmanlar bu Kumon gibi programlar çocuklarin güven ve sinif düzeyi ilerlemek için gerekli becerileri elde etmenize yardimci olabilir söylüyorlar.

1958 yilindan bu yana, Kumon Matematik ve Okuma çocuklar, matematik ve okuma becerilerini güçlendirmek özgüven artirmak ve çalisma becerilerini gelistirmek yardimci olmustur.