Basarili bir ebeveynlik için tuslari

Ebeveyn büyük çocuk gelisimi tam yasam döngüsü etkiler. Çocuk gelisimi fiziksel büyüme, zihinsel büyüme, duygusal büyüme, sosyal büyüme ve ruhsal gelisim dahil olmak üzere tüm etki bir çocugun büyüme. Tüm bu asamalari kötü ya da iyi ebeveynlik becerileri ne kadar büyük bir etkisi vardir.

Bu ana yapmaciklik önemi, disiplin, benlik saygisi ve çocuklarina sevgi ögretmek önemlidir. Burada basarili ebeveynlik için gerekli anahtarlari bazilaridir.

Kökler ve Kanatlar: Çocugunuza kök ve kanat ver. Kökleri vererek onlara özgürlük ve yolunu tikayan engeller ve engellerle yüz güven vermek anlamina gelir. Kökler de onlara erdemleri ve degerleri en güzel örnegidir. Kendi yolunu tasimak için ücretsiz olsa da, onlar emilen erdemleri için saglam kalmalidir. Onlari kanatlari vererek Çocugunuza kendi yolunu sinek ve kendi hedef karsilamak için özgürlük veriyoruz.

Güven: Çocuklarinizin karsi olumlu tutum da çok önemlidir. Çocugunuza güven olmalidir ve inanmak gerekir.

Ulasilabilir Düsler: Çocugunuz için Sizin görüs de çocugunuzun gelisiminde önemli bir rol oynar. Onlar için yüksek hayalleri var ve bunlari bu hayalleri gerçeklestirmek için basinç, onlar hiçbir sey yapmadan bitirecegiz ve ayni zamanda agresif olacak. Onlar tarafindan ulasilabilir bir vizyon veya rüya görmek.

Ögretileri: okul kitaplari ve notlari ile Ögretim saglikli bir gelisim için yeterli degildir. Ayrica çocugunuzun erdemleri, degerleri, ayricalik ve sorumluluk özünü ögretmek gerekir. Onlari da hayatta bazi sorumluluklari oldugunu fark olun.

Disiplin: Basarili bir ebeveynlik için baska bir anahtaridir. Evinizde ve disinda disiplinli, daha sonra çocuklar da sizden ayni tutum ve erdem ögreneceksiniz. Senin son herhangi bir aksakligi bir çocugun aklina kötü bir görünüm vermek olabilir ve çocuk, inatçi, kaba ve düsmanca olabilir.

Tesvik: Bu da önemli bir rol oynar. Çocugunuzun yapmasi seviyor ve ne dogru oldugunu düsünüyorum ne yapmaya tesvik. Hiç ona yanlis ve ögretileri ve ilkelerine karsi bir sey yapmaya tesvik etmeyin. Ebeveynin ucundan Tesvik çocuklarinin kendi kendini motive ve onlarin çalisma ve yasam adanmis olmak için yardimci olur.

Öncelik: Bir çalisma ebeveyn iseniz, o zaman çocugunuzun öncelik emin olun. Ona aidiyet ve sahip olma hissi verir. Çocugunuzun o seni istiyor her zaman onun için oldugunu fark olun.

Bireysellik: Her çocuk tektir ve kendi bireyselligi vardir. Yani asla komsu çocugu ile çocugunuzun karsilastirin yoktur. Her ikisi de farklidir ve farkli görüsler, yetenekleri ve düsünce var. Farkli geçmislere ve farkli zaman döneminde dogan onlari her alanda tamamen farkli olan iki farkli bireyler yapar. Yani, çocugunuzun bireysellik ögrenmek ve onun güçlü, zayif, sevdikleri, sevmedikleri ve hatta onun yeteneklerini tanir.