Yeni yürümeye baslayan hiperaktif oldugu

Bir hiperaktif yürümeye baslayan çocuk ebeveyn iseniz, büyük ihtimalle, oturup sessiz ol, ya da yine de çocugunuzun soran çogu zaman harcamak vardir. Tüm çocuklar zaman zaman biraz heyecanli olmak tabi olsa da, çocuklarinin görüntüler davranis normal olup olmadigini çok anne-baba merak ya da endise kaynagi olabilir eger.

Büyük çocuklarda asiri ve uzun süreli hiperaktivite genellikle böyle DEHB gibi bir altta yatan neden bir isareti olsa da, yeni yürümeye baslayan çocuklar mutlaka endise kaynagi olmadan bu belirtileri göstermeye egilimi olabilir. Onlar sakin ve uyu gerektigini fark yok çünkü örnegin overtired Birçok çocuklar sadece disinda hareket baslayabilir. Bazi sekerli gidalar da bir çocuk hafif hiper olmasi neden bir suçlu olabilir kan sekeri düzeylerinde degisiklige neden olabilir.

Mevcut veya çevresel ya da ikinci dereceden faktörlere bagli degildir kronik bir durum gibi görünüyor, diger gelisimsel gecikmeler olmadigi sürece En profesyonelleri DEHB ile iliskili davranis sorunlari olan bir çocuk teshis olmayacaktir. Tan davranis alti ay veya daha uzun bir süre için ve sürekli ve aralikli olarak meydana olmadigini tipik olarak mevcut olmasi gerekir.

Yeni yürümeye baslayan çocuklar ile özellikle en çok çocuklar gelisim asamalarinda hala çünkü, böyle dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu gibi sorunlarin dogru bir teshis vermek zor olabilir. Birçok anne-baba dersleri alarak ya da onlari üzerinde çalismak ve çocuklarinin davranislarini gelistirmek için yardimci olacak hizmetler için olup olmadigini görmek için kendi sigorta sirketi ile danismanlik yararlanabilir.

Eger Yeni yürümeye baslayan çocugunuzun davranislari hakkinda herhangi bir endiseniz varsa, bu sizin genç çocugun gelisimi degerlendirilmesi hakkinda bilgi vermek ve bir degerlendirme için bir çocuk davranis danisman için basvurabilirsiniz çocugunuzun çocuk doktoru konusmak önemlidir.