yaz tatilinde akillarini aktif tutmak

Simdi çocuklar akillarini egitim ve koruma, okul disinda, aktif onlar yapmak istediginiz son sey. Bu, size çocuklar bir sonraki hafta boyunca geçen ögretim yilinda ögrendim her seyi unutmayin emin olmak için ebeveynlik kalmistir. Burada yaz tatilinde çocugunuzun zihin aktif tutmak yardimci olmak için neler yapabileceginiz hakkinda bazi fikirler vardir.

bir okuma listesi

Çocugunuzun ilgi bagli olarak, kendi okuma listesini derlemek, ya da zaten sizin için yapilmis birini kullanabilirsiniz. Çocugunuzun okulu her sinif için bir liste olabilir. En kütüphaneler ayni zamanda her yas grubu için eglenceli ve ilginç kitap dolu listeleri olusturur. Tabii ki, ayni zamanda online okuma listeleri için arayabilirsiniz. Listesi olusturmak ve bir web sitesi onlari göndermek için her yil zaman pek çok özel egitimciler vardir.

Ne yaparsaniz yapin, çocugunuzun her gün en az 15 dakika okur emin olun. Bazi ilginç kitaplar bulabilirsiniz, bu almak ve boyu yaz okuma onu tutmak için hiçbir sorun olmalidir. Çocugunuz hem kendi kitaplari almak için seçenegi sunar. Eger kitap onu okuma kolu vb uzlasma altinda oldugu için onu seçimler tasvip ve onu almak her biri için kendi seçtigi bir kitap almak izin vermeyin.

Çocugunuz henüz güçlü bir okuyucu degilse, onunla okuma düsünün. Bu paragraf okumaya sirayla olabilir, ya da o okumak ve zor bir kelime ile yardim etmek için yakin olabilir.

ögretmen ile bir konusma

Eger mümkün oldugunca ögrenme gibi korumak için yaz boyunca çocugunuzla birlikte yapiyor olmalidir baska ne hakkinda emin degilseniz, çocugunuzun ögretmeni ile konusun. Ögretmenlerin çogu size yardimci olmak için daha istekli ve çocuklarinin egitiminde kisisel bir ilgi alir bir ebeveyn bulmak için heyecanliyiz.

Bir ögretmen konu konularda bazi öneriler verebilir ve çocugunuzun yaz günlerinde içine dahil ne faaliyetleri. Ayrica çocugunuz için bazi ek çalisma ve atamalari yaz tatilinde çalismak zorunda olabilir.

hafif ve eglenceli tutmak

Her seyden önce, bu ders disi etkinlik eglenceli ve hafif tutun. Bu çocugunuzun yaz tatili ve eglence ve oyun için bol zaman olmalidir. Eger yemek veya sizinle saklamak için onu alarak yardimci olmak için çocugunuzun sorarak matematik bol pratik yapabilirsiniz.

Bir hazine avi eglenceli bir ögrenme açmak için baska bir yoldur. Diyelim ki çocugunuzun matematik uygulama istiyorsunuz. Matematik problemleri ile dizin kartlari bir dizi yapmak ve ev içinde bunlari gizlemek. Evey zaman çocugunuzun dogru bir sorunu çözer, bir sonraki sorun gizli nerede bir ipucu alir. Tabii ki son ipucu sonra hazine çesit olmalidir.