pozitif ebeveynlik araci – çocuklar için bir ödül tablosu olan

Pozitif ebeveynlik yöntemi bir tavsiye sekilde çocugunuz için bir ödül grafik uygulamaktir. Ayni zamanda iyi bir kiz ya da iyi bir çocuk grafik olarak bilinen olabilir. Sen 2.5 yasinda veya bir çocuk ona beklenen olumlu davranislari hakkinda anlayabilir ve ‘ödül’ hakkinda heyecanlanmak gibi erken bu ödül sistemi baslayabilir.

Iste nasil isliyor:

Üst satirda, haftanin günleri (ilk sütun) karsi çocuktan dört ya da bes istenen davranisi tablolastiriyoruz. Istenen davranisi bazi örnekler yesillik yeme, hiçbir sizlanan, kendi kendini besleme gibi, kadar kendini elbise, bu kadar okumak ve ögrenmek. Çikartmalar veya yildiz koymak bos satir ve sütun olusturun. Eger kendi favori çizgi film çikartmalar veya reward0 elde etmek için ona motive bir sey almak isteyebilirsiniz! Ödül grafik Örn. için bir isim verin Yasemin Nisan iyi bir kiz grafik. Bu grafik bir ay kadar kullanabilirsiniz.

Ödül grafik çalismalari konusunda çocugunuza açiklayin. Yatmadan önce her gece, bütün gün boyunca davranisini gözden ve onu o hak ediyor ödül çikartmalari onu saglamak veya. Her zaman bunu neden açiklamak veya belirli bir alan için ödül yok. Ebeveynlik içeri giriyor

Onu davranis ve olumlu davranisi tesvik etmek için ödül grafige iliskisi hakkinda gün boyunca çocugunuzun hatirlatmak olabilir.

Açiktir ve devam eden kampanya hakkinda her iki hatirlatiyor sayede Ona yatak odasi duvari bu grafik koymalisin.

Bu heyecan ötesinde öneri:

1. Çocugunuzun çikartmalari x sayisi elde eger ayin sonunda ekstra ödül vermek sayede Bu öneri istege baglidir. Bu bir balon ya da renkli kalem gibi bir sey olabilir.

2. Çocugunuz örnegin için heyecan olacak bir tema var Haziran Mayis ve Barney tema için Masal.

Not: Yazar sitesini bir Ödül grafik bir örnege bakin.