yalan hakkinda ne

Yeni bir anket ortalama yetiskin bir gün veya 1.460 bir yil yatiyor yatiyor dört söyler gösterir. Bizim çocuklar da fibs anlatmak herhangi bir merak mi?

Çocugunuz bir kuyruklu yalan söyler zaman henüz sansi var, size deli yapar.

Neden çocuklar yalan mi?

Çocuk birçok nedeni için yalan. En büyük nedenlerinden biri, ceza kaçinmaktir. Sonuçta, ne çocuk toprakli veya ayricaliklari kaybetme sevmez?

Ben çalismak harika bir anne çocugunu yalan bir zaman hakkinda bir hikaye paylasti. Oglu büyük bir sinava matematik dersinde oldu. Testi verdikten sonra çocugunu da cevap izgara aldi! Çocugunu cevaplari kopyalamak için karar verdi. Daha sonra, ögretmen ona karsi karsiya, o yalan ve o hile degil söyledi.

Oglu önce sorun olmasaydi iyi bir ögrenciydi. Aslinda, onun matematik ögretmeni hayran. O denemek ve ceza kaçmak için degil sadece yalan degil, ayni zamanda o mahcup ve hocasi onu düsünüyorum ne endiseliydi çünkü. Bazen çocuklar onlar umurumda hayal kirikligi yetiskin önlemek için yalan.

Diger zamanlarda, çocuklar yan adima yapiskan bir durum yalan olur ya da belki dikkat çekmek için. Bazen çocuklar akranlari arasinda sosyal ayakta yükseltmesine ya da bir avantaj kazanmak için yalan söyler. Diger zamanlarda, bir çocuk tehdit, güvensiz ya da suçlu hissedebilir.

Çocugunuz yalan Yani, ne yapmaliyim?

Bir çözüm yanlis bir sey yapmis çocuklar söylemek ise, “Sen sadece yapilan kötü bir seçim için bir sonuç almak için gidiyoruz, ama bu konuda bana yalan ise, iki sonuçlari almak için gidiyoruz.” Normalde, Bu yaklasim, çocuklarin gerçegi söylemek için ilham kaynagi olacak. Size gerçegi söylemek yaptiginizda, daha sonra eylemlerinin sorumlulugunu almak için onlari övün ve dürüstlük deger ne kadar onlara.

Eger çocugun tehdit duygu oldugunu duygusu varsa, güvensiz suçlu ya da utanç, size diyerek bu duygular hakkinda çocukla konusabilir, “Sen tür mahcup görünüyor. Daha söyle. ”

Ayrica “, diyebiliriz Bu nasil oldugunu degil. Bana gerçegi söylemek gerekir. ”

Bazen yanlislikla yalan çocugunuzun kurmak olabilir. Diyelim ki çocugunuzun sadece favori vazo kirdi ve Sansini çocugun Ceza önlemek ve kurtarmak yalan vardir “sen vazo? Bu kirmak mi”, çocugun sormak biliyorum söylüyorlar. Bunun yerine, diyebilirsiniz, “Ben vazo kirik oldugunu görmek” ve sonra karisiklik kadar temizlemek için adimlar atmasi, vb bir sonucu belirlemek ama etkilesim odagi degil BLAME daha ÇÖZÜMLERI üzerindedir.

Veya, T. Berry Brazelton tavsiyesi alabilir. O sakin ve söylemek veliler çagrisi, “Ikimiz de ne dedi dogru olmadigini biliyoruz. Yalan gerekmez. Ben durabiliriz
hakikat ve böylece yapabilirsiniz. ”

Ve izin Çocugunuzun rol modeli oldugunu unutmayalim. Belki de hepimiz yilda az 1.460 kez yalan üzerinde çalisabilirsiniz!